Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1349
  • 1799
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne pozycjonowanie igły (1)
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry

Maszyny do szycia Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły

Przygotowując się do zakupu maszyny do szycia zazwyczaj dążymy do tego, by znaleźć urządzenie jak najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. To z kolei oznacza konieczność zawężenia pola wyboru - najczęściej zaczynając od postawienia na renomowanego producenta, takiego jak Juno by Janome. Warto jednak jeszcze mocniej zawężać swój wybór, skupiając się na konkretnych funkcjach, jakie powinny posiadać maszyny Juno, biorąc pod uwagę nasze szyciowe plany. Bez wątpienia do rozwiązań technicznych, które warto wziąć w takim przypadku pod uwagę, znajdują się takie udogodnienia, jak automatyczne pozycjonowanie igły. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, czym charakteryzują się maszyny do szycia Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły.

Czym jest automatyczne pozycjonowanie igły?

W przypadku zakupu maszyny Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły mamy do czynienia z modelami wyposażonymi w istotne z perspektywy użytkownika udogodnienie. Pozwala ono bowiem za pomocą jednego przycisku zmienić pozycję igły na najwyższą bądź najniższą, zależnie od potrzeby. Po zwolnieniu rozrusznika nożnego lub po naciśnięciu przycisku “stop” igła maszyny zatrzyma się dokładnie we wskazanej przez nas pozycji. Wykorzystując możliwości, jakie niesie ze sobą zakup maszyny do szycia Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły, możemy w znacznym stopniu ułatwić sobie pracę z materiałem. Przykładowo, jeśli zależy nam na zmianie kierunku szycia i wykonaniu obrotu na igle, warto zaprogramować ją w taki sposób, by po zatrzymaniu szycia znalazła się w pozycji dolnej. Igła będzie wówczas wbita bezpośrednio w szyty materiał. Pozostanie nam jedynie podnieść stopkę, obrócić materiał, a następnie kontynuować szycie dokładnie w tym samym miejscu, w którym je przed chwilą skończyliśmy.

Maszyny Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły - modele

Przymierzając się do zakupu maszyny do szycia Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły przede wszystkim trzeba mieć na uwadze fakt, że ta funkcja - podobnie jak inne automatyczne udogodnienia - dostępna jest wyłącznie w przypadku komputerowych maszyn tego producenta. Oznacza to, że planując zakup mechanicznej maszyny do szycia będziemy pozbawieni możliwości automatycznego pozycjonowania igły.

Jakie zatem modele mamy do wyboru, planując zakup maszyny Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cieszący się dużym zainteresowaniem model maszyny do szycia Juno E1030, który przyciąga wzrok kwiecistym wzorem na swojej obudowie. Innym modelem tego producenta, wyposażonym w automatyczne pozycjonowanie igły, jest maszyna Juno J30.

Jakie jeszcze udogodnienia oferują maszyny Juno?

Jak łatwo się domyślić, maszyny Juno z automatycznym pozycjonowaniem igły mają do zaoferowania o wiele więcej, niż to jedno udogodnienie. Wśród funkcji automatycznych w wyżej wymienionych modelach znajdziemy również automatyczne ryglowanie ściegu, a także możliwość regulacji prędkości szycia przy pomocy suwaka - aż do 820 wkłuć na minutę. Modele te zapewniają ponadto płynną regulację długości ściegów oraz ich szerokości, możliwość szycia podwójną igłą oraz możliwość szycia wstecz. Dużą zaletą maszyn jest również wolne ramię, które ułatwia szycie na okrągło rękawów i nogawek, a wśród 30 dostępnych programów ściegowych znajdziemy między innymi ściegi proste, zygzakowe i satynowe, a także ścieg owerlokowy, ściegi ozdobne oraz automatyczne obszywanie dziurki.