Dotacje na zakup maszyn do szyciaDotacje na maszyny do szycia - zdobądź dofinansowanie na wyposażenie pracowni krawieckiej!

Dotacja na zakup maszyn do szycia, to dla wielu osób doskonała szansa na rozwój swojej pasji, a zdobyte fundusze na wyposażenie pracowni krawieckiej to duży krok w kierunku posiadania własnej, prężnie działającej firmy.
Jesteśmy nie tylko po to, by informować i sprzedawać, ale także by pomagać, doradzać i rozwijać pasję szycia, także tę zawodową. Dlatego tak bardzo zależy nam na popularyzacji i rozwoju tej dziedziny oraz wspieraniu każdej inicjatywy związanej z szyciem.
Chcemy wraz z Wami tworzyć nowe stanowiska pracy przy udziale środków dostepnych z różnych instrumentów finansowych.

Jak uzyskać dotację na zakup maszyn do szycia i niezbędnych akcesoriów? Jak zdobyć dofinansowanie na wyposażenie pracowni?
Zobacz, z jakich programów można skorzystać i na jakie wsparcie liczyć.

Jeśli wstępne informacje już znasz i chcesz od razu przejść do konkretów - kliknij TUTAJ
Dzięki dotacji można zyskać kompleksowe wyposażenie swojej pracowniDzięki dotacji można zyskać kompleksowe wyposażenie swojej pracowni

Skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Możliwości korzystnego sfinansowania swojego biznesu wciąż przybywa. Dostępne są klasyczne metody, ale i bardziej alternatywne. Podczas wielu lat wspierania naszych Klientów w drodze do posiadania własnej firmy, zrealizowaliśmy ogromną liczbę zamówień na wyposażenie pracowni krawieckich (zarówno malutkich, jak i tych większych).
Doświadczenie podpowiada, że do najpopularniejszych form dofinansowania założenia działalności gospodarczej, z których korzystacie należą:

 • bezzwrotne dotacje z urzędu pracy oraz
 • dotacje unijne

Z każdego ze źródeł można starać się o inną kwotę dotacji. Należy też spełniać konkretne wymogi oraz przejść przez odpowiednią dla danego żródła procedurę.
Procedury są mniej lub bardziej skomplikowane, ale przyznanie takiej dotacji wynagradza czas włożony w przygotowanie :)


dotacje z urzędu pracy

Dotacje z Urzędu Pracy
 • dofinansowanie z PUP to najczęściej wybierana opcja
 • prosta i w miarę szybka procedura
 • trzeba spełniać kilka warunków (m.in. posiadać status osoby bezrobotnej (zarejestrować się w powiatowym urzędzie pracy) oraz nie prowadzić działalności gospodarczej przez okres przynajmniej 12 miesięcy
 • należy złożyć wniosek wraz z biznesplanem
 • z PUP można się starać o ponad 31 tys. zł (zyskiem oprócz dotacji jest brak od niej podatku)

dotacje unijne

Dotacje z Unii Europejskiej
 • nieco bardziej skomplikowana procedura (3 etapy: złożenie formularza rekrutacyjnego, cykl szkoleń i złożenie biznesplanu)
 • trzeba należeć do jednej z kategorii osób: bezrobotni, bierni zawodowo, imigranci, reemigranci, odchodzący z rolnictwa + ich rodziny, ubodzy pracujący (z zarobkami nie przekraczającymi płacy minimalnej), osoby z niepełnosprawnościami, zatrudnieni na umowach krótkoterminowych
 • maksymalna kwota dofinansowania wynosi ok. 20-23 tys. zł, ale można liczyć również na wsparcie pomostowe, czyli dodatkowe pieniądze wypłacane przez 6 do 12 miesięcy (jego wysokość to 1-2 tys. zł)

Dotacje na wyposażenie pracowni krawieckiej - co trzeba zrobić, żeby o nie powalczyć?

pomysł

Sprawa najważniejsza! Pomysł powinien być na tyle oryginalny, żeby się wyróżniać na tle konkurencji. Musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz robić i potrafić swój pomysł uzasadnić.
Przemyślane i dobrze zaplanowane projekty to podstawa sukcesu. Dodajmy do tego wiarę w powodzenie przedsięwzięcia i ruszajmy zdobyć świat :)

wybór programu

Następny krok to znalezienie programu, z którego otrzymasz dotację. W tym miejscu nie ma co się zastanawiać, tylko skorzystać z bardzo pomocnej wyszukiwarki dotacji na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.
Znajdziesz tam szczegółowe informacje o dofinansowaniu w poszczególnych województwach, a także procedurach i terminach składania wniosków. Można też zajrzeć na strony Urzędów Pracy właściwych dla miejsca zamieszkania i/lub prowadzenia działalności.

wypełnienie dokumentacji

Staranie się o dotację to konieczność dokładnego wypełnienia wszelkich dokumentów wymaganych dla wybranego przez Ciebie programu.
Dopilnuj, aby niczego nie zabrakło i śledź terminy naboru. Na stronach instytucji można znaleźć pomocne na tym etapie instrukcje.

złożenie wniosku

Wszystko wypełnione i przygotowane? Zatem można składać wniosek :) Złóż go w odpowiednim miejscu, w wyznaczonym terminie.
Następnie pozostanie oczekiwanie na decyzję i (mamy nadzieję) pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku.

Twoje korzyści ze współpracy z szyj.pl

 • Fachowa pomoc w doborze sprzętu
  Poznajemy Twoje potrzeby, profil przyszłej działalności i na podstawie tych informacji przygotowujemy ofertę dla Ciebie. Pomożemy dobrać zarówno maszyny, jak i niezbędne akcesoria oraz materiały eksploatacyjne, a także wyposażenie pracowni krawieckiej(krzesła, oświetlenie, manekiny krawieckie czy sprzęt prasowalniczy)
 • Kompleksowość obsługi
  Współpracujemy ze wszystkimi liczącymi się producentami maszyn i akcesoriów. Naszą wiedzę, doświadczenie i możliwości wykorzystujemy tak, żeby niczego Ci nie zabrakło. Dzięki temu możemy obsłużyć Cię kompleksowo, proponując dobre ceny, rzetelność obsługi oraz oszczędność Twojego czasu (w naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do wyposażenia pracowni krawieckiej, a jeśli czegoś nie ma - sprowadzimy to dla Ciebie!)
 • Zestawienia zakupów i certyfikaty szkoleń
  Dostajesz przygotowane przez nas kompletne zestawienie wybranych zakupów, które będzie można dołączyć do biznes planu. Na życzenie przeprowadzimy również szkolenie z obsługi wybranych sprzętów i dostarczymy potwierdzenie przejścia takiego kursu.
 • Niezmienność oferty
  Każdy nasz klient ma zagwarantowaną stałość oferty od jej otrzymania, do czasu realizacji. Jeśli zdarzy się, że wybrana maszyna w momencie finalizacji zakupu nie będzie już oferowana w sprzedaży, zaproponujemy model z takimi samymi parametrami.
 • Pełne wsparcie
  Począwszy od pierwszego kontaktu z nami, przez czas starania się o dotację, aż po cały okres użytkowania zakupionych maszyn i akcesoriów, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Korzystamy z naszego doświadczenia, odpowiadamy na Twoje pytania i pomagamy rozwiązać problemy, jeśli takie napotkasz.

Nasza pomoc nic nie kosztuje, więc jeśli chcesz zacząć zarabiać przy użyciu maszyn do szycia i akcesoriów - skontaktuj się z nami lub wypełnij krótki formularz, a to my skontaktujemy się z Tobą.

Formularz pomocy

Jeśli preferujesz kontakt mailowy, wypełnij poniższy formularz. Twoje odpowiedzi pomogą nam dowiedzieć się, jaki będzie profil działalności Twojej firmy oraz dobrać odpowiednie modele maszyn.
Nie przejmuj się, jak nie będziesz znać odpowiedzi na jakieś pytanie - to na tym etapie normalne :)
Zacznij od opisania tego, czym firma ma się zajmować - im dokładniej opiszesz profil, tym lepiej dobierzemy sprzęt dla Ciebie. Ale tu również bez stresu, jeśli ciężko Ci będzie doprecyzować temat. Jeśli zabraknie nam jakiś istotnych informacji, zadzwonimy i dopytamy, żeby Twoja przyszła pracowania krawiecka była skrojona na miarę ;)