Maszyna walizkowa i sposoby na zabezpieczenie maszyny

Szukasz połączenia nowoczesnej maszyny oraz bezpiecznego przechowywania i transportu? Pamiętasz maszyny Łucznik, które można było zamknąć po pracy w super walizce i bezpiecznie przechowywać?
Maszyna Janome 393 to prawdziwa perełka wśród domowych maszyn do szycia, o której śmiało można napisać, że jest to maszyna walizkowa. Walizkowa z prawdziwego zdarzenia...
Utrzymana w klasycznej stylistyce i uderzająco podobna do modeli sprzed kilkudziesięciu lat jest wyposażona w piękna walizkę, w której najzwyczajniej w świecie możemy maszynę zamknąć.

Nowa walizkowa maszyna maszyna do szycia

PRAWDA, ŻE KLASYK?

Oczywiście posiadanie takiej klasycznej walizki nie będzie pierwszym kryterium wyboru maszyny do szycia. Są rzeczy ważniejsze i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Ale jak już poruszyliśmy tę sprawę, zobaczcie, czego możecie się spodziewać w kartonie z maszyną w zależności od wybranego modelu.

Maszyna do szycia z pokrowcem

Tekstylny, miękki pokrowiec to bardzo popularna forma „wdzianka” dla maszyny, którą producenci dokładają do wyposażenia standardowego. Nie zabezpieczy on maszyny przed uderzeniem i nie ułatwi transportu, ale stanowi świetne zabezpieczenie przed kurzem, więc przed wstawieniem maszyny do szafy warto z niego skorzystać.

Maszyna do szycia i sztywna walizka

Sztywny pokrowiec, który widać na zdjęciu powyżej jest nazywany popularnie „walizką”. Różni się jednak nieco od walizki na maszynę 393. Przede wszystkim taki sztywny pokrowiec nie ma dna i zakłada się go od góry na maszynę. Maszyna wciąż stoi na swoich nóżkach, ale jest świetnie zabezpieczona tak przed kurzem, jaki i przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które jest narażona podczas przechowywania czy transportu. Ot, taka nowoczesna walizka :)

Wciąż zdarzają się modele maszyn, które nie mają nawet tekstylnego pokrowca w zestawie z maszyną. Nie ma się jednak co przejmować – pokrowiec na maszynę może być jednym z pierwszych samodzielnych projektów do zrealizowania. Albo…

Torba na maszynę do szycia

...Albo do maszyny dobieramy piękną torbę, do której zmieści się i maszyna i akcesoria. I sprawa załatwiona:)