Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1079
  • 18999
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
POLECAMY 10%
Do schowka  Porównaj 
JANOME EASY JEANS HD1800
2299.00  Cena: 2064.99 
10%
Do schowka  Porównaj 
JANOME 423S
1699.00  Cena: 1529.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JANOME 725S
1999.00  Cena: 1799.00 

Maszyny do szycia Janome do 2000 zł

Poszukując odpowiedniej maszyny do szycia, która pozostanie z nami przez długie lata i sprawdzi się zarówno tu i teraz, gdy stawiamy pierwsze kroki w szyciu maszynowym, a także za lat kilka, gdy będziemy już w tym fachu doświadczeni – to nie lada wyzwanie. Warto je jednak podjąć: okazuje się bowiem, że na rynku spotkać można modele, które z powodzeniem spełnią tak postawione oczekiwania. Zwłaszcza, jeżeli postawimy na renomowanego producenta z wieloletnim doświadczeniem w branży – na przykład firmę Janome – oraz ustalimy racjonalny budżet. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie maszyny do szycia Janome do 2000 zł warto zakupić, by posłużyły nam przez długi czas.

Jakie maszyny Janome do 2000 zł możemy zakupić?

Maszyny Janome, dostępne w tej półce cenowej, możemy zasadniczo podzielić na dwie kategorie - urządzenia mechaniczne i komputerowe. W przypadku, gdy dysponowaliśmy mniejszym budżetem, rzędu 1000 zł lub 1500 złotych, w kwocie tej mieściły się wyłącznie mechaniczne maszyny Janome. Dodając kolejne 500 zł do budżetu, jesteśmy tymczasem w stanie sięgnąć po dobre, sprawdzone komputerowe maszyny do szycia tego renomowanego producenta, które dzięki automatycznym funkcjom w znacznym stopniu mogą usprawnić naszą pracę z materiałem.

Mechaniczne maszyny do szycia Janome do 2000 zł – modele

Spójrzmy najpierw na mechaniczne maszyny Janome do 2000 zł. Wśród urządzeń tego producenta, dostępnych w tej cenie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa modele: Janome 725S oraz Janome Easy Jeans HD1800. Zwłaszcza ten drugi warto brać pod uwagę przy takim budżecie - choć oba gwarantują płynną regulację długości ściegów do 4 mm, w przypadku regulacji szerokości ściegu zauważymy już różnicę. Podczas, gdy Janome 725S oferuje regulację do 5 mm, Janome Easy Jeans HD1800 zapewnia regulację do 6,5 mm szerokości ściegu. Posiada też 7-stopniowy transport z możliwością wyłączenia go, a to nie jedyny atut tego urządzenia. Warto zwrócić uwagę także na czytelny programator, informujący o wybranym ściegu, jego zalecanych parametrach oraz stopce, jakiej należy użyć. Dodatkowo pod pokrywą górną rozpisane zostały dostępne ściegi wraz z ich optymalnymi ustawieniami oraz znajdują się obrazki instruujące o nawlekaniu i szpulowaniu. Dzięki temu urządzenie to doskonale wpisuje się w wizję modelu, który przyda się zarówno początkującym, jak i zadowoli bardziej wymagających użytkowników.

Komputerowe maszyny Janome do 2000 zł

Jeśli chodzi o komputerowe maszyny do szycia tego producenta, w cenie do 2000 złotych znajdziemy dwa modele - Janome DXL603 oraz Janome QXL605. Oba urządzenia mają do zaoferowania użytkownikowi aż 60 dostępnych programów ściegowych, co robi wrażenie na tle możliwości maszyn mechanicznych w tej cenie. Wśród zaprogramowanych ściegów znajdziemy proste, użytkowe, owerlokowe, kryte, satynowe ozdobne i dziurki - maszyny te zapewniają automatyczne obszywanie aż 8 rodzajów dziurek. Prędkość szycia tych komputerowych maszyn do szycia wynosi, podobnie jak w przypadku mechanicznych modeli, do 860 wkłuć na minutę. Warto jednak zwrócić uwagę na regulację docisku stopki w aż 6 pozycjach, 7-punktowy mechanizm transportu, a także takie udogodnienia, jak czytelny wyświetlacz LCD, informujący o wybranym ściegu i jego parametrach oraz wskazujący dobór odpowiedniej stopki. Komputerowe maszyny do szycia Janome do 2000 zł mają ponadto wbudowany przycisk START/STOP, umożliwiający szycie bez rozrusznika nożnego, wyposażone są także w funkcję Slow Motion, czyli możliwość wolnego rozpoczęcia oraz zakończenia ściegu. Urządzenia te ponadto posiadają szereg automatycznych funkcji, takich jak automatyczne ryglowanie ściegu i automatyczne pozycjonowanie igły, a w przypadku maszyny Janome QXL605 - także funkcja automatycznego obcinania nici.