Jaka maszyna do szycia elektroniczna lub komputerowa do 3 tysięcy

Po pewnym czasie rozpoczęcia przygody z szyciem przychodzi taki moment, gdzie prosta maszyna krawiecka z podstawowymi funkcjami przestaje wystarczać, aby realizować większą liczbę fantazyjnych projektów. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w elektroniczne lub komputerowe urządzenie, które upraszcza cały proces. Przedstawiamy godne uwagi modele do 3 tysięcy złotych.

Jaka maszyna do szycia elektroniczna lub komputerowa do 3 tysięcy

Dlaczego warto zainwestować w zaawansowany sprzęt krawiecki

Aktualnie wybór maszyn do szycia jest ogromny, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiednie urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb, umiejętności oraz oczekiwanych efektów. Dużą popularnością wśród nieco bardziej wymagających użytkowników cieszą się modele elektroniczne i komputerowe. Choć z pewnością są dużo droższe od mechanicznych, to jednak dają znacznie więcej możliwości. Wszelkiego rodzaju ustawienia i parametry urządzenia ustawiane są przy pomocy specjalnych przycisków odpowiadających za poszczególne funkcje. Dodatkowo w przypadku maszyn komputerowych istnieje możliwość programowania urządzenia.

Poza zwykłymi ściegami użytkowymi maszyny elektroniczne i komputerowe dają możliwość korzystania z szerokiej gamy wzorów ozdobnych. Ich niewątpliwą zaletą jest również opcja pracy bez konieczności korzystania z regulatora obrotów. Jednym przyciskiem uruchomisz potrzebną w danym momencie funkcję. W odróżnieniu od mechanicznych modeli urządzenia elektryczne wyposażone są w zestawy czcionek pozwalające na wyszywanie liter, wyrazów i całych zdań. Co więcej, są one bardzo solidne i wygodne w użytkowaniu, a przy tym gwarantują atrakcyjny i estetyczny efekt.

Czym różni się maszyna do szycia elektroniczna od komputerowej

Choć wiele osób nie odróżnia elektronicznych maszyn do szycia od komputerowych, to jednak okazuje się, że bardzo wiele je różni. Pierwszy z tych rodzajów działa zarówno z pomocą rozrusznika nożnego, jak i bez niego. Przy pomocy panelu sterowania można regulować prędkość szycia oraz korzystać z automatycznych opcji takich jak pozycjonowanie igły, obcinanie nici czy punktowe ryglowanie. Do wyboru jest również mnóstwo zróżnicowanych ściegów. Maszyny komputerowe mają podobne funkcje, jednak wzbogacone są o wbudowaną pamięć oraz możliwość wyszywania liter, cyfr i znaków interpunkcyjnych.

Maszyny do szycia w budżecie 3000 złotych zwykle mają wbudowanych wiele udogodnień, które występować będą praktycznie w każdym modelu. Przede wszystkim z pewnością mają chwytacz rotacyjny, który jest bardzo wygodny w użytkowaniu i daje kontrolę nad tym, ile dolnej nici pozostało w szpulce, a do tego charakteryzuje się cichą pracą. Bardzo przydatną funkcją jest też regulacja prędkości szycia oraz możliwość pracy na urządzeniu przy pomocy wygodnego suwaka zamiast rozrusznika nożnego, co pozwala uzyskać w pełni precyzyjne szwy. W maszynach elektronicznych i komputerowych warte uwagi jest również punktowe ryglowanie przydatne przy ściegach ozdobnych, a także pozycjonowanie igły góra-dół.

Ranking najlepszych maszyn do 3000 złotych

Wybierając odpowiednią maszynę elektroniczną lub komputerową do 3000 złotych, warto skorzystać z naszego rankingu, w którym przedstawiliśmy starannie wyselekcjonowane, w pełni przetestowane modele. Oto najlepsze z nich!

Janome DC6100

Jedną z komputerowych maszyn do szycia cieszących się obecnie największą popularnością jest Janome DC6100. To wyjątkowo solidna maszyna inspirowana najlepszym urządzeniem tego producenta ostatnich lat, a konkretnie Janome 5060DC. Została ona udoskonalona o wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu gwarantuje niezawodne użytkowanie zarówno w domach, jak i mniejszych zakładach krawieckich. Ma do zaoferowania aż 100 programów ściegowych, a także praktyczne funkcje, takie jak ryglowanie ściegu, pozycjonowanie igły czy obcinanie nici za naciśnięciem jednego przycisku.

Brother F400

Komputerowa maszyna do szycia Brother F400 to jeden z flagowych produktów z serii F wyróżniającej się łatwą obsługą oraz wysoką jakością szycia. Doskonale sprawdzi się dla nieco bardziej zaawansowanych osób, które poszukują urządzenia z wyższej półki, a także do patchworku czy quiltingu. Jedną z niewątpliwych zalet tego modelu jest wbudowany system SFDS zapewniający stałą wysokość ząbków podczas pracy. Takie udogodnienia rzadko kiedy występują w domowych maszynach wielofunkcyjnych, a raczej w specjalistycznym sprzęcie przemysłowym.

Janome 5060DC

Dla wymagających poszukujących, którzy szyją często i poszukują niezawodnego sprzętu ciekawym rozwiązaniem może być komputerowa maszyna do szycia Janome 5060DC. To kontynuacja popularnych modeli Janome DC6030 i Janome Jubilee 60809. Rozszerzono ją o dodatkowe programy ściegowe umożliwiające realizację ciekawych projektów. Wzmocniona konstrukcja gwarantuje długą żywotność i bezawaryjność. Janome 5060DC charakteryzuje się łatwą obsługą i praktycznym wyposażeniem, takie jak podstawowe stopki czy stolik powiększający pole pracy.

Elna 560

Ciekawą propozycją dla osób poszukujących solidnej funkcjonalnej maszyny do szycia, która posłuży przez długie lata, doskonałym rozwiązaniem może być model Elna 560 eXperience. To nowoczesne urządzenie, które świetnie sprawdzi się dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania i doświadczenia. Wyróżnia się wieloma, praktycznymi udogodnieniami, takimi jak aż 100 programów ściegowych, w tym unikalny ścieg superowerlokowy, 8 rodzajów automatycznego obszywania dziurek, automatyczny obcinacz nici czy też płynna regulacja prędkości szycia. Dużą zaletą jest również to, że urządzenie samodzielnie się wyłącza po dłuższym czasie nieużywania.

Brother A150

Osoby poszukujące zaawansowanych technologicznie urządzeń zapewniających wygodne szycie powinny sprawdzić model Brother Innov-is A150. To jedno z najlepszych urządzeń z serii A. Do jej wyprodukowania wykorzystano wysokiej klasy komponenty, co gwarantuje maksymalną trwałość. Użytkownicy mogą wybierać spośród aż 150 ściegów i 10 programów automatycznego obszywania dziurek. Wbudowano także 3 czcionki, dzięki czemu z łatwością spersonalizujesz swoje wyroby. Dodatkowymi atutami są automatyczne funkcje, takie jak obcinanie nici, nawlekanie igły czy wzmacnianie ściegu na początku i na końcu szwu.