Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 949
  • 1699
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza (1)
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne pozycjonowanie igły
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO E1030
1499.00  Cena: 1349.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO J15R
1049.00  Cena: 949.00 
10%
Do schowka  Porównaj 
JUNO E1019
1099.01  Cena: 989.00 
15%
Do schowka  Porównaj 
JUNO J30
1999.00  Cena: 1699.00 

Maszyny do szycia Juno z chwytaczem rotacyjnym

Nie jest łatwo dokonać wyboru idealnej maszyny do szycia. Ba - trudno nawet zdecydować się na pierwszy model, który mógłby nam posłużyć przez długie lata. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na urządzeniach od renomowanych producentów - na przykład sięgając po maszyny Juno, co nieco zawęzi nasze pole poszukiwań. W kolejnym kroku warto zastanowić się choćby, jaki rodzaj chwytacza nas interesuje. Sprawdźmy, co mają nam do zaoferowania maszyny do szycia Juno z chwytaczem rotacyjnym, dostępne w ofercie SZYJ.PL

Co to jest rotacyjny chwytacz?

Aby świadomie zdecydować, czy maszyny Juno z chwytaczem rotacyjnym to urządzenia skrojone pod nasze potrzeby, w pierwszej kolejności musimy ustalić, czym jest chwytacz rotacyjny. Poprzez chwytacz rozumiemy element maszyny Juno by Janome, którego zadaniem jest wiązanie ze sobą górnej nici (dostarczanej za pomocą igły) oraz nici spodniej (rozwijanej bezpośrednio ze szpulki), w efekcie tworząc wybrany przez użytkownika ścieg. Miejsce chwytacza - bez względu na jego rodzaj - znajduje się zawsze bezpośrednio pod płytką ściegową w naszym urządzeniu.

W przypadku maszyny do szycia Juno z chwytaczem rotacyjnym mamy do czynienia z elementem, który obraca się wokół własnej osi, chwytając górną nić w odstępach równych skokowi ściegu. Rotacyjny chwytacz najczęściej spotkać można w elektronicznych maszynach do szycia, wyposażone w niego są także wybrane modele mechanicznych maszyn. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zapewnienia użytkownikowi o wiele szerszego zakresu ozdobnych ściegów niż w przypadku chwytacza wahadłowego.

Czym różnią się chwytacz rotacyjny i chwytacz wahadłowy?

W przeciwieństwie do chwytacza rotacyjnego, w którym koszyczek bębenka wykonany jest z tworzywa sztucznego, wszystkie elementy chwytacza wahadłowego są metalowe. Z tego powodu możemy go określić jako bardziej odpornego na uszkodzenia, niż jego rotacyjna wersja. Oczywiście nie znaczy to, że elementy chwytacza rotacyjnego trzeba będzie regularnie nieustannie wymieniać. Co ciekawe, w powszechnej opinii maszyny z chwytaczem rotacyjnym uważane są za pracujące ciszej. Wahadłowy chwytacz znajdziemy przede wszystkim w mechanicznych maszynach do szycia.

Maszyny do szycia Juno z chwytaczem rotacyjnym – modele

W przypadku, gdy interesują nas maszyny Juno z chwytaczem rotacyjnym, mamy do wyboru zarówno modele mechaniczne, jak i komputerowe. Planując zakup mechanicznej maszyny do szycia Juno z chwytaczem rotacyjnym warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa modele: Juno E1019 oraz Juno J15R. W obu przypadkach otrzymujemy urządzenie oferujące kilkanaście programów ściegowych, w tym ścieg prosty, owerlokowy, zygzak i ściegi ozdobne, a także półautomatyczne obszywanie dziurki. Zaletą tych maszyn jest również wolne ramię, ułatwiające szycie na okrągło, a także 4-punktowy, wyłączany mechanizm transportu.

Jeśli natomiast interesują nas komputerowe maszyny Juno z chwytaczem rotacyjnym, do wyboru mamy przykładowo modele Juno J30 oraz maszynę do szycia Juno E1030. W ich przypadku otrzymujemy nie tylko 30 programów ściegowych, ale także maksymalną prędkość szycia, wynoszącą do 820 wkłuć na minutę, płynną regulację długości i szerokości ściegów, a także czytelny wyświetlacz LCD. To właśnie za jego pośrednictwem użytkownik sprawdzi, jaki jest aktualnie wybrany ścieg oraz jego parametry. Ponadto wbudowany w maszyny przycisk START/STOP umożliwia szycie bez rozrusznika nożnego, a funkcja Slow Motion pozwala dodatkowo na wolne rozpoczęcie oraz zakończenie wybranego przez nas ściegu. Te komputerowe maszyny cechują się ponadto szeregiem funkcji automatycznych, takich jak automatyczne pozycjonowanie igły i ryglowanie ściegu, a także możliwość regulacji prędkości szycia przy pomocy suwaka.