Zestaw metalicznych nici do szycia Ariadna Metallic Sky (niebo)

ARIADNA METALLIC SKY
Cena: 32.99 
Dostępność: w magazynie

Dostawa na jutro?

Złóż zamówienie w ciągu  5 godzin

+
Do schowka  Porównaj 

Zestaw nici metalicznych Ariadna Metallic Sky

Metalizowane nici do szycia dekoracyjnego. Sześć szpulek o nawoju 2x 150m + 4x 250m.

Pośród szerokiej oferty nici do szycia w naszym sklepie internetowym nie mogło zabraknać produktów jednej z najpopularniejszych polskich marek, czyli nici Ariadna. W gamie produktów tego producenta znajdziemy zarówno standardowe nici do szycia, nici owerlokowe, jak i ozdobne nici metalizowane. Są one chęnie wybierane do realizacji oryginalnych projektów, szycia ozdobnego, pikowania. Niezależnie od sposobu ich wykorzystania, lśniący efekt z pewnością będzie przykuwać uwagę.

Zestaw metalicznych nici Ariadna Metallic Sky to 6 nici Ariadna Silva w różnych kolorach. Są to nici ozdobne, po które chętnie sięgają kreatywni hobbyści chcąc w unikatowy sposób ozdobić szyte ubrania, kostiumy czy często szatki chrzcielne. W komplecie znajdziemy cztery gładkie nici, z kolei dwie pozostałe posiadają charakterystyczną strukturę, wynikającą z połączenia nici poliestrowej z oplotem z nici metalizowanej. W składzie nici znajdziemy 60% poliestru oraz 40% przędzy metalicznej.

Jeśli nie masz doświadczenia w szyciu nitką metaliczną, mamy dla Ciebie trzy wskazówki. Przede wszystkim zwróć uwagę na dopasowanie rozmiaru oczka w igle do nici. Polecamy zastosowanie igły do szycia nicią metaliczną - mają one specjalnie zwiększone oczko, przez które swobodnie przechodzi metaliczna nitka. W trakcie szycia pomiędzy igłą a nicią dochodzi do nieustannego tarcia, którego efektem jest miejscowy wzrost temperatury, a w konsekwencji może łatwiej dojść do zerwania się nitki. Aby zmniejszyć tarcie warto szyć z mniejszą prędkością, jeśli Twoja maszyna ma sterowanie elektroniczne ustaw niższą prędkość. Podczas szycia nicią metaliczną warto również zmniejszyć naprężenie górnej nici, a jeśli to możliwe - umieścić metaliczną nitkę na poziomym trzpieniu, co dodatkowo nieco ułatwi jej płynne rozwijanie się ze szpulki. Przy szyciu nicią metaliczną polecamy jako spodnią nitkę używać nici poliestrowej.

W naszym sklepie znajduej się również komplet nici metalizowanych Ariadna Metallic Earth z nićmi w innych kolorach.

Producent:
ARIADNA
Nawój:
  • 150 m
  • 250 m