Jak szyć i pikować patchwork - stopka z górnym transportem

Jesteście zainteresowani szyciem patchworków? A może już podejmowaliście pierwsze próby i możecie się pochwalić swoimi projektami? Niezależnie od tego, czy dopiero się przymierzacie do szycia tą techniką , czy już zaczęliście, koniecznie musicie poznać naszą główną bohaterkę. Królową, dzięki której o precyzję podczas szycia będzie znacznie łatwiej. A dlaczego precyzja jest tak ważna? O tym za chwilę.

PATCHWORK = DOKŁADNOŚĆ

Na pytanie, co to jest patchwork, można by odpowiedzieć, że to technika, która wymaga dokładności i precyzji na każdym kroku. Trudno się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę to, że:

  • należy dobrać odpowiednie zapasy na szew,
  • każdy szew musimy dokładnie rozprasować,
  • trzeba zadbać o równomierne podawanie warstw materiału w przypadku pikowania.

I właśnie na ostatniej z wymienionych kwestii chcemy się teraz skupić. Jak pikować patchworki (i nie tylko!), żeby warstwy materiału były równo podawane, żeby dolna warstwa się nie wdawała i nie psuła całej pracy? W takich przypadkach z pomocą przychodzi nam stopka z górnym transportem lub wbudowany górny transport w naszej maszynie!

Szycie patchworków - stopka z górnym transportem

Ze stopką z górnym transportem będziemy mogli realizować najbardziej ambitne projekty

PRÓBOWALIŚCIE JUŻ TEJ WYJĄTKOWEJ STOPKI W SWOICH PROJEKTACH?

Jeśli nie, a już zdarzyło się Wam zdenerwować np. na nierówno podawane warstwy materiału lub na kłopot z równoległym pikowaniem, które nijak nie chce wyjść prosto, to czas wypróbować już tę magiczną stopkę. Już wyjaśniamy, dlaczego. Dodatkowe rzędy ząbków górnego transportu, pomagające przesuwać szyty materiał również od góry, powodują, że zdecydowanie łatwiej poradzimy sobie z pikowaniem naszych projektów, a prowadnik krawędziowy pomoże zachować równe odstępy pomiędzy pikowaniami.

DZIĘKI STOPCE Z GÓRNYM TRANSPORTEM:

  • górna warstwa materiału podczas pikowania będzie podawana z taką samą prędkością jak warstwa dolna,
  • zdecydowanie łatwiej poradzicie sobie z materiałami, które „kleją się” do stopki, co utrudnia ich transport np. skórą, skajem, folią (to oczywiście szersze zastosowanie tej stopki, niż tyko użycie jej do patchworku),
  • zyskacie dodatkową broń do walki z dzianinami, których elastyczność, podatność na rozciąganie się dała się Wam pewnie we znaki już niejeden raz,
  • dzięki prowadnikowi równoległe pikowania będą idealnie równe.


I jak? Podoba Wam się? Teraz już wiecie, jak bardzo może ułatwić życie ta stopka. Powiemy więcej - sami też tak możecie szyć i tworzyć pledy na łóżko czy kocyki na piknik lub piękne pikowane kołdry dla siebie lub swoich dzieci.

Patchwork z kawałków

Stopka z górnym transportem pomoże nam stworzyć np. patchwork z resztek materiałów

CZY DO MOJEJ MASZYNY ZNAJDĘ TAKĄ STOPKĘ?

Oczywiście, że tak (no dobra nie do każdej, ale do prawie każdej)! Mamy ich sporo na półkach naszego sklepu i nawet jeśli nie wiecie, która ze stopek będzie odpowiednia dla Waszej maszyny, to nic nie szkodzi.Rozumiemy to, że wybór akcesoriów do maszyny może być dla Was jak czarna magia :)

Możecie więc kliknąć i znaleźć takie stopki TUTAJ albo do nas zadzwonić. A dla tych wszystkich co się wstydzą, nie chcą lub nie mają czasu na pogawędki, mamy też maila :) Śmiało piszcie do nas i pytajcie, o co tylko chcecie.