Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2399
  • 18999
Producent
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Wbudowany górny transport (1)
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
POLECAMY 10%
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
JANOME MC6700P
8699.00  Cena: 7828.00 
13%
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
PFAFF PASSPORT 3.0
2979.00  Cena: 2599.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
PFAFF PASSPORT 2.0
Cena: 2399.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JANOME SKYLINE S6
6399.00  Cena: 5759.00 
11%
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
JANOME SKYLINE S7
9549.00  Cena: 8490.00 
3%
Do schowka  Porównaj 
PFAFF AMBITION 610
3499.00  Cena: 3399.00 

Niezwykle funkcjonalne, choć rzadziej spotykane od standardowych, maszyny do szycia z górnym transportem to prawdziwa gratka dla miłośników krawiectwa. Jeśli szyjesz dużo i często, to taki model z pewnością przypadnie Ci do gustu. Praca na maszynie z górnym transportem jest komfortowa i sprawniejsza od szycia na modelu wyposażonym jedynie w standardowe ząbki prowadzącą materiał. Nowoczesne maszyny do szycia z górnym transportem zwiększają płynność przesuwania tkaniny, a co z tego wynika - dają równiejsze ściegi. W rezultacie tkanina jest złączona mocniej, a otrzymany szew prezentuje się zwykle estetyczniej od tego tworzonego na klasycznym modelu. Poznaj ofertę SZYJ.PL, a na pewno znajdziesz model z górnym transportem idealny dla siebie!

Co wyróżnia maszyny do szycia z górnym transportem?

Transporter maszyny do szycia to metalowe ząbki, których ruch pod materiałem przesuwa go równomiernie w trakcie szycia. Wybierając maszyny do szycia z górnym transportem, sięgasz po modele z podwójnym, bo dolnym i górnym rzędem ząbków prowadzących tkaninę. Takie rozwiązanie pozwala uzyskiwać równy skok ściegów, tym samym podnosząc efektywność pracy. Większą wygodę odczujesz przede wszystkim podczas szycia tkanin bardzo cienkich i bardzo grubych. Wyraźną różnicę zauważysz też przy pracy z materiałami elastycznymi oraz z tymi mającymi tendencję do marszczenia się i rolowania. Po maszyny z dodatkowym transportem górnym warto sięgnąć szczególnie do pracy z twardą i grubą skórą lub skajem, czy też z cienkim, delikatnym tiulem. Poza tym maszyny do szycia z górnym transportem są świetnym wyborem do pikowania i stebnowania, w szczególności podczas pracy z kilkoma warstwami lub materiałami z wypełnieniem.

Kiedy wybrać maszyny do szycia z górnym transportem?

Ze względu na szybszą, dokładniejszą pracę, maszyny do szycia z górnym transportem doskonale sprawdzają się w profesjonalnych szwalniach. Warto rozważyć zaopatrzenie w taki model nie tylko pracowni krawieckiej, ale też projektowej. Są to urządzenia odpowiednie do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, ale również do wyposażenia większego zakładu krawieckiego z wieloma stanowiskami pracy. Nowoczesne maszyny do szycia z górnym transportem stanowią także sprzęt świetnie nadający się do nauki. Ich funkcjonalność z pewnością zadowoli pasjonatów, którzy dopiero poznają tajniki tej profesji i opracowują dużo tkanin o różnych właściwościach. Górny transport pozwala na płynne szycie, przyspieszając pracę i pozwalając wykonywać więcej precyzyjnych projektów w krótszym czasie. 

Dlaczego warto wybrać maszyny do szycia z górnym transportem?

Ze względu na swoją wielofunkcyjność, maszyny do szycia z górnym transportem umożliwiają wykonywanie zróżnicowanych projektów krawieckich. Pozwalają na sprawną pracę z tkaninami o rozmaitych właściwościach, co należy do ich najważniejszych zalet. Ułatwią Ci pracę z delikatnymi tkaninami oraz z tymi twardymi, grubymi, którym może nie sprostać standardowa maszyna do szycia. Poza tym lepiej sprawdzają się do profesjonalnego szycia, tworząc estetyczniejsze, mocne szwy. Dodając do tego bezproblemową opcję pikowania i stebnowania, otrzymujesz sprzęt nadający się do wykonywania projektów amatorskich i profesjonalnych, domowych i zarobkowych.

Jakie marki oferują maszyny do szycia z górnym transportem?

Ekspertami w produkcji maszyn do szycia z górnym transportem są dwaj czołowi producenci sprzętu krawieckiego. Marki Janome i Pfaff dostarczają na rynek modele różniące się parametrami i wyposażeniem. Część urządzeń to maszyny, których z powodzeniem można używać do celów prywatnych, ale zadowolą też zawodowców, którzy wykonują zlecenia na niewielką skalę. Bardziej zaawansowane modele Janome i Pfaff są odpowiednie do profesjonalnej pracy zarobkowej. Zachwycają bogatym wyposażeniem i ponadprzeciętną mocą. Sprawdzają się do intensywnej eksploatacji, umożliwiając szycie materiałów każdego typu i w dużych nakładach. Możliwości poszczególnych modeli przekładają się na ich ceny. Maszyny do szycia z górnym transportem kosztują od ok. 2500 zł za najprostsze modele do 9000 w przypadku tych zaawansowanych. Maszyny przeznaczone do użytku przemysłowego, jak np. Janome Continental M8 Professional, mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.l

Maszyny do szycia z górnym transportem - jak wybrać najlepszy model?

Wybór maszyny do szycia z górnym transportem jest stosunkowo prosty. Sama funkcja górnego transportu jest praktycznie identyczna we wszystkich modelach. Wystarczy więc kierować się tymi samymi kryteriami, co przy zakupie zwykłego urządzenia. Przed decyzją określ jednak, do jakich prac będziesz konkretnie potrzebować sprzętu. Od tego zależy zakres funkcji maszyny, prędkość jej działania, liczba dostępnych programów ściegowych. Do użytku prywatnego lepiej wybrać prostszy model, który jest wyposażony w najważniejsze regulacje potrzebne do wykonywania drobnych przeróbek i prac przydatnych w codziennym życiu. Im większe są aspiracje użytkownika, tym więcej funkcji powinna oferować maszyna. Wybierając sprzęt do profesjonalnego punktu usługowego, warto więc dopasować go do planowanej oferty.

Maszyny do szycia z górnym transportem w SZYJ.PL

W SZYJ.PL dostępne są najpopularniejsze maszyny do szycia z górnym transportem, czyli produkty Janome i Pfaff. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zróżnicowanej grupy odbiorców, proponujemy zarówno modele uniwersalne, dobre do użytku domowego oraz zarobkowego, jak i te typowo profesjonalne. Sprzęt odpowiedni dla siebie znajdą hobbyści i osoby uczące się sztuki krawieckiej, ale też eksperci w tym fachu. W razie problemów z wyborem oferujemy pełne doradztwo wykwalifikowanego personelu. Wszystkie proponowane modele są sprzedawane wraz z kompletem akcesoriów dołączonych przez producenta. Znajdują się wśród nich m.in. stopki wymienne, zapasowe igły, szpulki, akcesoria do czyszczenia maszyn. Każda maszyna jest też objęta gwarancją, którą można przedłużyć w razie sumiennego serwisowania.