Mata podkładowa OLFA A3 (45 x 30 cm)

OLFA RM-IC-C-RC
Cena: 69.99 
Dostępność: brak w magazynie
 

Mata podkładowa do cięcia OLFA RM-IC-C-RC (A3)

Maty podkładowe są niezbędnym wyposażeniem pracowni, w której wykorzystać chcemy noże z ostrzem obrotowym. Rolą maty jest zabezpieczyć powierzchnię Twojego biurka oraz stworzyć idealne warunki do cięcia dla ostrza. Gdyby ciąć bez maty ostrze bardzo szybko się stępi. Powierzchnia maty wykonana jest z tworzywa, które bardzo dobrze znosi wielokrotne nacinanie, z kolei jej wewnętrzna warstwa zabezpiecza ją przed przecięciem na wylot. Mata podkładowa do cięcia znajdzie zastosowanie w pracowni krawieckiej, modelarskiej czy plastycznej.

Maty OLFA z serii RM-IC są przeznaczone do cięcia nożami krążkowymi, które nie wymagają użycia dużej siły podczas cięcia, dlatego grubość maty jest nieco mniejsza niż w przypadku uniwersalnych mat i wynosi 1.6 mm. Mata posiada po obustronach powierzchnię do cięcia. Rozmiar tej maty to 45 x 30 cm, co odpowiada formatowi A3. Na jednej stronie umieszczono podziałki w centymetrach a na drugiej w calach. Maty podkładowe OLFA RM-IC są ekonomicznym rozwiązaniem do domowego, hobbystycznego zastosowania.

Posiadając matę musisz koniecznie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim maty nie wolno rolować, przechowuj ją wyłącznie na płasko i z daleka od źródeł ciepła. Nie wystawiaj jej na długo w miejscach mocno nasłonecznionych. Unikaj wielokrotnego cięcia ciągle w tym samym miejscu. Do czyszczenia mat wystarczy wykorzystać wilgotną szmatkę, nie stosuj środków czyszczących z alkoholem czy rozpuszczalnikami.

  • Rozmiar: 45 x 30 cm
  • Grubość: 1.6 mm

Mat nie wolno używać do cięcia nożem OLFA MC-45 i MC45/DX, które tną pod kątem.

Producent:
OLFA
Typ produktu:
  • Mata podkładowa
Rozmiar maty:
45 x 30 cm
Grubość maty:
1,6 mm
Rodzaj maty:
dwustronna