Dobra maszyna do szycia - Janome, Elna, Brother, Juki, Singer

Dobra maszyna do szycia, czy wręcz najlepsza maszyna do szycia, to jest to, czego szukamy, gdy chcemy wybrać model dla siebie. To przecież naturalne, że chcemy mieć maszynę do szycia, która spełni nasze oczekiwania. Tylko co to znaczy dobra maszyna do szycia?

W poszukiwaniu dobrej maszyny do szycia, sięgamy często na starcie po opinie innych użytkowników. Szukamy informacji na forach internetowych, pytamy znajomych, którzy szyją lub prosimy o radę osoby prowadzące kursy szycia. Wszystkie te drogi poszukiwania wiedzy o nowej maszynie mogą okazać się słuszne. Jednak taka metoda ma swoje minusy i nie chodzi tutaj o to, że ktoś nam źle doradzi lub wprowadzi w błąd. Każdy, kto kupił dobrą maszynę do szycia i jest z niej zadowolony, będzie ją polecał i to jest naturalne, ale co właściwie oznacza w tym przypadku słowo "dobra"? Otóż dla każdego słowo to może oznaczać coś zupełnie innego, bo każdy chce mieć dobrą, a właściwie najlepszą maszynę do szycia, która sprosta jego oczekiwaniom.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Najlepsza maszyna do szycia: Janome, Brother, Elna, Singer, Juki, Husqvarna, Pfaff czy jeszcze inna?

Szukając najlepszej maszyny do szycia, często kierujemy się na starcie nazwą marki. Z jednej strony to bardzo dobrze, bo prawdopodobnie oznacza to, że chcemy uniknąć sprzętów niskiej jakości. Dzięki takiemu podejściu w kręgu naszych zainteresowań powinny zostać już tylko dobre maszyny do szycia.
I na tym proponujemy skupianie się na markach zakończyć :). Nie można bowiem bez dalszego zgłębienia tematu określić, która maszyna do szycia jest lepsza: Brother czy Janome, Elna czy Juki, maszyna Singer czy Husqvarna.

Proponujemy w tym momencie, zamiast skupiać się na jednej z wielu dobrych marek, określić przede wszystkim nasze oczekiwania i funkcje, których będziemy w maszynie potrzebować.
Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem przywiązanie do marki wygrywa. Jeśli masz swojego jedynego i ukochanego producenta, to zapraszamy do kliknięcia w logo i obejrzenia konkretnych modeli :)

Maszyny do szycia Brother
Maszyny do szycia Janome
Maszyny do szycia Elna
Maszyny do szycia Singer
Maszyny do szycia Juki
Maszyny do szycia Husqvarna
Maszyny do szycia Pfaff
Maszyny do szycia Toyota

Jakie funkcje powinna mieć dobra maszyna do szycia domowego?

Oczywiście, nie o wszystkich maszynach do szycia można powiedzieć że są dobre. Czym zatem powinna się charakteryzować dobra maszyna do szycia? Pomijając na tym etapie drobne różnice w funkcjonalności i wyposażeniu, jest kilka cech, które powinna mieć każda dobra maszyna:

 • wytrzymała metalowa konstrukcja
 • dobrze spasowane elementy konstrukcji i obudowy
 • możliwość ustawiania parametrów wybranych ściegów
 • precyzyjny mechanizm transportu
 • umiejętność radzenia sobie z różnymi rodzajami materiałów

Niektórym, wymienione cechy mogą wydać się oczywiste, ale nie wszystkie maszyny je posiadają. Dlatego, zanim zaczniemy się zastanawiać, ile programów ściegowych ma mieć nasz wymarzony model, czy ma to być maszyna mechaniczna czy komputerowa i jak ma być wyposażona, zadbajmy, żeby miała wszystkie podstawowe cechy dobrej maszyny do szycia.

Doskonałymi przykładami maszyn, które spełnią oczekiwania nawet bardzo wymagających osób, są Janome 1800HD Easy Jeans oraz Elna 3210 Jeans. Jeśli już wiecie, że szukacie najlepszej maszyny mechanicznej, która nie boi się żadnych wyzwań, koniecznie zwróćcie na nie uwagę.

Ile kosztują dobre maszyny do szycia w domu?

Zadajemy to pytanie pomimo świadomości, że nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Cena wciąż pozostaje bardzo ważną cechą, którą bierzemy pod uwagę wybierając maszynę. Musimy pamiętać, że dysponując ograniczonym budżetem na zakup, wcale nie jesteśmy skazani na zakup maszyny kiepskiej jakości. Oczywiście, w parze z ceną idą dodatkowe funkcje, większa liczba programów ściegowych, a także bogatsze wyposażenie standardowe, ale pamiętajmy, że nie każdy będzie potrzebował maszyny za 2 czy 3 tys. zł, żeby spełnić swoje szyciowe marzenia.

Poniżej linki do kilku wpisów, które zdecydowanie powinny zainteresować wszystkich poszukujących dobrej maszyny do szycia:

 • dobre maszyny do 500 zł - KLIK
 • dobre maszyny do 1000 zł - KLIK
 • dobre mechaniczne maszyny do szycia - KLIK
 • dobre komputerowe maszyny do szycia - KLIK

Dobra maszyna do szycia czyli Twój spokój po zakupie

Na zakończenie, chcielibyśmy zwrócić uwagę jeszcze na kilka rzeczy, które sprawiają, że o maszynie można powiedzieć, że jest dobra. To są rzeczy, o których często zdarza nam się zapominać, wybierając maszynę do szycia:

 • długa gwarancja na maszynę
  Aktualnie, 3 lata gwarancji na dobrą maszynę do szycia, to absolutny standard. Bardzo niewielu producentów decyduje się na krótszy okres gwarancji. Z drugiej strony, coraz częściej spotykana jest gwarancja 5-letnia, a nawet 6-letnia i trzeba przyznać, że to już robi wrażenie. To znak, że producent jest absolutnie pewny jakości swoich maszyn do szycia.
 • rzetelny, szybki i bezproblemowy serwis gwarancyjny
  W dobrych maszynach do szycia usterki zdarzają się niezwykle rzadko, ale jednak się zdarzają. Poza tym serwis gwarancyjny, to nie tylko naprawy - to również rzetelne informacje i pomocna infolinia serwisowa. Dobrze jest zatem upewnić się przed ostatecznym wyborem maszyny do szycia, jak wygląda opieka od strony serwisu.
 • dostępność stopek, akcesoriów i części zamiennych
  Prędzej czy później, będziemy chcieli wyposażyć naszą maszynę w różne dodatki. Duża dostępność akcesoriów, jak stopki czy przystawki, dostępność igieł do różnych materiałów i zadań szyciowych, to również cechy dobrej maszyny do szycia.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy!