Cover Brother CV3550
Jeśli szukasz szybkiego covera, który umożliwia w profesjonalny sposób wykańczania odzieży zarówno w domowym zaciszu, jak i w niedużym zakładzie krawieckim, to Brother CV3550 będzie idealnym rozwiązaniem. Nowoczesnym modelem możesz szyć łącznie aż siedmioma rodzajami ściegów, ale to nie wszystko! Brother CV3550 pozwala wykonać szerokie i wąskie ściegi drabinkowe z górnym oraz dolnym przeplotem, co oznacza, że wykończenie odzieży będzie zawsze profesjonalnie wykonane i estetyczne. Ponadto, w każdej chwili możliwe jest włączenie górnego przeplotu, co pozwala na szycie zarówno ściegami jednostronnie drabinkowymi, jak i dwustronnie drabinkowymi, a oprócz tego renderką wykonasz też ścieg łańcuszkowy. Żaden inny model nie daje tak wielu możliwości.
Perfekcyjne wykończenie odzieży
Brother CV3550 to maszyna, która zda egzamin przy projektach, które wymagają trwałego zszycia materiału przy jednoczesnym zachowaniu dużej elastyczności ściegu. Prezentowany model doskonale sprawdza się podczas szycia jeansów, koszul, czy odzieży roboczej oraz przy wykańczaniu dolnych partii bluzek i koszulek, krótkich rękawków, a także jest niezastąpiony podczas wszywania ściągaczy i lamówek oraz przy szyciu bielizny. Wykonywanie każdego projektu jest niesamowicie komfortowe, ponieważ Brother CV3550 został wyposażony w bardzo duże pole robocze, którego wymiary wynoszą 155 x 100 mm. Wszystkie niezbędne pokrętła znajdują się po prawej stronie maszyny, by materiał ich nie zasłaniał podczas pracy. Warto wspomnieć, że cały mechanizm zwiększa siłę przebicia igły i jednocześnie zmniejsza uszkodzenia materiału spowodowane jej pracą.
Poznaj zalety maszyny Brother CV3550
Cover Brother CV3550 to maszyna o łatwej, intuicyjnej obsłudze wyposażona w specjalną dźwignię do podnoszenia stopki, która znacznie ułatwia pracę na maszynie. Na obudowie znajdziesz barwną instrukcję nawlekania nici. Ledowe oświetlenie pozwala pracować nawet w niesprzyjających warunkach, a wolne ramię umożliwia w estetyczny sposób wykończyć wąskie elementy odzieży, takie jak nogawki, rękawy czy dekolty. Na wysoki komfort pracy mają wpływ także przyssawki na nóżkach, dzięki którym maszyna nie przesuwa się podczas pracy.
Poznaj funkcje
W coverlocku dostępnych jest zasadniczo pięć ściegów: 3-igłowy drabinkowy, 2-igłowy drabinkowy (szeroki, wąski lewy, wąski prawy), 1- igłowy łańcuszkowy. Jednak modyfikując naprężenia nici, można uzyskać różne wersje powyższych rodzajów ściegów.
Przeplot, czyli drabinka. Charakterystyczny skomplikowany splot w ściegach coverlockowych. Najczęściej spotkamy się z przeplotem dolnym, czyli takim, który formuje drabinkę na spodniej warstwie wykańczanego materiału. Są również modele, które dają możliwość wykonania górnego przeplotu, czyli drabinki na wierzchu materiału, co z pewnością wpływa na estetykę wykończonego projektu.
Liczba igieł i nitek używanych do zawiązania ściegu jest ściśle ze sobą powiązana. Podczas pracy możemy używać od jednej do trzech igieł, co z kolei w połączeniu z nawleczonym chwytaczem łańcuszkowym daje nam od dwóch do aż czterech nitek w użyciu. Przełączanie pomiędzy dostępnymi wariantami ściegów jest powiązane z zamontowaniem i nawleczeniem odpowiedniej liczby igieł. Ich dokładne opisy znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Liczba nitek i igieł używanych do zawiązania ściegu jest ściśle ze sobą powiązana. Podczas pracy możemy używać od jednej do trzech igieł, co z kolei w połączeniu z nawleczonym chwytaczem łańcuszkowym daje nam od dwóch do aż czterech nitek w użyciu. Przełączanie pomiędzy dostępnymi wariantami ściegów jest powiązane z zamontowaniem i nawleczeniem odpowiedniej liczby igieł. Ich dokładne opisy znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.
Prędkość szycia mówi nam o tym, jaką liczbę wkłuć maszyna potrafi wykonać w ciągu minuty. Ta wartość w domowych coverlockach wynosi około 1000 wkłuć.
Regulacja prędkości odbywa się poprzez nożny rozrusznik - im większy nacisk na niego tym szybsza praca urządzenia.
Regulacja długości ściegu w coverlocku pozwala modyfikować gęstość ściegu za pomocą pokrętła. Zakres regulacji jest zależny od modelu maszyny.
Mechanizm transportu składa się z dwóch rzędów ząbków transportera, a każdy z nich działa niezależnie od siebie. Możemy ustawić ząbki tak, aby pracowały równo. Przy innej regulacji jedne ząbki będą pracowały szybciej od drugich. W efekcie funkcja ta pomaga zniwelować rozciąganie się elastycznych materiałów podczas szycia.
Taka regulacja w coverlocku, podobnie jak w maszynie wieloczynnościowej, pozwoli nam dostosować siłę, z jaką stopka naciska na ząbki transportera. Ma to bardzo duży wpływ na transportowanie materiału. Im wyższa wartość, tym większy nacisk stopki. Z kolei im więcej stopni ma regulacja, tym dokładniej możemy ustawić siłę docisku.
Wolne ramię pozwoli bez trudu wykończyć rękawy, nogawki, a także doły bluzek czy t-shirtów. Aby skorzystać z tego udogodnienia wystarczy zdemontować wysuwany stolik maszyny. Nie wszystkie modele coverlocków mają dostępne wolne ramię, warto zatem zastanowić się, czy czasem takie udogodnienie nie okaże się nam przydatne.
Uzyskanie idealnego naprężenia jest niezwykle istotne do tego, by uzyskać perfekcyjne ściegi. Naprężenie należy dostosować do rodzaju materiału, jego grubości,a także rodzaju używanych nici. Do regulacji służą wyskalowane pokrętła znajdujące się w korpusie coverlocka. Im wyższą ustawimy wartość, tym większe uzyskamy naprężenie nitki. Przed rozpoczęciem szycia dobrze jest przeprowadzić próbę, by znaleźć optymalne ustawienie.
Dźwignia regulacji naprężenia występuje w nowoczesnych coverlockach. Pozwala na szybkie przełączenie naprężenia nici spodniej i dostosowanie go do rodzaju szytego materiału.
Niemal każdy owerlok jest wyposażony w oświetlenie. W zależności od
modelu maszyny, źródłem światła może być żarówka lub energooszczędny
LED. Oświetlenie LED-owe pobiera znacznie mniej energii oraz posiada
dłuższą żywotność.
Warto wspomnieć też o tym, że zwykła żarówka nagrzewa się podczas
długotrwałej pracy, co może być niekomfortowe dla naszych dłoni.
Oświetlenie LED-owe jest pozbawione tej wady.
- dostępne ściegi drabinkowe z dolnym i górnym przeplotem: 3-igłowy, 2-igłowy (szeroki, wąski lewy, wąski prawy) + 1-igłowy (łańcuszek)
- możliwość szycia 1, 2 lub 3 igłami (system igieł 130/705H)
- możliwość szycia 2, 3 lub 4 nićmi
- maksymalna prędkość - 1000 wkłuć/min
- regulacja długości ściegu: 2-4 mm
- regulacja transportu różnicowego (dyferencjału)
- regulacja docisku stopki
- wolne ramię (łatwe szycie np. nogawek, rękawów)
- manualny obcinacz nici na obudowie maszyny
- regulacja naprężenia nici
- dźwignia regulacji naprężenia zapewniająca równy szew na trudnych materiałach (pod pokrywą przednią)
- barwny system nawlekania nici
- LEDowe oświetlenie pola pracy
- zatrzaskowe mocowanie stopek
- maksymalny wznios stopki dociskowej: 5 mm
- przyssawki na nóżkach
- dźwignia podnoszenia stopki zintegrowana z talerzykami naprężacza (podniesienie stopki zwalnia naprężenie)
- dedykowana śrubka do mocowania każdej z igieł
- dodatkowy schowek na akcesoria pod pokrywą przednią
Standardowe wyposażenie
- Siateczka na nici (4 szt.)
- Podstawka pod szpulkę (4 szt.)
- Pędzelek do czyszczenia
- Zestaw igieł (130/705H)
- Śrubokręt,
- Podkładka pod szpulki (4),
- Rozrusznik nożny
- instrukcja obsługi w języku polskim w formie elektronicznej
Gwarancja, instrukcja
- Maszyna posiada 3 lata gwarancji w systemie door-to-door.
Serwis i gwarancja na terenie całej Polski. Zobacz szczegółowe warunki gwarancji. - Zapoznaj się z instrukcją obsługi tego modelu.
- Cover
- Dolny + Górny
- Manualne
- osobne pudełko
- Pod pokrywą przednią
- Pokrowiec
- LED 1-punktowy
- 130/705 H