23%
POLECAMY

Nożyczki KAI krawieckie (23 cm)

PRYM 611517
Cena: 99.00  Cena regularna: 129.00 
129.00 zł
Oszczędzasz: 30.00 zł (23%)
Dostępność: w magazynie

Potrzebujesz szybko produktu? Możemy go dostarczyć już w poniedziałek

Złóż zamówienie w ciągu  20 godzin.

23 cm - praworęczne
+
Do schowka  Porównaj 

Nożyczki krawieckie KAI N5230 - 23 cm

Z reguły posiadamy w domu przynajmniej jedną, a nawet kilka par nożyczek. Lecz czy któreś z nich są nożyczkami krawieckimi? Czy podczas cięcia tekstyliów nożyczki blokują się lub strzępią materiał? To niestety częsty problem uniwersalnych nożyczek, które stosujemy do wszystkich domowych zadań. Już wybór prostych, budżetowych krawieckich nożyczek da Ci większy komfort cięcia, jeśli jednak chcesz zaopatrzyć się w naprawdę dobre nożyczki dedykowane do pracy z tkaninami i dzianinami, polecamy Twojej uwadze japońską markę Kai.

Nożyczki krawieckie KAI N5230 mają 23 centymetry długości, to optymalna wielkość do większości zadań krawieckich, sprawdzą się przy krojeniu materiałów lekkich, średnich i grubych. Do produkcji nożyczek wykorzystywana jest japońska stal AUS-6A, którą stosuje się również przy produkcji np. japońskich noży. W jej składzie znajduje się większa zawartość węgla i dodatek wanadu, co z kolei przekłada się na większą twardość i odporność na ścieranie, tym samym nożyczki będą po prostu służyły nam dłużej. Nożyczki KAI znacznie lepiej spiszą się przy pracy z tekstyliami, niż ich uniwersalne nożyczki, lecz pamiętaj by używać je wyłącznie do cięcia materiałów!

KAI N5230 dobrze spiszą się przy pracy z materiałami lekkimi, średnio grubym a nawet nawet bardzo grubymi. Rączka nożyczek wykonana jest z tworzywa sztucznego, które w dotyku sprawia daje odczucie lekko gumowanego, dobrze leży w dłoni, nie ślizga się, nie powoduje odcisków. Dodatkowo tworzywo to jest lekko elastyczne, co dodatkowo zwiększa komfort używania. Wyprofilowane otwory na palce powodują, że są to nożyczki tylko dla osób praworęcznych.

  • Długość całkowita: 23 cm
  • Długość ostrza: 10 cm
  • Rękojeść: dla praworęcznych

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu nożyczek, w tym celu zaleca się stosowanie wyłącznie miękkiej ściereczki, nie jest zalecane mycie nożyczek pod bieżącą wodą. Zadbaj o to, by przechowywać nożyczki w suchym i bezpiecznym miejscu – przypadkowy upadek z wysokości na podłogę może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia ostrzy.

Producent:
KAI
Typ produktu:
  • Nożyczki
Długość nożyczek:
  • 23 cm
Długość ostrza:
  • 10 cm
Rodzaj ostrza:
standardowe
Rękojeść:
  • dla praworęcznych
Waga nożyczek:
  • 135 g