Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 924
  • 1649
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja szerokości ściegów (1)
Regulacja długości ściegów
Automatyczne pozycjonowanie igły
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry

Maszyny do szycia Juno z regulacją szerokości ściegów

Przymierzając się do zakupu maszyny do szycia zazwyczaj sprawdzamy nie tylko producenta, ale także możliwości danego sprzętu. O ile w tym pierwszym przypadku zazwyczaj stawiamy na czołowe, renomowane marki - takie jak Juno by Janome - o tyle nie zawsze wiemy, czym się kierować podczas wyboru maszyny Juno, która spełni nasze oczekiwania. Jednym z udogodnień, jakie warto brać pod uwagę, jest możliwość modyfikowania szerokości ściegu, jakim zamierzamy szyć. Sprawdźmy zatem, czym charakteryzują się maszyny do szycia Juno z regulacją szerokości ściegów.

Czym jest regulacja szerokości ściegów?

Standardowo zakupiona przez nas maszyna do szycia oferuje dostępne programy ściegowe, w przypadku których odgórnie zaprogramowana jest konkretna szerokość ściegu. Oznacza to, że nie mamy możliwości zmiany tego parametru, bez względu na to, czy zamierzamy szyć ściegiem ozdobnym, czy też zyg-zakiem. Aby użytkownik mógł samodzielnie podejmować decyzję o szerokości ściegu, dokonując delikatnych modyfikacji względem proponowanej, zaprogramowanej szerokości, musi zdecydować się na zakup maszyny do szycia Juno z regulacją szerokości ściegów. Korzystanie z tej funkcji odbywa się za pośrednictwem dodatkowego pokrętła, które znajduje się na korpusie maszyny do szycia - to właśnie za jego pomocą możliwe jest ustalenie odpowiedniej szerokości wybranego ściegu, adekwatnie do naszych potrzeb w przypadku danego projektu.

Kupując maszyny Juno z regulacją szerokości ściegów należy jednak zwrócić uwagę na pewien istotny szczegół. Producent ten bowiem w wybranych maszynach oferuje możliwość regulacji szerokości ściegów, a w innych - możliwość regulacji szerokości zygzaka. Jak łatwo się domyślić, funkcje te różnią się od siebie i nie należy ich ze sobą mylić.

Maszyny Juno z regulacją szerokości ściegów - modele

Decydując się na zakup maszyny do szycia Juno z regulacją szerokości ściegów, mamy do wyboru zarówno mechaniczne, jak i komputerowe maszyny do szycia tego producenta. W przypadku modeli mechanicznych, maszyny Juno z regulacją szerokości ściegów to przykładowo takie urządzenia, jak Juno E1019. Jeżeli natomiast zależy nam na zakupie komputerowej maszyny do szycia tego producenta, która będzie oferować regulację szerokości ściegów, powinniśmy postawić na model Juno E1030 lub Juno J30.

Jakie jeszcze udogodnienia oferują maszyny Juno?

Przy wyborze maszyny do szycia Juno z regulacją szerokości ściegów z pewnością okaże się, że zakupione przez nas urządzenie oferuje także płynną regulację długości ściegów. Wszystkie maszyny do szycia Juno posiadają bowiem to udogodnienie, a różnice mogą występować jedynie w zakresie tego, jaka jest maksymalna długość ściegu, jaką możemy wybrać w danej maszynie do szycia tego renomowanego producenta.

Wśród pozostałych funkcji, jakie mogą oferować maszyny tego producenta, warto zwrócić uwagę na automatyczne pozycjonowanie igły oraz automatyczne ryglowanie ściegu - udogodnienia, które usprawnią pracę każdemu, bez względu na jego poziom zaawansowania. Wymienione powyżej modele maszyn do szycia ponadto zapewniają możliwość szycia podwójną igłą oraz możliwość szycia wstecz, a na ich obudowie znaleźć można wbudowany nożyk do obcinania nici. Wolne ramię, dostępne w tych urządzeniach, pozwala z kolei na szycie na okrągło nogawek i rękawów w wygodny dla użytkownika sposób. Warto także zwrócić uwagę na maksymalną prędkość szycia, wynoszącą od 800-830 wkłuć na minutę, a także zastosowanie zatrzaskowego mocowania stopek w systemie Matic, dzięki któremu w łatwy sposób każdy użytkownik może dokonać zmiany stopki bez obaw o to, że nie podoła temu zadaniu.