Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 2749
  • 15999
Producent (1)
Polecane
Dostępność
Rodzaj maszyny
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Gwarancja
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici (1)
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Wbudowany górny transport
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
JANOME 780DC
Cena: 3349.00 
JANOME QXL605
Cena: 2749.00 
JANOME DC6100
Cena: 3099.00 
JANOME SKYLINE S3
Cena: 4299.00 
JANOME SKYLINE S5
Cena: 5149.00 
JANOME MC6700P
Cena: 7999.00 
JANOME 5060DC
Cena: 2999.00 
JANOME DM7200
Cena: 3399.00 
JANOME SKYLINE S6
Cena: 5849.00 
JANOME TXL607
Cena: 3299.00 
JANOME 5270QDC
Cena: 3649.00 
.JANOME MC9450QCP
Cena: 11499.00 
JANOME SKYLINE S7
Cena: 8999.00 
Maszyna do szycia (stebnówka) Janome HD-9
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
JANOME HD9
Cena: 6799.00 

Maszyny do szycia Janome z automatycznym obcinaniem nici

Przeglądając dostępne w ofercie naszego sklepu maszyny do szycia trudno wybrać jeden model, który spełni nasze oczekiwania. Aby zawęzić swoje pole poszukiwań, nierzadko decydujemy się na konkretnego producenta – na przykład renomowaną firmę Janome. Warto jednak pójść o krok dalej i wziąć pod uwagę także dodatkowe funkcje, oferowane przez nasze wymarzone urządzenie. Jednym z rozwiązań, które mogą okazać się nam pomocne w codziennej pracy, jest wsparcie dotyczące obcinania nitek. Prześledźmy zatem, czym charakteryzują się maszyny do szycia Janome z automatycznym obcinaniem nici.

Czym jest automatyczne obcinanie nici?

W przypadku maszyny Janome automatyczne obcinanie nici - jeśli oferowane jest przez dany model - uruchamia się, podobnie jak u innych producentów, za pośrednictwem specjalnego przycisku. Po jego naciśnięciu następuje równoczesne obcięcie obu nici - górnej i dolnej. Rozwiązanie to stanowi o wiele wygodniejszą opcję niż tradycyjne obcinanie za pomocą nożyczek lub korzystanie z manualnego obcinacza, który umieszczany jest na obudowie maszyny Janome, nie wyposażonej w taką automatyczną funkcję.

Automatyczne obcinanie nici nie tylko ułatwia i przyspiesza pracę, ale równocześnie przekłada się na oszczędność materiału. Zamontowane pod płytką ściegowa nożyki obcinają bowiem nici tuż przy obszywanym materiale - dzięki temu od razu otrzymujemy idealny efekt i nie ma potrzeby docinać ręcznie nadmiaru nici, marnując tym samym jej zapas.

Maszyny Janome z automatycznym obcinaniem nici - modele

Jeśli interesują nas mechaniczne maszyny do szycia Janome z automatycznym obcinaniem nici, nie mamy zbyt wielkiego wyboru – funkcja ta dostępna jest wyłącznie w półprzemysłowej stębnówce Janome HD9, wyposażonej w wiele udogodnień i automatycznych funkcji. Jeśli jednak na celowniku mamy komputerowe maszyny Janome z automatycznym obcinaniem nici – jest w czym wybierać. Przede wszystkim, funkcja ta dostępna jest w urządzeniach z serii Skyline – a zatem automatyczne obcinanie nici zapewni nam Janome Skyline S3, Skyline S5, Skyline S6 oraz Skyline S7. Co więcej, znajdziemy również tańsze komputerowe maszyny do szycia Janome z automatycznym obcinaniem nici, z niższego segmentu – wystarczy wspomnieć o modelach Janome QXL605, Janome 5060DC, Janome DC6100 i Janome 780DC. Bardziej zaawansowani użytkownicy z kolei, których interesują profesjonalne maszyny Janome automatyczne obcinanie nici znajdą w takich urządzeniach, jak Janome MC6700P, Janome MC9450QCP, czy też Janome Continental M7 Professional (MC7P).

Jakie jeszcze udogodnienia oferują maszyny Janome?

Maszyny Janome z automatycznym obcinaniem nici nierzadko mają do zaoferowania także inne funkcje automatyczne lub udogodnienia, dzięki którym praca z materiałem jest szybsza lub przyjemniejsza. Jeśli chodzi o wspomniane powyżej maszyny Janome automatyczne obcinanie nici powinno przede wszystkim iść w parze z funkcją automatycznego ryglowania. Rozwiązanie to okazuje się idealne, ponieważ gwarantuje nam perfekcyjnie związane, równo obcięte nitki. Tym samym efekt naszej pracy jest bardzo estetyczny i nie odbiega jakością od kreacji, które przywykliśmy kupować. Wśród innych godnych uwagi rozwiązań technicznych z pewnością należy wymienić regulację długości i szerokości ściegu, pozwalające nam w pełni decydować o tym, jak będzie wyglądać wykonywany przez nas ścieg, czy też automatyczne pozycjonowanie igły. Szukając dla siebie idealnej maszyny do szycia, warto także zapoznać się z funkcją automatycznego podnoszenia stopki oraz regulacją jej docisku.