Nowość na rynku – komputerowa hafciarka JANOME MC550E

Poszukując skutecznej maszyny, która pozwoli wykonywać precyzyjne i niezwykle estetyczne hafty, warto zaopatrzyć się w hafciarkę JANOME MC550E. To nowoczesny model jednoigłowy wykorzystujący innowacyjne technologie pozwalające uzyskać wyjątkowo estetyczne wzory zarówno na mniejszych, jak i większych powierzchniach. Dzięki temu spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Nowość na rynku – komputerowa hafciarka JANOME MC550E

Ciekawa propozycja dla hobbystów i niewielkich zakładów krawieckich

Myśląc o profesjonalnych hafciarkach, niemal każdy krawiec od razu skojarzy je z japońską firmą JANOME. To właśnie ona jako pierwsza na świecie w 1990 roku wprowadziła do swojej oferty maszynę JANOME MC8000 przeznaczoną do domowego użytkowania. W ten sposób urządzenia niegdyś dostępne jedynie w zakładach trafiły do domów. Od tego czasu powstało mnóstwo maszyno-hafciarek oraz nowoczesnych hafciarek komputerowych, które chętnie użytkowane są na całym świecie. Dziś marka nadal podtrzymuje swoje tradycje, jednocześnie otwierając się na techniczne innowacje.

Jednym z godnych uwagi, nowoczesnych urządzeń jest hafciarka JANOME MC550E, która zastąpiła starszy model MC350E. Charakteryzuje się solidną, metalową konstrukcją pokrytą wysokiej jakości obudową złożoną ze świetnie dopasowanych plastikowych elementów. O wytrzymałości urządzenia świadczy już sama waga zapewniająca maksymalną stabilność podczas pracy. Do niewątpliwych zalet hafciarki JANOME MC550E zalicza się oszczędność czasu – po włączeniu haftowania nie trzeba pilnować maszyny, gdyż automatycznie zatrzymuje się i wyświetla odpowiedni komunikat, kiedy będzie potrzeba wymiany koloru nitki. To samo dotyczy zerwania nitki lub sytuacji, kiedy nitka się skończy.

Błyskawiczne i komfortowe haftowanie dowolnie zaprojektowanych wzorów

Cechą hafciarki JANOME MC550E, która na pierwszy rzut oka zwraca na siebie uwagę, jest duża podstawa, na której opiera się tamborek, czyli mechanizm odpowiadający za przemieszczanie się materiału pod stopką. Dodatkowo do kompletu dołączony jest stolik powiększający pole pracy. To sprawia, że haftowanie na tym urządzeniu staje się łatwiejsze i dużo bardziej komfortowe. Warto też wspomnieć o trwałym systemie mocowania tamborka, dzięki czemu wraz z solidną obudową i wspomnianą dodatkową przestrzenią redukuje drgania. W porównaniu do poprzednich modeli JANOME MC550E jest też znacznie szybsza – 860 uderzeń na minutę.

Do ciekawych rozwiązań w hafciarce JANOME MC550E niewątpliwie zalicza się sposób nawlekania. Na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina on element z wielofunkcyjnej maszyny do szycia, a jedynie odróżnia ją przednaprężeniowy prowadnik nici oraz nawlekacz igły. W rzeczywistości jednak połączenie odpowiednich materiałów oraz rozwiązań technicznych sprawia, że nitka zawsze znajdzie się w odpowiednim miejscu bez względu na to, czy montowana jest standardowo, czy na dodatkowym stojaku. Gwarantuje to bardzo estetyczny haft. Urządzenie wyposażono także w jeszcze wygodniejszy w użytkowaniu nawlekacz igły, który bez problemu można obsłużyć przy pomocy jednego palca.

Intuicyjny panel sterowania na dużym ekranie dotykowym

Hafciarka JANOME MC550E wyróżnia się praktycznym ekranem dotykowym, przy pomocy którego można operować funkcjami i parametrami urządzenia. Wyświetlacz LCD jest bardzo duży i kolorowy, co sprawia, że korzystanie z niego jest intuicyjne i wyjątkowo komfortowe. Bez problemu poradzą sobie z tym nawet całkowicie początkujące osoby, które nie miały wcześniej styczności z tego typu sprzętem. Niewątpliwą zaletą maszyny JANOME MC550E jest dostępność panelu sterowania w polskiej wersji językowej, dzięki czemu wszystkie polecenia będą w pełni zrozumiałe.

Poza językiem hafciarka JANOME MC550E umożliwia także wybór spośród sześciu rodzajów czcionek, w tym z dużymi i małymi literami, znakami specjalnymi czy też wbudowanymi polskimi znakami. Pozwala to tworzyć dowolne napisy po polsku w trzech wersjach zróżnicowanych pod względem rozmiaru. Projekt haftowanego wyrazu można modyfikować wedle indywidualnych potrzeb. Poza czcionkami hafciarka JANOME MC550E ma do zaoferowania aż 160 gotowych wzorów hafciarskich w różnych rozmiarach, w tym dla dzieci, dedykowane przyborom kuchennym, wzory kwiatowe i geometryczne czy ozdobne litery, a nawet pikowania.

Szeroki wachlarz funkcji i udogodnień

Wszystkie gotowe wzory dostępne w kolekcji hafciarki JANOME MC550E mogą być edytowane i łączone z innymi wzorami czy napisami. Co więcej, przy ich wyborze pojawią się szczegółowe informacje, dotyczące rozmiaru tamborka, wielkości wzoru czy kolorów, z jakich się składa, oraz czas haftowania. Dla osób preferujących edytowanie haftów przy pomocy komputera do zestawu dołączono płytę CD z programem Embroidery Editor umożliwiającym tworzenie i zmianę wzorów oraz napisów w podobny sposób jak w panelu sterowania na maszynie. Gotowy wzór wystarczy przenieść na specjalnie sformatowanego pendrive’a i przypiąć go do maszyny. Aby projektować własne hafty, warto skorzystać z dodatkowych programów, takich jak Digitizer czy Artistic od Janome.

Mimo że hafciarka JANOME MC550E jest jednoigłowa, to wcale nie oznacza, że haftuje jedynie jednym kolorem nici. Jak się okazuje, może swobodnie wykonywać wielokolorowe wzory. Na ekranie pokazuje się komunikat, kiedy trzeba zmienić kolor nici i z wyprzedzeniem pokazuje następny kolor. Co ciekawe, nawet w przypadku napisów nie trzeba ograniczać się do jednego odcienia literek. Poza wzorami i czcionkami urządzenie JANOME MC550E ma wbudowane monogramy.