Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 630
  • 6520
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza (1)
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
BROTHER BQ17
Cena: 699.00 
BROTHER RH127
Cena: 910.00 
BROTHER HF37
Cena: 1390.00 
BROTHER NV15
Cena: 1720.00 
BROTHER A50
Cena: 2180.00 
BROTHER A60
Cena: 2290.00 
BROTHER KD40S
Cena: 1410.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER F460
Cena: 5110.00 
BROTHER NV1100
Cena: 4370.00 
BROTHER A150
Cena: 2890.00 
BROTHER A80
Cena: 2440.00 
BROTHER KD144S
Cena: 630.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER RL425
Cena: 820.00 
BROTHER A16
Cena: 1960.00 
BROTHER F410
Cena: 3290.00 
BROTHER F420
Cena: 3960.00 
BROTHER BQ25
Cena: 850.00 
BROTHER BN27
Cena: 1040.00 
BROTHER F400
Cena: 3120.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER NV1040SE
Cena: 3780.00 

Maszyny do szycia Brother z chwytaczem rotacyjnym

Czy łatwo jest dokonać wyboru idealnej maszyny do szycia? Zapewne większość osób powie, że nie – i będą mieli rację. Mnogość urządzeń dostępnych na rynku sprawia, że decyzja o zakupie maszyny nie należy do najprostszych. Warto zatem podjąć kroki pozwalające na zawężenie interesujących opcji. Jednym ze sposobów jest skupienie się na urządzeniach o określonych cechach, na których Ci najbardziej zależy, oraz pochodzących od renomowanej marki. W ofercie sklepu SZYJ.PL znajdziesz niezawodne maszyny do szycia Brother z chwytaczem rotacyjnym. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Chwytacz rotacyjny – co to takiego?

Aby mieć pewność, że maszyny Brother z chwytaczem rotacyjnym należą do urządzeń, na których zakupie Ci zależy, musisz najpierw zrozumieć działanie chwytacza rotacyjnego. Chwytacz odpowiada za wiązanie nici górnej oraz nici dolnej (spodniej). Górna nić dostarczana jest do chwytacza za pomocą igły, nić spodnia natomiast rozwijana jest bezpośrednio ze szpulki. Zadaniem chwytacza jest właśnie stworzenie z obu nici wybranego przez użytkownika ściegu. Ten element wyposażenia każdej maszyny do szycia znajduje się bezpośrednio pod płytką ściegową. W przypadku maszyny do szycia Brother z chwytaczem rotacyjnym element ten obraca się wokół własnej osi. Dzięki równemu tempu obracania się górna nić chwytana jest w takich samych odstępach, równych skokowi ściegu.

Czym różnią się chwytacz rotacyjny i chwytacz wahadłowy?

Podczas gdy chwytacz rotacyjny zapewnia łatwy i szybki dostęp do spodniej szpulki, modele wyposażone w tradycyjny chwytacz wahadłowy wymagają odrobiny więcej czasu na jej zmianę. Jak sugeruje nazwa tego elementu, działa on na zasadzie wahadła – podczas poszczególnych wahań przechwytuje górną nić, by połączyć ją z nicią spodnią. Tego rodzaju chwytacz znajduje zastosowanie głównie w mechanicznych maszynach do szycia, w których istotne znaczenie ma jego solidna metalowa konstrukcja i wytrzymałość. Chwytacz rotacyjny zazwyczaj można spotkać w elektronicznych maszynach do szycia. W przeciwieństwie do chwytacza wahadłowego chwytacz rotacyjny oferuje o wiele szerszy zakres ściegów ozdobnych, co dla wielu osób stanowi atut urządzenia.

Maszyny do szycia Brother z chwytaczem rotacyjnym – modele

Jeżeli interesują Cię maszyny Brother z chwytaczem rotacyjnym, do wyboru masz zarówno modele mechaniczne, jak i komputerowe. Wśród mechanicznych maszyn do szycia znajdziesz między innymi urządzenia przeznaczone dla najmłodszych miłośników szycia. Modele dla dzieci są nie tylko proste i intuicyjne w obsłudze, ale także bezpieczne w użytkowaniu, dlatego nie musisz się obawiać, że pociecha zrobi sobie krzywdę. Rotacyjny chwytacz znajdziesz też w maszynach Brother stworzonych z myślą o osobach początkujących, które dopiero uczą się szycia i stopniowo nabierają doświadczenia. Przykładem takiego urządzenia może być podstawowy model Brother J17S. W naszej ofercie dostępne są także nieco mocniejsze maszyny mechaniczne Brother RH127 oraz Brother HF37.

Jeśli jednak wolisz sięgnąć po komputerowe maszyny Brother z chwytaczem rotacyjnym, do wyboru masz aż kilkanaście różnych modeli. Wśród nich znajdziesz urządzenia zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z krawiectwem, hobbystów, którzy od czasu do czasu szyją coś dla siebie, jak i dla pasjonatów z wieloletnim doświadczeniem. Świetnie sprawdzą się w domu, pracowni krawieckiej czy do nauki szycia. Co więcej, niektóre urządzenia mają możliwość podłączenia do nich komputera, co pozwala na przenoszenie zaprojektowanych ściegów do pamięci maszyny lub kopiowanie ich na pamięć zewnętrzną. Warty uwagi jest między innymi profesjonalny model Brother VQ 2 czy bestsellerowy sprzęt Brother F400.