Akcesoria do szycia dla początkujących

Stopki, przystawki, stoliki... Dziesiątki, jeśli nie setki akcesoriów, które możesz dobrać do Twojej maszyny. Tylko czy tego wszystkiego potrzebujesz już na starcie? Jakie akcesoria do szycia to absolutny must-have dla początkujących w tej dziedzinie? Czy jest sens kupować od razu worek dodatkowych narzędzi, nie wiedząc, czy w ogóle się przydadzą?

Niektórzy lubią chomikować takie gadżety (poznajcie przy okazji naszego firmowego Chomika Mariusza :)), więc pewnie – jeśli wpadnie coś w ręce, to chętnie to kupią :) My jednak jesteśmy z tych, którzy podchodzą do sprawy racjonalnie, dlatego zaproponujemy Wam wyłącznie te akcesoria do szycia, których nabycie warto rozważyć już w momencie zakupu swojej pierwszej maszyny.

JA CHCĘ DUUUUŻO STOPEK!!!

To super - ale czy od razu? Z dokupowaniem dodatkowych stopek do maszyny radzimy się wstrzymać przez jakiś czas. "Jakiś czas" w tym przypadku oznacza okres, który przyjdzie nam przeznaczyć na zapoznanie się (nie tylko pobieżnie) z zakupioną maszyną, wypróbowanie jej oraz stwierdzenia, czy faktycznie brakuje w zestawie podstawowym stopki, która na pewno się przyda. Jeśli po takiej procedurze dochodzisz do wniosku, że potrzebne Ci są mimo wszystko dodatkowe stopki do maszyn do szycia – znajdziesz je tutaj -> KLIK

Akcesoria do szycia dla początkujących - stopki dociskowe

A MASZYNA U KOWALSKIEGO TO TAK GŁOŚNO CHODZI...

Chodzi głośno, bo może potrzebuje smarowania? Może Kowalski nie używa olejku wazelinowego albo wcale tej maszyny nie czyści?

Niezależnie od modelu maszyny do szycia, jaką posiadacie, trzeba się liczyć z koniecznością dbania o swojego "pupila". Dlatego też można już na starcie, przy zakupie sprzętu, wziąć pod uwagę także dodatkowe akcesoria, które pozwolą zadbać o właściwą konserwację maszyny i utrzymać ją w należytej czystości.

Akcesoria do szycia dla początkujących - olej wazelinowy i sprężone powietrze

Nasza propozycja w tym zakresie to zdecydowanie - olejek wazelinowy + turbo dmuchawka, czyli powietrze w spreju. Kurz i pozostałości po materiałach nie mają z takim sprzętem szans, a oliwiona regularnie maszyna nie tylko będzie pracować ciszej, ale równocześnie posłuży nam o wieledłużej.

5 IGIEŁ W ZESTAWIE Z MASZYNĄ? WYSTAAARCZY...

A jednak nie :) Prawie każdy producent sprzętu szwalniczego dorzuca teraz do zestawu z maszyną nowy komplet igieł. Musimy jednak pamiętać o tym, że te kilka igieł nie wystarczy nam na długo.

A przecież w szafie wciąż piętrzy się tyle rzeczy do przerobienia i kilka dziur do załatania. Czekają ulubione jeansy, pamiątkowy t-shirt, jest mnóstwo pomysłów na nowe rzeczy - lub zleceń od znajomych... Ciężko będzie to wszystko zrobić za pomocą jednego opakowania igieł.

Akcesoria do szycia dla początkujących - jakie igły

Musicie wiedzieć, że rodzajów igieł jest całkiem sporo i należałoby je dopasować do tego, co zamierzacie robić. Propozycja - zdecyduj sięna te akcesoria do szycia i już na starcie dobierz choćby nieduży zapas igieł. Jakich? Sprawdź tutaj. W wyborze chętnie pomożemy :) Ofertę igieł do maszyn, dostępnych w naszym sklepie internetowym, znajdziesz tutaj -> KLIK

CIACH, CIACH... OSTRZA AŻ BŁYSZCZĄ!

Masz nożyczki? Pewnie, że masz, w końcu - kto nie ma? Jeśli jednak przeszło Ci przez myśl, że warto byłoby dobrać super nożyczki i używać ich wyłącznie do cięcia materiałów, to szczerze gratulujemy. Poważnie... Decyzja o zakupie dobrych nożyczek krawieckich oznacza, że podchodzisz do sprawy profesjonalnie i wiesz, że takimi nożycami o wiele łatwiej będzie można ciąć poszczególne tkaniny czy materiały.


Oczywiście do czasu, kiedy nie zaczniesz tymi nożyczkami otwierać konserw. :) Nasza propozycja w tym zakresie - nożyczki szczerze zalecane.

ALE INTERES! 10 SZPULEK NICI W CENIE JEDNEJ!

No przecież bez nici się nie da... Trzeba więc sobie nitki zorganizować. Ba, najlepiej od razu w różnych kolorach, bo przecież czekające w kolejce ubrania są wielobarwne. W tej kwestii wybór jest ogromny - dosłownie - od koloru do wyboru.

Akcesoria do szycia dla początkujących - nici do szycia

W zasadzie przestrzegamy tylko przed jednym - nie zawsze oszczędność na niciach popłaca. Nie musimy oczywiście używać wyłącznie bardzo drogich nici, jednak te podejrzanie tanie mogą nas nieco podenerwować. To właśnie one lubią zrywać się bardzo często, czy też rozwarstwiają się, niwecząc pracę, jaką włożyliśmy w szycie. Nasza propozycja - warto stosować sprawdzone marki nici (na przykład Ariadna cy Madeira) i mieć z szycia dużą radochę:) Szeroki wybór kolorów i zestawów nici do maszyny znajdziesz tutaj -> KLIK

A TE RYSY NA STOLE TO SKĄD SIĘ WZIĘŁY?

Ano wzięły się, ponieważ blat nie był w żaden sposób zabezpieczony... A przecież istnieje takie proste rozwiązanie - mata do krojenia. Co więcej, w parze z nożem krążkowym tworzą wyśmienity duet, który nie dość, że przyspieszy krojenie materiału, to jeszcze dodatkowo zabezpieczy blat stołu przed ewentualnymi uszkodzeniami i zarysowaniami.

Akcesoria do szycia dla początkujących - mata podkładkowa i nóż krążkowy

Na koniec wspomnimy jeszcze takie akcesoria do szycia, jak szpilki i dodatkowe szpulki do maszyny. Szpilki bynajmniej nie służą po to, żeby uskuteczniać akupunkturę (chyba, że ktoś lubi ;)). Ich zadaniem jest pomóc przytrzymać razem warstwy materiału - przecież ręce mamy tylko dwie, a czasem i to bywa za mało.

Akcesoria do szycia dla początkujących - szpilki krawieckie - szpilki krawieckie

A dodatkowe szpulki można rozważyć, jeżeli wiemy, że będziemy używać wieeeelu różnych kolorów. Dlaczego? Bo fajnie mieć przygotowane te kolory na szpulkach i w kilka sekund zmienić kolor na maszynie do szycia :) No fajnie, prawda?

Akcesoria do szycia dla początkujących - szpulki do maszyny do szycia

PODSUMOWANIE

Co jeszcze? Dwa kleszcze :) Miało być tylko to, co niezbędne, więc wystarczy - pozostałe akcesoria na starcie nie będą konieczne. Macie zapas igieł, sprawdzicie, czy na pewno potrzebujecie więcej stopek, zadbacie o maszynę i jej konserwowanie, a nożyczki będą ciąć, aż wióry polecą :)

A - jak to mówią starożytni Czesi - reszta wyjdzie w szyciu...

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich akcesoriów
skontaktuj się z nami - chętnie pomożemy!