Zestaw 6 nici metalizowanych do szycia Ariadna Royal

ARIADNA METALLIC ROYAL
Cena: 32.99 
Dostępność: w magazynie

Potrzebujesz szybko produktu? Możemy go dostarczyć już w czwartek

Złóż zamówienie w ciągu  20 godzin.

+
Do schowka  Porównaj 

Zestaw nici metalicznych Ariadna Metallic Royal

Nici do dekoracyjnego szycia, metalizowane. W pudełku 6 nici: 3x 150m + 3x 250m.

W naszym sklepie internetowym oprócz standardowych nici do szycia możesz znaleźć również specjalne nici do dekoracyjnego szycia, które posiadają charakterystyczny metaliczny efekt. Metalizowane nici Ariadna Metallic Royal są bardzo często stosowane do ozdabiania na przykład szatek chrzcielnych. Ich połyskliwa powierzchnia nadaje szytym rzeczom blasku.

Ariadna Metallic Royal to pudełko zawierające 6 nitek w różnych kolorach . Trzy z nici są stosunkowo gładkie, z kolei pozostałe trzy posiadają specyficzną fakturę, wynikającą z zastosowania nici poliestrowej z oplotem z nitki metalizowanej. Nici metaliczne świetnie sprawdzają się do szycia dekoracyjnego. W ich składzie znajduje się 60% poliestru oraz 40% przędzy metalicznej. Ten rodzaj nici pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, błyszczących dekoracji, które nadadzą szytym przez Ciebie projektom zupełnie nowego charakteru.

Szyjąc nićmi metalicznymi warto pamiętać o kilku wskazówkach, które ułatwią ten proces. Tego rodzaju nitki są grubsze i posiadają specyficzną powierzchnię, dlatego warto zastosować igły o powiększonym oczku, w naszym sklepie możesz znaleźć specjalne igły do szycia nićmi metalicznymi. Pamiętaj o zmniejszeniu prędkości szycia, co przełoży się na mniejsze nagrzewanie igły, powstające w efekcie ciągłego tarcia nici o igłę. Dodatkowo zmniejsz naprężenie górnej nici, a jeśli tylko jest to możliwe - umieść nić metalizowaną na poziomym trzpieniu. Nić ułożona w ten sposób będzie rozwijać się łatwiej, a jej napięcie będzie także odrobinę zmniejszone. Szyjąc nićmi metalizowanymi poleca się użycie poliestrowej nici spodniej.

W naszej ofercie można znaleźć również zestaw trzech pudełek nici metalizowanych Ariadna.

Producent:
ARIADNA
Nawój:
  • 150 m
  • 250 m