Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1079
  • 18999
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry

Maszyny do szycia Janome do 3000 zł

Powiedzmy sobie szczerze – wybór maszyny do szycia to nie lada wyzwania. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zamierzamy kupić jeden model, który miałby posłużyć nam przez długie lata – zarówno na początku naszej przygody z szyciem, jak i na bardziej zaawansowanym etapie. Poszukując odpowiedniego sprzętu warto zwrócić uwagę na producenta – wybór renomowanej firmy, z wieloletnim doświadczeniem na rynku (jak choćby Janome), gwarantuje solidność wykonania i odpowiedniej jakości sprzęt. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia – jest nią budżet, jaki mamy do dyspozycji podczas zakupów. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie maszyny do szycia Janome do 3000 zł mogą być dobrym, wieloletnim wyborem.

Czym cechują się maszyny Janome do 3000 zł?

Przeglądając maszyny Janome, mieszczące się we wskazanym przez nas budżecie, w zasadzie mamy do dyspozycji zdecydowaną większość modeli mechanicznych maszyn do szycia (za wyjątkiem półprzemysłowej stębnówki Janome HD9), oraz kilka komputerowych egzemplarzy. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te urządzenia, które nie są dostępne dla osób dysponujących o 500 złotych mniejszym budżetem. Co zatem zyskujemy, dokładając pół tysiąca i przeglądając komputerowe maszyny do szycia Janome do 3000 zł?

Przede wszystkim mamy do czynienia z maszynami, których prędkość szycia wynosi 820 wkłuć na minutę – wraz z możliwością regulacji tej prędkości za pomocą suwaka. Urządzenia te oferują użytkownikowi około 400 programów ściegowych (od 380 do 457, zależnie od modelu). Wśród ściegów znajdziemy zarówno standardowe, najpopularniejsze ściegi elastyczne, użytkowe, owerlokowe i ozdobne, jak również zyg-zaki, dziurki, litery i cyfry. Tym samym kupując maszynę do szycia w tej cenie zyskujemy sprzęt, który pozwala wyszywać cyfry i litery, a dodatkowo oferuje jeden rodzaj czcionki, zawierający polskie znaki (a w przypadku Janome Skyline S3 również cyrylicę). Nie bez znaczenia jest także funkcja programowania kolejności wykonywanych ściegów, przydatna między innymi podczas wyszywania liter. Te komputerowe maszyny Janome gwarantują płynną regulację długości ściegów do 5 mm oraz ich szerokości - do 7 milimetrów, wyposażone są ponadto w 7-punktowy mechanizm transportu SFS+ oraz funkcję lustrzanego odbijania ściegów.

Komputerowe maszyny do szycia Janome do 3000 zł – modele

Z całą pewnością do puli urządzeń, jakimi są komputerowe maszyny Janome do 3000 zł, zaliczyć możemy tańsze modele, takie jak Janome DXL603, Janome QXL605, bestsellerowe modele Janome 5060DC i Janome DC6100, a także takie maszyny do szycia tego producenta, jak Janome 780DC czy też TXL607. Wyżej wymienione maszyny możemy także zakupić dysponując budżetem 2000-2500 złotych. Wśród tych urządzeń, które wymagają nieco większego wkładu finansowego, sięgającego 3000 zł, znajdziemy dodatkowo maszynę do szycia Janome DM7200, Janome 5270QDC, czy też najniższy z modeli w serii Skyline - Janome Skyline S3.

Wspomniane powyżej modele to komputerowe maszyny Janome do 3000 zł, wyposażone w czytelny wyświetlacz LCD, którego zadaniem jest informowanie użytkownika o wybranym ściegu i jego parametrach, a także wskazywanie doboru odpowiedniej stopki. Sporym udogodnieniem, które docenią zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczone osoby, jest przycisk START/STOP. To właśnie za jego pomocą możemy szyć bez rozrusznika nożnego, co stanowi spore ułatwienie. Kolejny atut skrywa funkcja Slow Motion - za jej pośrednictwem możliwe jest wolne rozpoczęcie oraz zakończenie ściegu. Model Janome Skyline S3 oferuje dodatkowo oświetlenie pola pracy w postaci nie jednej, ale aż 4 lampek LED oraz zapewnia większa przestrzeń pomiędzy igłą, a ramieniem maszyny, w stosunku do standardowych maszyn - w tym przypadku wynosi ona aż 21 centymetrów.