TOP 5 najczęściej kupowanych stopek do maszyn do szycia

Absolutny TOP 5 stopek do maszyn do szycia, po które sięgacie najczęściej. Chcemy Wam przedstawić najciekawsze, najbardziej popularne oraz przydatne i niezastąpione stopki. Nie jest ważne, czy macie maszynę do szycia Łucznik, Singer, Juki, Brother itd. Liczy się to, co chcecie na niej szyć. My podpowiemy Wam, czym to zrobić. Zobaczcie więc, jakich stopek raczej nie znajdziecie w standardowym wyposażeniu swojej maszyny. Nawet jeśli o ich istnieniu do tej pory nie wiedzieliście, szybko zapragniecie je mieć.

Oto one - kolejność wymienionych stopek raczej przypadkowa :)

1. STOPKA DO ZAMKÓW KRYTYCH

Stopka do zamków krytych.

Próżno jej szukać w wyposażeniu standardowym, nawet najwyższych modeli maszyn. A przecież wszywanie zamka krytego przydarzy nam się raczej prędzej niż później. Gdy już będziemy mieli taką stopkę, zmaganie się z tym zadaniem szyciowym stanie się proste i przyjemne. Powód? To stopka odwali za nas czarną robotę i odegnie ząbki zamka, pozwalając nam prowadzić materiał bardzo blisko ząbków. A to przecież lwia część pracy z zamkiem krytym… W TOP 5 obecność absolutnie zasłużona.

2. STOPKA OWERLOKOWA

Stopka owerlokowa.

W wyposażeniu standardowym w wielu, ale nie we wszystkich modelach maszyn. Nie ma co się jednak załamywać, jeśli w wybranej przez Was maszynie nie było takiej stopki, ponieważ bez większego kłopotu dopasujecie odpowiednią, pasującą stopkę owerlokową, która pozwoli… no właśnie – po co nam właściwie ta stopka? A po to, żeby obrzucane przy użyciu np. ściegu owerlokowego brzegi materiału wyglądały pięknie i estetycznie. Dzięki swojej budowie ta niepozorna stopka zabezpieczy brzeg materiału przed ściąganiem.

3. LAMOWNIK

Lamownik

No nie mogło go zabraknąć. Przybiera różne formy i kształty, może być przeznaczony do lamówki zaprasowanej lub niezaprasowanej, albo do jednej i drugiej :) Kto ma ten wie, kto jeszcze nie próbował – gorąco polecamy! Wszak równo wszyta lamówka to świetna metoda na ozdobienie projektów. Pięknie, równo, kolorowo :)

4. STOPKA DO PODWIJANIA

Stopka do podwijania.

Podwinięcie na 3, 4, a może na 6mm?? Bardzo proszę! Stopki do podwijania oraz zestawy zwijaczy to również bardzo częsta pozycja w Waszych zamówieniach. Sprawdza się doskonale przy tkaninach przejrzystych, przy wykańczaniu bluzek, sukienek, spódnic, firan, czy obrusów. Oczywiście – jest żelazko, są szpilki i ręce… Można dać radę bez takiej stopki. Ale po co się męczyć? Obsługa stopki jest prosta, jak podwinięcie, które dzięki niej zrobicie :) Może nie każdy uzna tą stopkę za niezbędną, ale nasze wyliczenia jasno pokazują, że stopka do podwijania do maszyn do szycia cieszy się dużą popularnością.

5. STOPKA Z GÓRNYM TRANSPORTEM

Jest i królowa! Na umówiony znak czapki z głów. Ratuje z opresji wszędzie tam, gdzie transport ząbkowy w maszynie nie daje rady. Wiele warstw, grube materiały, pikowanie, czy praca z materiałami trudnymi w transporcie (np. skórą, skajem, folią) to zadania, które stopka z górnym transportem weźmie na swoje barki (a właściwie – na ząbki) i wywiąże się z nich zna-ko-mi-cie! Ale co będziemy Was przekonywać – niezagrożone miejsce w naszym zestawieniu TOP 5 wskazuje, że z przydatności tej stopki doskonale zdajecie sobie sprawę :) Kto jeszcze nie wypróbował – polecamy!

Oczywiście znajdą się osoby, które powiedzą, że wszystko możemy zrobić za pomocą stopki uniwersalnej… Pewnie, że możemy! Możemy nawet uszyć wszystko ręcznie :)
Stopki, które znalazły się w powyższym zestawieniu zdecydowanie robią różnicę. Przetestujcie je koniecznie, gdy tylko będziecie mieli okazję!

Jeśli nie macie pewności, czy upatrzona przez Was stopka będzie pasowała do Waszej maszyny do szycia - zapraszamy do lektury wpisu na ten temat na blogu SZYJ.PL.

PRZYSZŁA OCHOTA NA STOPKĘ?

Szukacie dodatkowych stopek do swojej maszyny do szycia? Możecie skorzystać z poniższych linków.