Znajdź maszynę do szycia Janome dostosowaną do Twoich wymagań!
- Maszyny mechaniczne Janome
- Maszyny komputerowe Janome
- Półprzemysłowe maszyny do szycia Janome
- Maszyny do szycia Janome z regulacją docisku stopki
- Maszyny do szycia Janome z chwytaczem wahadłowym
- Maszyny do szycia Janome z chwytaczem rotacyjnym
- Maszyny do szycia Janome z regulacją szerokości ściegów
- Maszyny do szycia Janome z regulacją długości ściegów
- Maszyny do szycia Janome z automatycznym obcinaniem nici
- Maszyny do szycia Janome z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Maszyny do szycia Janome z automatycznym obszywaniem dziurki
- Maszyny do szycia Janome z dodatkowym stolikiem powiększającym
- Maszyny do szycia Janome z powiększonym polem pracy
- Maszyny do szycia Janome z wbudowanym górnym transportem
- Maszyny do szycia Janome z możliwością wyszywania liter
Maszyny do szycia Janome w przedziałach cenowych
Najpopularniejsze
maszyny Janome
Półprzemysłowe maszyny do szycia Janome
Wybierając odpowiednią maszynę do szycia, bardzo często stajemy przed dylematem – czy postawić na maszyny do szycia przeznaczone do użytku domowego, czy też wybrać solidniejsze, przemysłowe maszyny do szycia Janome lub innego producenta. Warto jednak zwrócić uwagę na rozwiązanie pośrednie, jakim są półprzemysłowe maszyny do szycia Janome. Przyjrzyjmy się bliżej, czym charakteryzuje się tego typu sprzęt oraz w jakich okolicznościach może z powodzeniem zastąpić maszyny Janome przemysłowe w domu lub zakładzie krawieckim.
Nie do końca przemysłowe maszyny Janome – czyli jakie?
Logicznym jest, że przemysłowe maszyny do szycia różnych producentów zazwyczaj wykorzystywane są w profesjonalnych zakładach krawieckich, niewielkich atelier oraz punktach, oferujących usługi krawieckie, podczas gdy hobbystyczne szycie w domowych warunkach najczęściej odbywa się na maszynach domowych. Nie oznacza to jednak, że tak musi być – dobrym rozwiązaniem może być postawienie na wysokiej jakości automatyczną maszynę, która będzie bardziej zaawansowana technologicznie, niż standardowe modele do użytku domowego, a jednocześnie przyjaźniejsza dla użytkownika-amatora niż przemysłowe modele.
Co więcej - warto mieć równocześnie na uwadze fakt, że przemysłowe maszyny do szycia zajmują sporo miejsca. Ten fakt sprawia, że bardzo często ich zastosowanie w domowym zaciszu jest niemożliwe przede wszystkim z powodu braku odpowiednio dużej wolnej przestrzeni do zagospodarowania w kąciku szyciowym. To właśnie te powody sprawiają, że doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym korzystać z nieco mniejszego urządzenia, a jednak oferującego funkcje, jakie posiadają przemysłowe modele, jest półprzemysłowa maszyna do szycia Janome HD9, czyli półprzemysłowa stębnówka tego producenta.
Półprzemysłowa stębnówka Janome HD9, czyli domowe przemysłowe maszyny Janome
Podobnie jak przemysłowe maszyny Janome, wspomniany model stębnówki wyróżnia się licznymi funkcjami automatycznymi oraz udogodnieniami, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną pracę z materiałami. Przede wszystkim producent oferuje nam funkcję pozycjonowania igły oraz automatycznego obcinania nici, co ma realny wpływ na tempo naszej pracy. Dodatkowo w urządzeniu zamocowana została większa dolna szpulka - jej rozmiar jest powiększony o 40% w porównaniu ze standardowym rozmiarem. Niewątpliwym atutem maszyny jest zintegrowany silnik, który uruchamia się tylko podczas szycia, a także wbudowany przemysłowy chwytacz rotacyjny oraz niezależny szpulownik, który pozwala na równoczesne szpulowanie i szycie.
Tak, jak przemysłowe modele, także półprzemysłowe maszyny do szycia Janome - czyli model HD9 - wchodzą w skład linii Heavy Duty. Oznacza to zatem, że urządzenie to wykonane jest z odpowiednio wytrzymałych podzespołów i posiada wzmocnioną konstrukcję. Ta półprzemysłowa stębnówka oferuje ponadto ogromną prędkość szycia - aż 1600 wkłuć na minutę, a także dużą przestrzeń roboczą - odległość ramienia od igielnicy wynosi 22,5 cm, dzięki czemu użytkownik ma zapewniony duży komfort i łatwiejsze szycie dużych projektów.
Warto zatem postawić na półprzemysłowe maszyny Janome, które - w przeciwieństwie do przemysłowych urządzeń - nie wymagające odpowiednio dużej przestrzeni w domu. Dobrze jest tym samym wybrać półprzemysłową stębnówkę, by z przyjemnością korzystać z udogodnień podczas szycia maszynowego. Model ten ponadto cechuje się wysokim komfortem pracy i bezawaryjnością, dzięki czemu może być również wykorzystywany w małych zakładach krawieckich, zastępując maszyny Janome przemysłowe. Możliwe jest także zakupienie w naszym sklepie internetowym SZYJ.PL specjalnej ramy do pikowania, w której może zostać osadzona stębnówka, a następnie wykorzystywać urządzenie do pikowania kołder i narzut lub w innych projektach patchworkowych.