Funkcje maszyno-hafciarki

W nazwie tej kategorii maszyn nie doszukamy się jakiegoś ukrytego znaczenia - maszyno-hafciarka, to połączenie domowej, wieloczynnościowej maszyny do szycia z hafciarką.

Tak, jak w przypadku wszystkich innych maszyn, maszyno-hafciarki będą się od siebie różnić szeregiem funkcji i możliwości, a więc od potrzeb i wymagań będzie zależał wybór tego właściwego modelu.
Na szczęście nie musisz wiedzieć wszystkiego - napisz lub zadzwoń do nas, a my wykorzystamy naszą wiedzę i doświadczenie i z chęcią pomożemy w wyborze.
Jeśli jednak lubisz wiedzieć jak najwięcej o sprzęcie, który zamierzasz kupić, skorzystaj z opisu funkcji, które możesz spotkać w maszyno-hafciarkach.

Ponieważ to dwie różne maszyny w jednej, to i funkcji jest całkiem sporo. Z powodu ich mnogości zapraszamy osobno do lektury funkcji maszyny do szycia i funkcji hafciarki. Całość da wyobrażenie, jak cudowną i dużo potrafiącą maszyną jest maszyno-hafciarka.

Blog szyj.pl - poznaj funkcje maszyny do szyciaBlog szyj.pl - poznaj funkcje hafciarki

Klikając na powyższe obrazki, poznacie bogactwo możliwości, które drzemią w tych maszynach.

Musimy pamiętać, że korzystając podczas pracy z funkcji maszyny do szycia, nie możemy jednocześnie haftować. W drugą stronę działa to podobnie - jeśli haftujemy, to nie szyjemy w tym samym czasie.

Żeby zacząć korzystać z funkcji hafciarki, musimy najpierw przygotować maszynę do tego trybu. W tym celu musimy:

  • podłączyć moduł hafciarski - bez jego udziału haft nawet nie powstanie
  • zmienić bębenek na dedykowany do haftowania - w większości modeli mamy w zestawie akcesoriów 2 bębenki - do szycia i do haftowania, dzięki czemu nie musimy za każdym razem zmieniać naprężenia, które różni się dla nici zwykłej i dla nici hafciarskiej
  • zmienić płytkę ściegową na przeznaczoną do haftowania - ma ona tylko jeden mały otwór na igłę, dzięki czemu materiał nie ma szansy dostać się pod płytkę ściegową
  • obowiązkowo zmienić stopkę na stopkę do haftowania
  • zmienić igłę na igłę do haftowania
  • przełączyć maszynę na tryb hafciarki

Maszyno-hafciarka - dwie maszyny w jednej. Oszczędność przestrzeni, a także możliwość szycia i haftowania w domowym zaciszu. Łączy w sobie funkcje maszyny do szycia i hafciarki, dając potężne możliwości i wiele radości użytkownikowi.

Paweł M. - SZYJ.PL

Masz pytania? Jesteś na etapie wyboru swojej maszyny?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!