Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 589
  • 1099
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne pozycjonowanie igły
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry

Domowe maszyny do szycia Texi

Marka Texi to producent, którego ofertę stanowią przede wszystkim maszyny do szycia Texi, przeznaczone zarówno do użytku w szwalniach i pracowniach krawieckich, jak i służące jako domowe maszyny do szycia. Texi zdobyła popularność między innymi dlatego, że maszyny do szycia tej firmy wykorzystywane były w polskiej edycji programu pod tytułem Project Runway. Co ciekawe, Texi jest istniejącą od 2009 roku marką, dystrybuowaną obecnie do ponad 40 krajów na całym świecie. Zajmuje się produkcją nie tylko maszyn do szycia, ale także oferuje akcesoria do szycia i artykuły przydatne podczas naprawiania odzieży. Sprawdźmy, czym charakteryzują się maszyny Texi i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę.

Mechaniczna maszyna do szycia Texi Joy 13

Przeglądając domowe maszyny do szycia Texi, jakie ma w ofercie nasz sklep internetowy, uwagę przyciągają między innymi modele maszyn z serii Texi Joy 13, przygotowane w różnorodnych barwach - niebieskiej, zielonej, różowej lub fioletowej. Podobnie jak inne urządzenia tego producenta, także i te maszyny Texi cechują się świetnym designem - trudno przeoczyć dany kolor oraz uśmiechniętą minkę w napisie Joy na obudowie. Na sam widok tej maszyny do szycia Texi usta użytkownika też układają się w uśmiech - nie może być inaczej!

Wbrew pozorom jednak nie należy traktować tej wyprodukowanej przez Texi maszyny do szycia jako zabawki. Mimo swoich barw, każdy z modeli wchodzących w skład serii Texi Joy 13 to uniwersalna, automatyczna i wieloczynnościowa maszyna do szycia. Doskonale nada się jako maszyna zarówno dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć przygodę z maszynami, jak i dla tych, którzy z szyciem są już za pan brat. Ta maszyna do szycia Texi cechuje się dużą wytrzymałością, posiada wbudowany nożyk do obcinania nici, umieszczony na obudowie, wbudowany szpulownik oraz wolne ramię, które ułatwia szycie rękawów i nogawek.

Wśród pozostałych modeli, oferowanych przez tego producenta, warto zwrócić uwagę choćby na urządzenie Texi Fox 25 - to automatyczna, wieloczynnościowa maszyna do szycia, oferująca 25 programów. Tym, co ją wyróżnia, jest bez wątpienia design - namalowano na niej uroczego liska, a wierzch maszyny przyozdobiono rzucającym się w oczy, pomarańczowym kolorem, Stylizacja ta wzbudza pozytywne skojarzenia, dzięki czemu praca na maszynie również będzie nieść taki ładunek emocjonalny. Na rynku dostępne są także modele komputerowych maszyn do szycia, takie jak Texi Ballerina czy Texi Black&White

Atuty maszyn do szycia Texi

Maszyny firmy Texi oferują użytkownikom szereg programów ściegowych, w tym te najpotrzebniejsze: ścieg prosty (stębnowy), zyg-zak, ściegi dekoracyjne i elastyczne, a także półautomatyczne obszywanie dziurki guzika. Ponadto metalowe podzespoły, z jakich jest zbudowana maszyna Texi, gwarantują wytrzymałość konstrukcji. Jedną z funkcji maszyny jest zatrzaskowe mocowanie stopek - system MATIC. 

Maksymalna prędkość szycia np. modelem Texi Joy 13 wynosi do 650 wkłuć na minutę, co w zupełności starczy przy podstawowych pracach krawieckich. Maszyna umożliwia także szycie podwójną igłą i posiada trzystopniowy transport. Bez problemu, korzystając z tej maszyny, możesz wyregulować długość ściegu czy też szerokość zyg-zaka. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by szyć wstecz. Pole pracy maszyny oświetla dwupunktowa dioda LED, dzięki czemu można szyć w komfortowych warunkach.

Maszyny Texi – idealne na start

Wspomniana maszyna do szycia Texi Joy 13, a także inne maszyny mechaniczne, jakie oferuje ten producent, to dobry pomysł na prezent dla osób, które chciałyby zacząć szyć na maszynie. Niewysoka cena, pozytywne opinie i wgrane kilkanaście podstawowych programów ściegowych sprawiają, że model ten pozwala rozpocząć krawiecką przygodę w łatwy i komfortowy sposób. Maszyna ta w zupełności wystarczy jako podstawowy model do prostych prac domowych, takich jak skracanie ubrań, czy obszywanie firan lub zasłon.

Ile kosztują maszyny do szycia Texi?

Texi to maszyny do szycia dostępne w zdecydowanie atrakcyjnych cenach. Wiele modeli kupisz za mniej niż 1000 zł. W dodatku nawet podstawowe maszyny komputerowe kosztują ok. 1000 zł. Najbardziej zaawansowane modele automatyczne to wydatek przekraczający 2000 zł, co mimo wszystko czyni je jednymi z najbardziej konkurencyjnych cen na rynku. Droższe są jedynie rozbudowane hafciarki i maszyny przemysłowe, które skierowane są dla zakładów i szwalni.

Czy maszyny do szycia Texi są trwałe?

Tak, maszyny do szycia Texi są trwałe. Mimo skupienia się na ich ekologicznym i ekonomicznym działaniu, modele tej marki są skonstruowane z solidnych materiałów, które gwarantują odporność na uszkodzenia i minimalizują ryzyko usterek oraz awarii. Wydajne silniki maszyn Texi pozwalają pracować na tkaninach o różnej grubości, a ich niezawodność sprawdza się zarówno w szyciu hobbystycznym, jak i profesjonalnym.

Które maszyny Texi są najpopularniejsze?

Maszyny Texi podbijają rynek nie tylko dzięki swoim parametrom, ale też designowi. Do najpopularniejszych należą kolorowe modele z serii Enjoy Your Color. Sztandarowym produktem tej linii jest różowa Texi Joy 13. To maszyna mechaniczna posiadająca 13 ściegów, opcję szycia wstecz i podwójną igłą oraz szereg praktycznych funkcji, które zadowolą zarówno początkującego krawca, jak i hobbystę. Spośród maszyn komputerowych chętnie wybierana jest niedroga, ale solidna Texi Black&White. 200 ściegów, chwytacz rotacyjny i intuicyjny panel sterowania to tylko najważniejsze atuty modelu.