Jak najlepiej używać stojaka na duże szpulki

W ofercie naszego sklepu znajdziecie stojak na duże szpulki. Pozwala on na prawidłowe poprowadzenie nici z dużych szpulek, które nie zmieszczą się na trzpieniu poziomym lub pionowym maszyny do szycia. Chcemy się podzielić naszym sposobem na optymalne prowadzenie nici z dużych szpulek za pomocą tego stojaka.


Stojak na duże szpulki do maszyn do szycia

Na stojaku mamy możliwość ustawienia szpulki w pionie dzięki specjalnie przygotowanej do tego celu podstawie. Stojak został wyposażony w wyprofilowane ucho, powleczone specjalnym tworzywem, zabezpieczającym przed tarciem i szarpaniem prowadzonej nici. Nie trzeba owijać nici przez to ucho, a jedynie przewlec przez nie nitkę.

W tym miejscu pojawia się nasz sekret prowadzenia nici, który spowoduje, że nić będzie miała swobodę rozwijania się, a jednocześnie tempo jej rozwijania nie będzie zakłócone. Dodatkowo takie poprowadzenie nici zabezpieczy naszą maszynę do szycia przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Cały stojak ma wysokość 39cm, a na jego podstawie zmieścimy szpulki o średnicy do 10cm.

Sam stojak warto postawić po prawej stronie maszyny lub tuż za nią po prawej stronie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nić nie natrafi na żadne przeszkody i się nam nie zaplącze po drodze.

Po przeciągnięciu nici przez ucho stojaka najkrótszą możliwą drogą należy doprowadzić nitkę nad szpulownik. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie nitki przez oczko w szpuleczce. Ważne by szpuleczka była metalowa. Taka szpuleczka, a dokładniej otwór w niej nie będzie się wycierał podczas tarcia nici o szpulkę podczas jej rozwijania.

Prowadzenie nici przez szpulkę

Oczywiście szpuleczkę jak widać trzeba umieścić na szpulowniku, z tą różnicą, żeby nie przesuwać go w prawą stronę, czyli nie przestawiać maszyny w tryb szpulowania. Ta czynność ma jedynie utrzymać szpuleczkę w miejscu by móc dalej poprowadzić nitkę w kierunku szarpaka.

Prowadzenie nici przez szpulkę w maszynie do szycia

Ostatnim już punktem prowadzenia nitki jest skierowanie jej i poprowadzenie zgodnie z instrukcją zamieszczoną przez producenta. Takie rozwiązanie pozwoli nam wyeliminować możliwość zaplątania się nici, czy też jej haczenia o obudowę maszyny, co w konsekwencji mogłoby prowadzić do zerwania się nitki lub do wyżłobienia rowków od tarcia nici w obudowie maszyny.

Prowadzenie nici przez szpulkę - widok z góry na maszynę do szycia

Teraz już wiecie jak najlepiej korzystać ze stojaka na duże szpulki.