Dobra maszyna do szycia za 500-700 zł | LUTY 2024

Dobra maszyna do szycia do 500 zł - 700 zł – któż o takiej nie marzy? Ustalasz budżet i zaczynasz szukać. Na wątpliwości i dodatkowe pytania nie trzeba długo czekać. Czytasz, przeglądasz jeden i drugi ranking maszyn do szycia i… zdarza się, że wciąż nie wiesz. Spróbujemy zatem pomóc i opisać, czego możesz się spodziewać po maszynach przy takim budżecie. Wskażemy także nasze typy dobrych maszyn do szycia do 500 zł.

Z naszego rankingu maszyn dowiesz się przy okazji:

 • Czy na dobrą maszynę do szycia wystarczy budżet 500-700 zł?
 • Czy maszyna do szycia z marketu to jedyna możliwość na zakup taniej maszyny do szycia?
 • Czy tania maszyna do szycia oznacza kiepską jakość?
 • Czy maszyna do szycia za 500 zł -700 zł wystarczy na dłużej?
 • Jaka maszyna do szycia za 500 zł - 700 zł będzie dobrym wyborem

RANKING MASZYN DO 500-700 zł jest systematycznie aktualizowany. Ostatnia aktualizacja: LUTY 2023

Jeśli chcesz ominąć wszelkie wprowadzenia i przejść od razu do rankingu, kliknij TUTAJ.

Maszyny do szycia do 500zł

Budżet 700 zł pozwala już na wybór solidnej maszyny do szycia renomowanej marki

DOBRA MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ – gdzie szukać?

Jak to gdzie szukać… W internecie :) Jasne, że w internecie, ale w czasach, gdy maszyny do szycia zadomowiły się również w marketach i kuszą niską ceną, pojawił się również dylemat – kupować w sklepach specjalistycznych, czy w marketach?

Odpowiedź na to pytanie nie jest już taka prosta, ponieważ wiele modeli maszyn jest dostępna w obu miejscach. Jeśli jednak cenisz sobie spokój ducha po zakupie maszyny do szycia, to polecamy zakup w sklepie specjalistycznym. Pomoc, znajomość tematu i wsparcie, które możesz uzyskać są w takim miejscu zdecydowanie lepsze. Kupując w szyj.pl zyskujesz wsparcie przez cały okres użytkowania zakupionej maszyny.

W dalszej części rankingu maszyn do szycia pojawią się przykłady maszyn wiodących producentów, które z czystym sumieniem polecamy do domowych prac.

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa

Profesjonalny sklep to szeroki wybór modeli oraz fachowa obsługa

MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ – na co taki budżet wystarczy?

Zanim podamy przykłady maszyn do szycia do 500-700 zł, opiszemy główne funkcje, których możecie się spodziewać w takich maszynach.
Będą to modele o metalowej konstrukcji, solidne i trwałe, z długą gwarancją, sięgającą nawet 5 lat. A także z solidnymi serwisami gwarancyjnymi i dostępnością akcesoriów dodatkowych oraz części zamiennych.
Poniżej główne funkcje, które może mieć dobra i tania maszyna do szycia:

Rodzaj chwytacza

Chwytacz. Zdecydowana większość modeli przy tym budżecie będzie wyposażona w chwytacz wahadłowy. Nie należy się go obawiać, ponieważ jest to solidne rozwiązanie. Pracuje jedynie nieco głośniej niż rotacyjny i wymiana szpulki zajmuje odrobinę więcej czasu.

Regulacja długości ściegów

Regulacja długości ściegów. Niestety, nie znajdziesz tej funkcji w każdej maszynie. Zdarza się, że producent narzuca tę wartość w programach ściegowych, ale są też maszyny, w których jest dedykowane pokrętło i ustawienie pożądanej długości ściegu należy do Ciebie.

Regulacja szerokości zyg-zaka

Regulacja szerokości zyg-zaka. Przydatna funkcja, ale również nie jest dostępna w każdej maszynie. Nie pozwoli na decydowanie o każdym ściegu, ponieważ dotyczy tylko zyg-zaka, ale zdecydowanie dobrze mieć taką opcję, a nie zdawać się na narzucone przez producenta wartości.

Regulacja docisku stopki

Regulacja docisku stopki. Przy budżecie do 700 zł to prawdziwy rarytas, ponieważ jest to funkcja, która częściej pojawia się w droższych modelach maszyn do szycia. Pomoże przede wszystkim w szyciu dzianin i delikatnych materiałów.

Poza wyżej wymienionymi funkcjami można zwrócić uwagę na rodzaje ściegów (jeśli np. koniecznie ma to być maszyna do szycia z owerlokiem) oraz na długość gwarancji. Szczególnie różnica w długości gwarancji może okazać się spora.

Tania MASZYNA DO SZYCIA – dla kogo i czy wystarczy na dłużej?

Wybierając spośród modeli cieszących się opinią niezawodnych i trwałych, masz pewność, że nie kupujesz sprzętu jednorazowego i trudnego w nawlekaniu oraz uciążliwego w eksploatacji. Jeśli taka maszyna będzie odpowiednio pielęgnowana, to wystarczy na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Maszyny do szycia do 700 zł sprawdzą się idealnie na start przygody z szyciem (także dla najmłodszych) oraz dla osób, które potrzebują maszyny doraźnie, do domowych poprawek.
Oczywiście sprawdzą się również w wielu bardziej skomplikowanych zadaniach. Dlatego nie będzie potrzeby zmieniać modelu, gdy Twoje umiejętności wzrosną i zaczniesz szyć bardziej skomplikowane projekty. Choć oczywiście, z czasem może zacząć brakować udogodnień i funkcji – to będzie znak, że czas na zmianę.

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

Formularz pomocy w wyborze maszyny

Kliknij w baner i napisz, czego szukasz. Dostaniesz gotowe propozycje przygotowane w oparciu o Twoje potrzeby!

RANKING DOBRYCH MASZYN DO SZYCIA ZA 500-700 ZŁ

Nie będziemy zestawiać tutaj wszystkich dostępnych modeli maszyn do szycia dostępnych do 700 zł, ale podamy przykłady maszyn, które są zdecydowanie warte uwagi. Pełny ranking w przypadku maszyn nigdy nie będzie do końca wiarygodny, ponieważ Twoje wymagania co do maszyny mogą różnić się od tych, którymi kierował się autor rankingu.
Możesz jednak liczyć, że modele tanich maszyn do szycia, które się poniżej pojawią, należą aktualnie do absolutnego TOPU. Wybór jednej z nich, to Twoja spokojna głowa i możliwość poświęcenia czasu wyłącznie szyciu, a nie walce z maszyną. Ranking aktualizujemy na bieżąco. Poznaj TOP maszyn do szycia za 500 - 700 zł:

1. JUNO E1015

Maszyna od szycia Juno E1015

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O
JUNO E1015

Juno by Janome E1015 - to wielofunkcyjna mechaniczna maszyna do szycia, wyposażona w niezbędne ściegi i funkcje. Jest bardzo mocna, szybka i przyjemna w obsłudze i jest to doskonała maszyna nie tylko na start przygody z szyciem. Jej wszechstronność, moc i funkcjonalność docenią również bardziej zaawansowani hobbyści. Bardzo odporna na błędy początkujących, świetna nie tylko do domowego użytku - sprawdzi się również w szkołach i na warsztatach.
Pełny opis Juno E1015 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Juno by Janome E1015 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • wyjątkowo odporna na błędy początkujących
 • mocna i szybka - prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • Najpopularniejszy obecnie model maszyny mechanicznej!

2. GRITZNER DORINA 323

Maszyna od szycia Gritzner Dorina 323

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O
DORINA 323

Gritzner Dorina 323 - to uniwersalna, podstawowa i mocna mechaniczna maszyna do szycia. Wyposażono ją w chwytacz wahadłowy i 23 programy ściegowe, wśród których znajdziemy ściegi proste, zyg-zak, ścieg owerlokowy, ściegi elastyczne, potrójne oraz półautomatyczny program do obszywania dziurek. W maszynie możemy regulować zarówno długość, jak i szerokość ściegów. Regulowany jest też docisk stopki. To wciąż nieczęsto spotykane wśród maszyn w tym budżecie, stąd też m.in. wysokie miejsce w naszym rankingu. Jest bardzo prosta w obsłudze, ale też mocna i funkcjonalna, dlatego zadowoleni z niej będą zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani.
A jeśli 23 programy ściegowe nie brzmią wystarczająco dobrze, jest też Gritzner Dorina 333, który ma dokładnie takie same funkcje, ale aż 34 programy ściegowe.
Pełny opis maszyny Dorina 323 znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Doriny 323 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • regulacja docisku stopki
 • prędkość maksymalna do 850 wkłuć na minutę
 • pełna regulacja długości i szerokości ściegów
 • LEDowe oświetlenie pola pracy

3. BROTHER BQ17

Maszyna od szycia Brother BQ17

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O
Brother BQ 17

Brother BQ17 - jedyna w tym zestawieniu maszyna z chwytaczem rotacyjnym. Co to oznacza? Nieco łatwiej będzie Ci zmieniać spodnią szpulkę z nicią, a także przez cały czas będziesz przez przejrzystą płytkę widzieć ile nici pozostaje na szpulce. Maszyna jest bardzo prosta w obsłudze - na jednym pokrętle zlokalizowane zostały wszystkie dostępne warianty ściegów, jakie potrafi wykonać. Nie ma ich wielu, lecz wyłącznie te najbardziej niezbędne. Maszyna doskonale sprawdzi się zarówno w domu, w szkołach oraz na warsztatach. Pełny opis BQ 17 znajdziesz TUTAJ.

Jeśli jego możliwości wydają Ci się zbyt małe, pod symbolem BQ25 znajdziesz jego starszego brata. W odróżnieniu od BQ17 zyskujemy: większy zasób ściegów (w tym ścieg owelrokowy!), a także pełną kontrolę nad gęstością każdego ze ściegów czy wbudowany nawlekacz do igły.

Główne atuty BROTHER BQ17 to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • prędkość maksymalna do 860 wkłuć na minutę
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • łatwy w obsłudze chwytacz rotacyjny

4. Redstar R10S

Maszyna od szycia Redstar R10S

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O
REDSTAR R10S

Redstar R10S - prosta, solidna maszyna z wbudowanym nawlekaczem do igieł oraz ucinaczem nici na obudowie. 21 programów ściegowych daje Ci dostęp do wszytkiego, co potrzebne do swobodnego domowego szycia. Od ściegu prostego, zygzakowego, krytego, po ścieg owerlokowy i obszywanie dziurek na guziki. Gęstość ściegów jest płynnie regulowana, a w przypadku zygzaka masz również swobodną regulację jego szerokości. Maszyna warta uwagi ze względu na dobrą jakość wykonania, trwałość i niską awaryjność. Pełny opis Redstara znajdziesz TUTAJ.

Główne atuty Redstar R10S to:

 • trwałe, metalowe podzespoły
 • precyzyjny mechanizm transportu
 • LEDowe oświetlenie pola pracy
 • 21 programów ściegowych

MASZYNA DO SZYCIA DO 500-700 ZŁ - PODSUMOWANIE

Temat wyboru maszyny do szycia do 500 zł nie należy do najprostszych. Przede wszystkim dlatego, że markety zalane są tanimi modelami maszyn do szycia. Zaznaczamy, że nie zawsze z maszyną zakupioną w markecie będą kłopoty. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań i będziesz szyć sporadycznie, to śmiało możesz wertować marketowe gazetki z promocjami :). Jeśli jednak po zakupie chcesz mieć spokój ducha oraz opiekę i wsparcie, to polecamy wybrać maszynę ze specjalistycznego sklepu. A którą wybrać? Przy takim budżecie możesz znaleźć nową, trwałą i solidną maszynę do szycia z metalowymi podzespołami. Różnice pomiędzy modelami nie są duże, więc zapewne zadecydują niuanse.

Naszą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się bardzo chętnie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje lub odpowiedzi na pytania, koniecznie skontaktuj się z nami :) Do Twojej dyspozycji jest nasz numer telefonu 618420330 oraz adres mailowy info.szyj@maszynosfera.pl.
Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wypełnić krótki formularz pomocy i otrzymać od nas gotowe propozycje dobrane w oparciu o Twoje odpowiedzi - WYPEŁNIJ FORMULARZ. Zapraszamy!