Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 3699
  • 3859
Producent (1)
Dostępność
Polecane
Rodzaj transportu
Przeznaczenie - materiały
Zastosowany silnik
Automatyczne pozycjonowanie igły
System smarowania
Ilość nitek używanych w ściegu
Rozstaw igieł
Zastosuj filtry

Owerloki przemysłowe Texi

Owerloki przemysłowe Texi to profesjonalne narzędzia krawieckie, które pozwalają na precyzyjne wykończenie krawędzi tkanin. Sprzęt tego typu powinien znaleźć się w pracowni każdego krawca. Owerloki zapewniają nie tylko wyjątkową dokładność, lecz także znaczne przyspieszenie procesu szycia – zapraszamy do zapoznania się z propozycjami z oferty SZYJ.PL.

Do czego służy owerlok przemysłowy Texi?

Główne zastosowanie owerloków to estetyczne zabezpieczenie brzegów materiału przed pruciem. Z ich użyciem tworzy się szew, który będzie widoczny po wewnętrznej stronie ubrania. Ściegi tego typu są szczególnie przydatne przy szyciu materiałów dzianinowych, które są mocno rozciągliwe – dzięki wykorzystaniu jednocześnie kilku igieł i nici ścieg wykonany owerlokiem jest elastyczny i mocny.

Charakterystyczną cechą owerloków jest obecność specjalnego noża, który równo odcina nadmiar materiału. Powstała w ten sposób prosta krawędź może być idealnie obszyta, co zapewnia schludne wykończenie. W efekcie overlock przemysłowy Texi nie tylko przyspiesza proces szycia, lecz także gwarantuje precyzyjne wykończenie tkanin, eliminując potrzebę ręcznego obszywania krawędzi. Zastosowanie takiego urządzenia przekłada się na profesjonalny efekt i wysoką jakość detali w różnorodnych projektach krawieckich. Overlock można dodatkowo wykorzystać przy wszywaniu taśm i gumek do bielizny oraz odzieży lub wykonywaniu ozdobnych ściegów.

Jak działa overlock Texi?

Precyzyjne działanie overlocka jest możliwe poprzez wspólne działanie elementów, które składają się na to urządzenie. W procesie tworzenia ściegu na overlocku kluczowy jest system chwytaków – dolnego i górnego. Chwytaki naprowadzają nici i sprawiają, że te przeplatają się ze sobą, tworząc pętle. Powtarzający się cykl przeplatania nici pozwala na stworzenie wytrzymałego ściegu.

Dla kogo przydatny będzie overlock przemysłowy Texi?

Owerlok Texi to urządzenie przemysłowe, dlatego najlepiej sprawdzi się w profesjonalnej szwalni. W takich miejscach szczególnie istotne jest przyspieszenie wszelkich możliwych procesów i zapewnienie jak najlepszych rezultatów – mogą w tym pomóc właśnie owerloki z oferty SZYJ.PL.

Tego typu sprzęty są również dobrym wyborem dla miłośników domowego krawiectwa, którzy chcą tworzyć coraz bardziej zaawansowane i efektowne projekty. Z wykorzystaniem owerloka można sprawnie rozwijać swoją pasję, a także uzyskać lepszy efekt podczas pracy z tkaninami.

Czym wyróżniają się tanie owerloki przemysłowe Texi?

Owerloki Texi są dostępne w naszym sklepie w kilku wariantach – można u nas znaleźć modele 3-nitkowe, 4-nitkowe i 5-nitkowe. Tak szeroki wybór pozwala bez problemu zakupić sprzęt, który najbardziej odpowiada potrzebom każdego klienta. Ważną częścią naszego asortymentu owerloków jest marka Texi produkująca przemysłowe urządzenia krawieckie przeznaczone do profesjonalnego szycia lekkich i średnich materiałów. Wszystkie modele oferują wysoką prędkość szycia – nawet 6 lub 7 tys. ściegów na minutę. Maksymalna szerokość obrzucania wynosi 4 mm, podobnie jak długość ściegu. Owerloki firmy Texi są wyposażone w energooszczędne silniki AC Servo, które zapewniają cichą pracę i redukują zużycie energii elektrycznej. Warto zwrócić uwagę również na bezpośredni napęd igielnicy, czyli system Direct Drive.

Urządzenia tego producenta oferują funkcję automatycznego pozycjonowania igły, co znacznie ułatwia pracę i poprawia precyzję szycia. Wbudowany panel dotykowy sprawia, że sterowanie parametrami maszyny jest wyjątkowo łatwe. Energooszczędne oświetlenie LED zapewnia dobrą widoczność pola pracy i tym samym zwiększa bezpieczeństwo wykonywanych działań. Maszyny owerlokowe mają w zestawie stabilną podstawę i blat.

Na co zwrócić uwagę, wybierając overlock?

Najważniejszymi parametrami owerloków są prędkość i precyzja szycia. To jednak nie wszystko – co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, wybierając urządzenie tego typu? Na początek warto zastanowić się nad docelowym wykorzystaniem maszyny. W zależności od tego, czy będzie to szycie lekkich materiałów, średnich, czy też cięższych tkanin, należy wybrać maszynę o odpowiedniej liczbie nitek. Ważne jest również sprawdzenie, czy maszyna jest wyposażona w funkcje, takie jak automatyczne pozycjonowanie igły, regulacja wzniosu stopki dociskowej czy transport różnicowy. Kluczową kwestią jest też solidna konstrukcja oraz stabilna platforma do pracy.

Owerlok przemysłowy Texi – cena

Czy warto wybrać owerlok Texi? Cena urządzenia to jedna z wielu zalet tej propozycji. Tanie owerloki Texi to świetna inwestycja, która zwróci się w postaci szybciej i dokładnie wykonanej pracy. Stosując owerloki do szycia Texi, możesz zwiększyć liczbę zamówień lub poprawić wydajność swojej pracowni. Dokładna cena różni się w zależności od modelu i dostępnych funkcji, jednak każdy model dostępny w SZYJ.PL zapewnia sprawne działanie i wiele korzyści dla użytkowników. Zapraszamy także do sprawdzenia innych kategorii – w naszej ofercie znajdują się m.in. owerloki z podwójnym transportem.