Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 5759
  • 18999
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Wbudowany górny transport (1)
Stolik powiększający
Zastosuj filtry

Maszyny do szycia Janome z górnym transportem

Decydując się na zakup odpowiedniego urządzenia, które posłuży nam przez długie lata, warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Oprócz prędkości szycia, na którą wielu użytkowników zwraca uwagę przy wyborze maszyny, istotnym aspektem, na jakim powinniśmy się skupić, jest także mechanizm transportu, oferowany przez dany model maszyny. Jednym udogodnień w tym zakresie jest górny transport, dostępny w wybranych urządzeniach - sprawdźmy zatem, jakie maszyny do szycia Janome z górnym transportem warto brać pod uwagę jako podstawowe narzędzie pracy na długie lata.

Czym jest mechanizm transportu maszyny do szycia?

W pierwszej kolejności warto zrozumieć, czym tak naprawdę jest mechanizm transportu w maszynie do szycia Janome lub innego producenta. Najprościej rzecz ujmując, są to metalowe ząbki, połączone bezpośrednio z wałkami napędu maszyny. Ząbki wystają przez otwory w płytce ściegowej tak, by poruszając się przesuwać materiał umieszczony pod stopką. To właśnie mechanizm transportu odpowiada podczas szycia za równomierne przesuwanie się materiału o odległość, która jest równa skokowi ściegu. Zasadniczo im więcej ząbków w mechanizmie transportera, tym precyzyjniejsze jest szycie za pomocą danej maszyny.

Czym jest górny transport?

W przypadku maszyny Janome, która dodatkowo wyposażona jest w górny transport, mamy do czynienia z dodatkową funkcją maszyny. To właśnie ten moduł pozwala użytkownikowi zachować równy skok ściegów, a także o wiele efektywniej przesuwać materiały wyjątkowo grube lub bardzo cienkie, a także wielowarstwowe “kanapki”. Dzięki górnemu transportowi łatwiej jest zatem szyć te tkaniny, które mają standardowo tendencję do rolowania się lub marszczenia. Transport górny to rozwiązanie dedykowane między innymi osobom, które na co dzień szyją materiał elastyczne, a także winyl, tiul, skaj czy też projekty ze skóry.

Maszyny Janome z górnym transportem – modele

Jeśli interesują nas zatem maszyny do szycia Janome z górnym transportem, wybór urządzeń, które spełniają te kryteria, mamy mocno ograniczony. Zaledwie kilka modeli tego renomowanego producenta posiada wbudowany górny transport. Wśród nich przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dwa najwyższe modele z serii SKYLINE - to znaczy maszynę do szycia Janome Skyline S6 oraz Janome SKYLINE S7. Ponadto górny transport znajdziemy w trzech innych komputerowych maszynach do szycia tej firmy - jest to bestsellerowy model Janome MC6700P, a także maszyna do szycia Janome MC9450QCP i profesjonalna, zaawansowana maszyna do szycia Janome Continental M7 Professional (CM7P).

Maszyny do szycia Janome z górnym transportem – dodatkowe funkcje

Warto mieć świadomość tego, że wspomniane powyżej maszyny Janome z górnym transportem to urządzenia z wyższej półki, a co za tym idzie - mają one wiele do zaoferowania użytkownikom, którzy decydują się na ich zakup. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ponad 500 programów ściegowych, aw przypadku modelu Janome Continental M7 Professional (CM7P) nawet 1130, wśród których znajdziemy ściegi proste, kryte, satynowe, ozdobne, dziurki, alfabet i wiele innych opcji. Modele te zapewniają ponadto płynną regulację długości ściegów (do 5 mm) oraz ich szerokości - do 9 milimetrów. Niekwestionowanym atutem jest także możliwość szycia podwójną igłą oraz możliwość szycia wstecz, a także wbudowane trzy nożyki do obcinania nici, umieszczone odpowiednio na obudowie, przy szpulowniku oraz bezpośrednio w płytce ściegowej. Te komputerowe maszyny Janome zapewniają ponadto automatyczne funkcje pozycjonowania igły czy też ryglowania ściegu oraz funkcję Slow Motion, gwarantującą możliwość wolnego rozpoczęcia oraz zakończenia ściegu.