Funkcje hafciarki

Wyszywanie ściegów ozdobnych, które ma Twoja maszyna do szycia przestało wystarczać? Chcesz przejść do pierwszej ligi personalizowania i ozdabiania swoich wyrobów? A może po prostu masz pomysł na biznes i szukasz idealnej hafciarki?
Każdy powód jest dobry, żeby kupić takie cudo. Hafciarki daję ogromne możliwości, nie tylko w domu, podczas ozdabiania swoich ubrań, kocyków, czy pościeli, ale też w zakładach krawieckich. Oznaczają bowiem zupełnie nowe możliwości tworzenia i realizowania pomysłów.

I tutaj pojawia się odwieczne pytanie: jaką hafciarkę kupić?
Pytanie krótkie i proste, ale jednoznacznej odpowiedzi brak. Z prostej przyczyny - wybór hafciarki powinien być podyktowany potrzebami i oczekiwaniami. Nie każda hafciarka da sobie radę z zadaną pracą.

Zdecydowanie polecamy kontakt z naszymi ekspertami przed dokonaniem zakupu, chociaż o wszelkich spotykanych w hafciarkach funkcjach możecie już przeczytać poniżej. Do lektury serdecznie zachęcamy - pozwoli ona zapoznać się z możliwościami tych maszyn, a także łatwiej sprecyzować Twoje potrzeby, co umożliwi wybór tej jednej, jedynej...

LICZBA IGIEŁ

Funkcje hafciarki - liczba igieł

Jest to chyba najważniejsza różnica pomiędzy dostępnymi na rynku hafciarkami. Modele przeznaczone do użytku domowego są wyposażone w jedną igłę. Oznacza to, że zmiana haftowanego koloru będzie każdorazowo wiązała się z koniecznością nawleczenia igły właściwą nicią.
Hafciarki przemysłowe jednogłowicowe mają już więcej igieł – w zależności od modelu - od 4 do nawet 15. Igły z przypisanymi do nich nićmi zmieniają się automatycznie, zgodnie z przygotowanym projektem, co przyśpiesza i ułatwia pracę. Im więcej igieł będzie miała hafciarka, tym więcej kolorów będzie można wyhaftować bez potrzeby ponownego nawlekania nici.

MAKSYMALNE POLE HAFTU

Funkcje hafciarki - maksymalne pole haftu

Ważna funkcja, na podstawie której określamy maksymalną wielkość haftu, jaki będzie można wykonać na danej hafciarce. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że niektórzy producenci jako maksymalne pole haftu podają wymiar największego dostępnego tamborka, a nie zawsze te liczby się pokrywają – pole haftu bywa często o ok. 1-2 cm mniejsze od tamborka. Warto dopytać o ten detal, szczególnie jeśli chcecie haftować projekty o wymiarach zbliżonych do maksymalnych.
Można się też spotkać z sytuacją, że maksymalne pole haftu będzie podane dla haftu łączonego. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ będzie ono dużo większe od faktycznego maksymalnego pola haftu (haft łączony wykonuje się poprzez przepięcie materiału w tamborku).
Podsumowując - za maksymalne pole haftu danej hafciarki przyjąć należy maksymalną wielkość haftu, jaką będziemy mogli na niej wyhaftować bez przepinania materiału w tamborku.

PRĘDKOŚĆ HAFTOWANIA

Funkcje hafciarki - prędkość haftowania

Szybkość, z jaką haftuje maszyna jest dla wielu bardzo istotna. Przecież im więcej wkłuć na minutę wykona hafciarka, tym szybciej skończy pracę, a tym samym wcześniej zaczniemy następny projekt.
I w gruncie rzeczy tak właśnie jest, musimy jednak mieć świadomość, że podawaną przez producenta maksymalna szybkość hafciarka osiągnie podczas haftowania ściegiem stębnowym. Na ściegu np. satynowym prędkość będzie już nieco mniejsza.
Jeśli nasza maszyna ma do wykonania haft składający się z niedużych detali, to korzystamy czasem z cieńszych nici. W tym przypadku zaleca się ustawienie mniejszej prędkości pracy, ponieważ cieńsza nić przy wyższych prędkościach może się zrywać, a i jakość wykonanego haftu może okazać się lepsza.
Mniejszą prędkość stosujemy również podczas haftu nićmi metalizowanymi.

Czy są jeszcze maszyny, w których nie ma opcji zmniejszania prędkości haftu? Możliwe, ale obecnie to jedna ze standardowych funkcji i można ją znaleźć praktycznie w każdej hafciarce.

POLSKI JĘZYK MENU

Funkcje hafciarki - polski język menu

Zazwyczaj mamy możliwość wyboru spośród kilku dostępnych w pamięci języków. Jednak nie każdy producent zdecydował się na wprowadzenie do menu języka polskiego.
Dodać jednak należy, że obsługa hafciarek, które oferujemy w naszym sklepie jest bardzo intuicyjna i nawet jeśli nie władamy biegle np. językiem angielskim, nie powinniśmy mieć kłopotów z opanowaniem poruszania się po menu.

LICZBA WBUDOWANYCH HAFTÓW

Funkcje hafciarki - liczba wbudowanych haftów

Obecnie hafciarki wyposażone są w pamięć wewnętrzną, dzięki której mamy w hafciarce do dyspozycji określoną liczbę wbudowanych haftów.
Wspomniana liczba zależy, oczywiście, od modelu hafciarki. W pamięci znaleźć można średnio od 40 do nawet 200 wzorów lub – jak w przypadku niektórych modeli hafciarek przemysłowych – nie znaleźć ich wcale.
Pamiętajmy, że haftowanie wzorów haftów z wewnętrznej pamięci, to nie wszystko, co potrafi hafciarka – dostępne są również do nabycia specjalnie zaprojektowane kolekcje haftów oraz programy do projektowania haftów, które sprawią, że możliwości hafciarki staną się niemal nieograniczone (projekt haftu można przenieść za pomocą portu USB lub WiFi).

WBUDOWANY ALFABET

Funkcje hafciarki - wbudowany alfabet

Projektując hafty, bardzo często korzystamy z możliwości personalizowania swoich wyrobów za pomocą różnych napisów.
Możemy wyszywać napisy, ponieważ hafciarki zostały wyposażone w alfabet łaciński. W skład alfabetu wchodzić mogą przeróżne, charakterystyczne dla konkretnego kraju znaki.
W zależności od modelu hafciarki, w menu znaleźć możemy cyrylicę, alfabet grecki, niemiecki, francuski, czy polski.

UWAGA – nie każda hafciarka ma polskie znaki! Chcąc w pełni korzystać z zasobu polskich imion i innych słów, upewnij się, że hafciarka, którą wybierasz ma polskie znaki.

POLSKIE ZNAKI

Funkcje hafciarki - polskie znaki

Funkcja, która robi różnicę, a nie spotyka się jej we wszystkich hafciarkach.
Jeśli zamierzasz, poza haftowaniem różnych obrazków, personalizować wyroby za pomocą liter, zadbaj o to, żeby Twoja hafciarka miała do dyspozycji alfabet z polskimi znakami. Żeby było możliwe stworzenie „Grażyny” i „Kaśki”, a nie tylko „Grazyny” i „Kaski”...

Funkcja zdecydowanie pomoże bardziej cieszyć się z możliwości hafciarki.

LICZBA WBUDOWANYCH CZCIONEK

Funkcje hafciarki - liczba wbudowanych czcionek

Dostępność w hafciarce różnych czcionek pozwala nam na większą różnorodność opcji wyszywania liter.
Im więcej czcionek, tym więcej możliwości dobrania odpowiedniego stylu napisu do wyszywanego projektu. Liczba wbudowanych czcionek zależy, oczywiście, od modelu hafciarki.

EDYCJA HAFTÓW

Funkcje hafciarki - edycja haftów

Projekty haftów możemy dodatkowo edytować z poziomu panelu hafciarki. Jak bardzo? Tak, jak w większości przypadków – zależy od modelu hafciarki.
Wśród funkcji służących do edycji znaleźć możemy zmianę wielkości haftu (o ok. +/- 15-20%), funkcję odbicia lustrzanego (w pionie, w poziomie), czy możliwość wykonania obrysu haftu. Większość modeli pozwala również na kopiowanie elementów, ich obracanie oraz dowolne pozycjonowanie. Niektóre hafciarki pozwolą dodatkowo na edycję napisów – pisanie po łuku oraz decydowanie o odległościach między literami.
Jak już zakończymy edycję samego obrazka, możemy go zapisać w pamięci maszyny lub na pendrivie i wrócić do niego, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Podsumowując – jeśli nie dysponujecie programem do projektowania haftów, to przyda się w hafciarce każde narzędzie służące do edycji haftów. Im więcej funkcji edycji będzie miała nasza hafciarka, tym większe możliwości personalizowania projektu zgodnie z naszymi pomysłami.

ŁĄCZENIE HAFTÓW I NAPISÓW

Funkcje hafciarki - łączenie haftów i napisów

Zdarzają się jeszcze modele hafciarek, w których tej funkcji nie będzie. Warto zatem zwrócić na nią uwagę, ponieważ jest ona dość ważna, jeśli będziemy chcieli często personalizować swoje projekty.
Ta funkcja w hafciarce daje możliwość dodawania napisów do wczytanego obrazka i odwrotnie. Dzięki temu w jednym hafcie zapisujemy wybrany obrazek oraz dodany dedykowany napis, a tym samym skracamy czas potrzebny na wyhaftowanie całego projektu.

WYSZYWANIE MONOGRAMÓW LITEROWYCH

Funkcje hafciarki - wyszywanie monogramów literowych

Funkcja istotna dla wszystkich, którzy chcą ozdabiać swoje wyroby podpisem – np. inicjałami konkretnej osoby lub firmy.
Hafciarka z taką funkcją potrafi pięknie, delikatnie wyszyć i ozdobić takie inicjały, tworząc z nich estetyczną powiązaną kompozycję.

OBSŁUGIWANY FORMAT PLIKÓW

Funkcje hafciarki - obsługiwany format plików

Każda hafciarka ma swój 'język'. Oznacza to, że nie każdy przygotowany plik z haftem będzie przez maszynę odczytywany.
Niezależnie czy zamawiamy u kogoś projekt haftu, czy mamy program do projektowania haftów i sami projektujemy, musimy wiedzieć w jakim formacie należy zapisać haft, żeby nasza maszyna go odczytała.
Większość producentów stworzyła własne formaty, dlatego też jest ich obecnie całkiem sporo. Za przykład niech posłużą chociażby formaty JEF, JEF+ (czytane przez hafciarki Janome), PES, PEC (Brother), HUS, VIP (Husqvarna).

WOLNE RAMIĘ

Funkcje hafciarki - wolne ramię

Funkcja ta może okazać się dość istotna, jeśli haftowanie będzie odbywać się na gotowych produktach.
Należy pamiętać, że hafciarki potrafią wyhaftować niemal dowolny wzór na materiale, pod warunkiem, że damy radę wpiąć ten materiał w tamborek. Ale to czasem nie wystarczy. Haftując np. na gotowym t-shircie wzór z przodu na wysokości klatki piersiowej, musimy się dodatkowo upewnić, czy pod tamborkiem (czyli między warstwą, na której chcemy haftować a płytką ściegową) nie znajduje się tylna część koszulki. Z hafciarką wyposażoną w wolne ramię haftowanie na gotowych produktach jest znacznie łatwiejsze, ponieważ tylna część przykładowej koszulki znajduje się w trakcie haftowania pod ramieniem.
Jeśli wybrana hafciarka ma służyć do haftowania na półproduktach (czyli np. na t-shirtach, ale przed ich zszyciem) lub ręcznikach, szlafrokach, obrusach, to obecność wolnego ramienia nie będzie istotna.

Ważne, żeby dobrze zastanowić się nad przeznaczeniem hafciarki przed zakupem, ponieważ wolnego ramienia już później nie będziemy w stanie do hafciarki dokupić.

TAMBOREK CYLINDRYCZNY

Funkcje hafciarki - tamborek cylindryczny

Tamborek cylindryczny to idealne narzędzie do haftowania na "tubularnych" kształtach.
Jego budowa jest zupełnie inna niż klasycznych tamborków płaskich, dzięki czemu jakość i precyzja haftów tworzonych np. na czapkach z daszkiem (na przestrzeni nad daszkiem) jest nieporównywalnie wyższa.
W zależności od modelu hafciarki, istnieją różne modele takich tamborków. Czasem pomogą tylko przy haftowaniu czapek, czasem mają również w zestawie więcej elementów pozwalających haftować również na "tubularnych" kształtach.

Rzadko można znaleźć taki tamborek na wyposażeniu standardowym hafciarki. Jeśli producent przewidział takie akcesorium do swojego modelu hafciarki, to najczęściej trzeba je dokupić osobno.
Jest to absolutnie podstawowa rzecz jeśli chcecie haftować dużo np. na czapkach z daszkiem.

TAMBOREK SPRĘŻYNOWY

Funkcje hafciarki - tamborek sprężynowy

Tamborek sprężynowy swoją budową różni się znacznie od klasycznych tamborków, w których materiał mocujemy pomiędzy ramkami tamborka, które następnie skręcamy ze sobą.
Zamiast śruby, do przytrzymania materiału użyto tu wytrzymałych sprężyn. Ten sposób pozwala na haftowanie na materiałach, których w klasyczny tamborek wpiąć nie można lub których wpięcie pozostawi ślady na materiale (np. grube materiały, skóra i inne, podatne na odkształcenia materiały).

STOLIK POWIĘKSZAJĄCY POLE PRACY

Funkcje hafciarki - stolik powiększający pole pracy

Stolik powiększający pole pracy jest jednym z akcesoriów, których nie spotkamy przy każdej hafciarce - jest dedykowany dla konkretnego modelu hafciarki i może występować w wyposażeniu standardowym lub jako dodatek do dokupienia w razie potrzeby.
Przydaje się, kiedy haftujemy na większych fragmentach materiału, których rozmiary i waga mogą powodować uginanie się tamborka z wpiętym materiałem, a tym samym stwarzać ryzyko utraty jakości haftu.
Dzięki stolikowi mamy również możliwość (w niektórych modelach) do haftowania z wolnej ręki, czyli malowania nitką po materiale.

LASEROWY WSKAŹNIK

Funkcje hafciarki - laserowy wskaźnik

Funkcja, która nie należy do najważniejszych, ale niewątpliwie stanowić będzie dla niektórych spore ułatwienie w pozycjonowaniu wzoru.
Laserowy wskaźnik wskazuje dokładne miejsce wkłucia igły, dzięki czemu możemy niezwykle precyzyjnie pozycjonować tamborek z wpiętym materiałem i uzyskać idealny efekt końcowy.

Funkcja ta dostępna jest tylko w wybranych modelach hafciarek.

WBUDOWANY SZPULOWNIK

Funkcje hafciarki - wbudowany szpulownik

Wbudowany szpulownik, to bardzo pomocna funkcja. Służy on do nawijania nici bębenkowej na szpulkę. W tym celu umieszcza się pustą szpulkę na trzpieniu szpulownika i przełącza maszynę na tryb szpulowania.
Szpulowanie rozpoczyna się po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Po zakończeniu nawijania, gotową szpulkę możesz z powrotem umieścić w koszu chwytacza i kontynuować haftowanie swojego projektu.
Niektóre hafciarki przemysłowe mają niezależny system szpulowania, który pozwala nawinąć szpulkę bez konieczności przerywania pracy na maszynie – niezależny silnik nawinie szpulkę nawet w trakcie haftowania projektu.

NAWLEKACZ IGŁY

Funkcje hafciarki - nawlekacz igły

Funkcja, dzięki której nawlekanie igły przestanie być zajęciem zarezerwowanym tylko dla osób z sokolim wzrokiem.
Nawlekacz igły, to urządzenie, które w prosty sposób pomoże w przewleczeniu nitki przez oko igły.
W zależności od modelu hafciarki wyróżniamy nawlekacze manualne, które musimy opuścić ręcznie i poprowadzić odpowiednio nitkę, nawlekacze automatyczne, które nawlekamy, a następnie jednym ruchem opuszczamy oraz nawlekacze komputerowe, które po nawleczeniu i wciśnięciu przycisku same wykonują zadanie.

Niezależnie od stopnia zaawansowania, nawlekacz jest to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas oraz skupisz się na tworzeniu swojego projektu, a nie nawlekaniu kolejnej nici.

CZUJNIK ZERWANIA NICI

Funkcje hafciarki - czujnik zerwania nici

Zdarza się czasem, że podczas haftowania nitka skończy się, albo zerwie. Co wtedy?
Wtedy, jeśli hafciarka jest wyposażona w czujnik zrywu nitki, haft zostanie zatrzymany, a użytkownik powiadomiony odpowiednim komunikatem, że nić została zerwana/skończyła się.
W niektórych hafciarkach wieloigłowych czujnik zrywu jest bardziej zaawansowany i oprócz zatrzymania, cofa haft do miejsca zerwania (w domowych hafciarkach cofamy haft ręcznie). Czujnik reaguje zarówno na brak/zerwanie nici górnej jaki i spodniej.
Niektóre hafciarki zostały dodatkowo wyposażone w czujnik ilości nici na szpulce dolnej. Dzięki niemu dostaniesz informację, że ilość nici na szpulce może nie wystarczyć na haftowany projekt. Prawdziwy komfort!

OŚWIETLENIE

Funkcje hafciarki - oświetlenie

Niemal każdy model wyposażony jest w źródło oświetlenia.
Oświetlenie pola pracy pozwala na wygodniejszą pracę podczas montażu tamborka oraz pozycjonowania haftu, a także lepszy podgląd haftowanego projektu w trakcie pracy maszyny.
Najczęściej spotykamy się z oświetleniem LEDowym. Charakteryzuje się ono mniejszym poborem energii oraz dużo dłuższą żywotnością. Należy też wspomnieć, że LED wydziela znaczniej mniej ciepła od zwykłej żarówki, ale w przypadku hafciarek nie jest to aż tak istotne, ponieważ nie trzymamy rąk przy igielnicy w trakcie pracy hafciarki, jak to mam miejsce w przypadku maszyn do szycia.
Podstawowym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest umieszczenie źródła oświetlenia centralnie nad miejscem pracy, czyli tuż przy igielnicy maszyny. W bardziej zaawansowanych modelach możemy spotkać się z kilkoma źródłami oświetlenia. Nowoczesne LEDy oświetlają tam również przestrzeń pomiędzy igielnicą, a korpusem hafciarki, a czasem także przestrzeń przed maszyną.

AUTOMATYCZNE OBCINANIE NICI

Funkcje hafciarki - automatyczne obcinanie nici

Przycisk automatycznego obcinania nici spełnia w hafciarkach rolę przede wszystkim „awaryjną”.
Używamy go najczęściej w momencie kiedy wymuszamy zatrzymanie hafciarki w trakcie haftowania, żeby np. sprawdzić poprawność naprężenia nici lub z powodu konieczności jakiejś drobnej korekty ułożenia wpiętego w tamborek materiału.
Wyposażenie hafciarki w tę funkcję wpływa również na walory estetyczne haftu. Zamontowane w maszynie nożyki obcinają nici tuż przy materiale, pozostawiając pięknie wyglądający efekt końcowy oraz pozwalając na oszczędność materiałów.

OBCINANIE NICI POMIĘDZY OBIEKTAMI

Funkcje hafciarki - obcinanie nici pomiędzy obiektami

A żeby uściślić – pomiędzy obiektami tego samego koloru.
Jakie możliwości daje nam taka funkcja? Przede wszystkim daje nam możliwość decyzji, czy chcemy zostawić nić pomiędzy obiektami, czy chcemy tą nić obciąć.
Na etapie projektowania haftu w programie możemy zdecydować, którą z opcji wybieramy. Nie znaczy to jednak, że jeśli zaznaczymy obcinanie, to hafciarka nasze życzenie spełni. Niestety nie każdy model ma taką opcję, chociaż te nowocześniejsze w większości tę funkcję mdają. W nowszych modelach możemy też zdecydować powyżej jakiej odległości pomiędzy obiektami (np. pomiędzy literami w wyrazie) automat obetnie nam nić.

Funkcja z kategorii tych istotnych – w końcu daje nam możliwość decydowania o wyglądzie haftu.

WYŚWIETLACZ

Funkcje hafciarki - wyświetlacz

Wyświetlacz pojawia się praktycznie w każdej hafciarce.
W zależności od modelu może to być wyświetlacz LEDowy lub LCD, dotykowy lub z klawiszami funkcyjnymi. Od modelu zależy również jego wielkość, ilość wyświetlanych kolorów oraz stopień zaawansowania.
To za pomocą wyświetlacza odbywa się sterowanie hafciarką oraz podgląd wybranych/haftowanych obiektów. Wszelkie opcje menu oraz zdecydowaną większość parametrów haftu ustawiamy poprzez wybranie odpowiedniej funkcji na wyświetlaczu.
Im wyświetlacz większy, tym wygodniej będzie się nam na nim pracowało.

REGULACJA NAPRĘŻENIA NICI GÓRNEJ

Funkcje hafciarki - regulacja naprężenia nici górnej

Pokrętło regulacji naprężenia nici górnej znajduje się z reguły na czole hafciarki nad igielnicą. W zaawansowanych modelach zdarza się, że fizyczne pokrętło zastąpione zostaje komputerową regulacją.

Naprężenie nici górnej jest niezwykle istotne, jeśli chcemy, żeby haft wyglądał perfekcyjnie. Należy je dostosowywać do materiału, który haftujemy, jego grubości, ilości haftowanych warstw, a także rodzaju używanych nici.
Idealne naprężenie, to takie, gdy na prawej stronie haftu widzimy tylko nić górną, a na spodzie widoczna jest nić spodnia oraz (od krawędzi zewnętrznej) nić górna. Czasem może okazać się niezbędna regulacja naprężenia nici spodniej, ale jest to niezwykle rzadkie. Naprężenie nici spodniej regulujemy praktycznie tylko wtedy gdy zmieniamy rodzaj nici (na inną grubość)
Raz wyregulowane naprężenie po zmianie nici jest wystarczające i nie wymaga korekt.

MANUALNY OBCINACZ NITEK

Funkcje hafciarki - manualny obcinacz nitek

Manualny obcinacz nitek, to mały nożyk umieszczony na korpusie hafciarki. Umieszczony jest z reguły z lewej strony obudowy.
Ponieważ większość hafciarek ma już funkcję automatycznego obcinania nici, nożyk przydaje się przede wszystkim do obcinania zbyt długich końcówek nici pozostałych po nawleczeniu maszyny. Świetnie sprawdza się również, kiedy chcemy pozbyć się postrzępionych końcówek nici w celu np. łatwiejszego nawlekania igły.

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA HAFTÓW

Funkcje hafciarki - program do projektowania haftów

Program służy do projektowania własnych wzorów haftów.
Wyposażenie hafciarki lub maszyno-hafciarki w taki program daje możliwość projektowania własnych wzorów oraz przerabiania prostych obrazków na haft.
Program w wersji podstawowej lub profesjonalnej można dokupić praktycznie do każdego modelu hafciarki i maszyno-hafciarki. Wbudowanie przez producenta takiego programu pozwala cieszyć się opcją tworzenia własnych wzorów bez konieczności dokupowania zewnętrznego programu.

WBUDOWANE PORTY I GNIAZDA

Funkcje hafciarki - wbudowane porty i gniazda

Najczęściej spotykanym obecnie rozwiązaniem, jest wyposażanie hafciarki w popularny i często spotykany port USB (typu A).
Dzięki niemu możemy sprawnie i bez kłopotu przenosić projekty haftów pomiędzy komputerem a hafciarką.
Innym typem portu, który możemy spotkać jest USB typu B. Posłuży nam np. do bezpośredniego połączenia komputera z hafciarką.
Wyposażenie maszyny w port dedykowany dla myszki nie jest już tak częste, ale spotykane. Coraz rzadziej spotkamy się z portami służącymi do odczytu specjalnych kart pamięci z wgranymi haftami.

Podsumowując – jeden port USB to na dzisiaj absolutne minimum i wybierana hafciarka po prostu musi go mieć.

KOMUNIKACJA BEZPRZEWODOWA

Funkcje hafciarki - komunikacja bezprzewodowa

Funkcja gwarantująca nam niezwykle wygodną pracę.
Pozwala na bezprzewodowe przesyłanie plików pomiędzy komputerem, a hafciarką. Najczęściej wykorzystywaną technologią przesyłu jest wi-fi. Funkcję tę można spotkać w zaawansowanych modelach hafciarek i maszyno-hafciarek.

Mam nadzieję, że trochę się po lekturze rozjaśniło. Są oczywiście mniej ważne drobiazgi i detale, o których w tym wpisie nie wspomniałem, ponieważ tekstu już i bez tego całkiem sporo.
Na zakończenie powtórzę pewną bardzo istotną kwestię - przed zakupem skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Pomogliśmy już setkom osób, bardzo chętnie pomożemy również Tobie.

Paweł M. - SZYJ.PL

Masz pytania? Jesteś na etapie wyboru hafciarki?
Skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!