Maszyna do szycia dla dziecka - jaką wybrać? PAŹDZIERNIK 2023

Maszyna do szycia dla dziecka – jaką wybrać? Już na starcie zastanów się, czy maszyna do szycia dla dziecka ma być tylko zabawką, czy chcesz sprezentować coś, co pomoże bezpiecznie rozwijać kreatywność i wyobraźnię dziecka?
Jeśli poszukiwana jest maszyna do szycia dla dzieci od 8 czy 10 lat, to śmiało możesz już myśleć o prawdziwej maszynie do szycia. Takiej z metalową konstrukcją, na prąd, ale przy tym bezpiecznej. Pomoże ona zaszczepić i rozwijać pasję twojego dziecka i będzie wyśmienitym prezentem.

Bezpieczna maszyna do szycia dla dzieci na prezent

Maszyna do szycia dla dzieci powinna być przede wszystkim bezpieczna.

RANKING MASZYN DO SZYCIA DLA DZIECI - KTÓRA NAJLEPSZA?

Skłaniamy się po stronie zaszczepiania nowego, świetnego hobby, więc skupimy się na prawdziwych maszynach do szycia. Jednak stworzyć rzetelny ranking maszyn do szycia dla dzieci jest rzeczą arcytrudną. Dobór odpowiedniej maszyny zależy oczywiście od wieku dziecka, ale przede wszystkim od stopnia rozwinięcia posiadanych zdolności manualnych. Na etapie wyboru maszyny to jedna z najważniejszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, żeby dobrze dopasować maszynę. Niezależnie od tego, którą maszynę do szycia dla dziecka wybierzesz, musisz też pamiętać, że szycie MUSI odbywać się pod czujnym okiem osoby dorosłej. Pomimo szeregu zabezpieczeń, to są prawdziwe maszyny, więc ostrożności nigdy za wiele.

Ostatnia aktualizacja zestawienia maszyn dla dzieci: PAŹDZIERNIK 2023

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

MASZYNA DO SZYCIA DLA DZIECKA - PROPOZYCJE

Poniżej przedstawiamy modele maszyn, które z powodzeniem można wziąć pod uwagę wybierając maszynę do szycia dla dziewczynki lub chłopca . Opisaliśmy ich główne zalety, a pełny opis znajdziesz klikając na wybrane zdjęcie maszyny lub link.

Najlepsza maszyna dla dziecka - Juno J15R

JUNO J15R to najmłodsza propozycja w tym zestawieniu, ale trafia od razu na sam szczyt listy. Dlaczego? Ponieważ połączyła w sobie wszystkie najważniejsze cechy dobrej maszyny do szycia dla dzieci.
Przede wszystkim w wyposażeniu standardowym znajdziemy specjalną stopkę z podwójnym zabezpieczeniem przed ukłuciem. Jest zarówno drucik, który można było już zobaczyć w innych modelach, jak i specjalny kształt samej płozy stopki. Jest ona specjalnie wyprofilowana. To właśnie zadarty przód stopki stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed ukłuciem.

Bezpieczeństwo to jedno. Teraz kilka słów o wygodzie :) Juno J15R to model z chwytaczem rotacyjnym, co ma niebagatelny wpływ na wygodę i łatwość obsługi. Zdecydowanie ułatwia on proces nawlekania i sprawia, że maszyna pracuje ciszej. Do ułatwień należy również zaliczyć obecność nawlekacza igły. Dzięki niemu ostatni krok nawlekania, czyli nawlekanie oczka igły, odbywa się szybko i sprawnie. Jest też wygodny obcinacz nici na obudowie maszyny.
Juno J15R sprawdzi się doskonale jako pierwsza maszyna dla dzieci, ale też dla osób dorosłych. Pozwoli na bezproblemowe postawienie pierwszych kroków w świecie szycia, a wraz z rozwojem pasji, na realizację bardziej skomplikowanych projektów.

Napisaliśmy wyżej, że o przypisanie konkretnych miejsc w rankingu maszyn do szycia dla dzieci będzie trudno, jednak umieszczenie J15R na szczycie przyszło naturalnie. To świetna maszyna dla dzieci, która zostanie z Wami na długie lata i pomoże nie tylko w starcie, ale też w rozwoju pasji Waszego dziecka.

Odporna na błędy maszyna do szycia dla dzieci - Juno J15

JUNO J15 - maszyna na dłużej. Bardzo mocna, a przy tym bezpieczna. Zabezpieczenie igły znajduje się w tym modelu w wyposażeniu standardowym.
J15 jest bardzo odporna na błędy i jest dzięki temu często polecana dla osób początkujących oraz na warsztaty krawieckie. Prosta w obsłudze, kolorowa, uwielbiana nie tylko przez najmłodszych.

W przeciwieństwie do J15R, wyposażoną ją w chwytacz wahadłowy. To rozwiązanie nie tak wygodne, ale nie można przekreślać takich modeli, ponieważ wystarczy chwilka treningu i zakładanie szpulki w bębenku będzie opanowane do perfekcji :).

Ten model będziemy mogli spokojnie pożyczać od dziecka i wykorzystywać do domowych prac. To pełnowymiarowa maszyna do szycia, z możliwością regulacji długości ściegu i szerokości zyg-zaka. Ma wszystkie niezbędne programy ściegowe, dzięki czemu jest to nie tylko świetna maszyna do szycia dla dziecka na start przygody z szyciem.
To maszyna, która posłuży przez wiele lat i pozwoli rozwijać pasję szycia Twojej pociechy, a przy okazji zapewni Tobie możliwość wykonania niezbędnych prac krawieckich, które znajdą się w każdym domu.
Wersja video rankingu maszyn do szycia dla dzieci

Pierwsza maszyna do szycia dla dzieci - Brother KD144S

BROTHER KD144s – Little Angel, czyli mały aniołek. Dedykowana dla dzieci, kolorowa, z dodatkowymi naklejkami na panel przedni. Polecana dla nastolatków, ale seryjnie wyposażona w osłonę igły, która maksymalnie utrudnia przedostanie się palców pod igłę. Wyposażona w podstawowe ściegi, niezbyt ciężka i łatwa w obsłudze.

Po opanowaniu podstaw szycia na maszynie raczej niezbędna będzie zmiana Brothera na bardziej zaawansowany, nieco szybszy i mocniejszy model. Decydując się na ten model powinniśmy mieć to na uwadze.
Jeśli już teraz dziecko wykazuje duże zdolności manualne lub pierwsze szlify z obsługi maszyny ma już za sobą, można pomyśleć o maszynie, która wystarczy na dłużej.

Jeśli jednak szukasz maszyny do szycia dla dziecka na start i za plus uważasz mniejszą prędkość maksymalną oraz brak dodatkowych pokręteł regulacji, mały aniołek będzie trafionym modelem!
Najmłodsi docenią łatwy w obsśłudze chwytacz rotacyjny, wesołą kolorystykę, a także możliwość personalizacji maszyny za pomocą dołączonych dodatkowych naklejek na panel.

Mała maszyna do szycia dla dziecka - Texi Joy 13

TEXI JOY 13 jest kolejnym dobrym rozwiązaniem dla dzieci pragnących rozpocząć swoją przygodę z szyciem. Maszyna sterowana jest mechanicznie i wyposażona w 13 podstawowych programów ściegowych. Jest mocna i poradzi sobie z większością materiałów.

Model Texi Joy 13 dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, co już podczas zakupu pozwoli dobrać wersję pasującą do dziecka. Podstawowe wyposażenie, które znajduje się w kartonie z maszyną umożliwi obsługęć wszystkie programów ściegowych.
Bez problemu można też dobrać dodatkowe stopki oraz pozostałe akcesoria, jak np. stolik powiększający pole pracy. Polecana dla dzieci do nauki szycia. Jej funkcjonalność pozwoli również rozwinąć krawieckie zdolności.

Należy zauważyć, że maszyna dla dzieci Texi ma zmniejszone wymiary. Sam korpus jest mniejszy, a co za tym idzie, przestrzeń pracy pod ramieniem również nie należy do największych. Odległość od ramienia do igielnicy wynosi 14 cm. To oznacza, że jak pojawią się większe projekty, trzeba się będzie rozejrzeć za większą maszyną.

Wygodna maszyna do szycia dla dzieci - Brother KD40

Maszyna do szycia Brother KD40

Maszyna Brother KD40

A może rozważyć zakup maszyny elektronicznej? BROTHER KD40 to wart zastanowienia model jeśli już wiesz, że kupujesz maszynę dla dziecka, które bakcyla szyciowego już złapało. Nie da się ukryć, że modele elektroniczne kosztują więcej i szkoda by było, gdyby taki zakup okazał się skutkiem chwilowej fascynacji...
Jednak możliwości, ale, przede wszystkim, wygoda obsługi takich maszyn kuszą bardzo. Przecież chcemy, żeby dziecko miało jak najłatwiejszą drogę do nauki i rozwoju pasji.

I tu pojawia się BROTHER KD40. Chyba największym ułatwieniem dla początkującego dziecka jest możlwiość regulacji prędkości szycia za pomocą suwaka znajdującego się na obudowie maszyny. Takie rozwiązanie daje znacznie większą kontrolę nad prędkością maszyny, niż wyłącznie sam pedał. Dzięki temu nie musimy martwić się o opanowanie prędkości maszyny, co dla początkujących jest czasem nie lada wyzwaniem.
Obsługa za pomocą przycisków funkcyjnych, automatyczne funkcje, większy wybór programów ściegowych, powodują, że o tym modelu również możemy myśleć w kontekście przyszłości. Brother KD40 nie będzie trzeba wymieniać po zdobyciu pierwszych umiejętności i doświadczeń. To maszyna do szycia nie tylko dla dzieci.

Model KD40 ma wszystko, co powinna posiadać domowa, wygodna maszyna do szycia. Należy przy tym do serii "KD", którą znamy już z poprzednich akapitów tego artykułu. To oznacza przyjazną dla dziecka, wesołą kolorystykę, ale też niesamowite możliwości rozwoju pasji krawieckiej.
Brother KD40 z chwytaczem rotacyjnym i automatycznymi funkcjami to świetny model maszyny do szycia dla dzieci. Nawet jeśli nie będzie to pierwsza maszyna na start, sprawdzi się jako narzędzie do kontynuacji rozwoju umiejętności Twojego dziecka.

Słowo podsumowania o maszynach dla dzieci

Prezent dla dziecka nie musi być zabawką, a zakup maszyny do szycia dla dzieci to świetny i niebanalny pomysł. To przykład na to, że radość i zabawa, których niewątpliwie dostarczy maszyna do szycia mogą być początkiem drogi do wyjątkowego hobby i rozwoju zdolności dziecka.
Powyższe propozycje to maszyny łatwe w obsłudze, w miłej dla oka dziecka, żywej kolorystyce i przede wszystkim bezpieczne (jeśli nie ma w zestawie osłony palca, koniecznie dobierz pasującą!).

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub masz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :)
Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl. Z przyjemnością pomożemy! Zapraszamy!