Hafciarki komputerowe dedykowane do działalności gospodarczej

Wybór i kompletowanie maszyn do własnej pracowni jest niezwykle istotną sprawą, gdy zakładamy działalność gospodarczą. To właśnie odpowiednio dobrane rozwiązania i modele maszyn będą miały ogromny wpływ na możliwości Waszej firmy i komfort pracy.
Jeśli w ofercie firmowych usług ma się znaleźć szeroko pojęte haftowanie, to kluczem do sukcesu będzie przede wszystkim dobór odpowiedniej hafciarki.
Stajemy przed nie lada dylematem – która hafciarka do działalności gospodarczej będzie najlepsza? Wybrać maszyno-hafciarkę, czy osobno maszynę i hafciarkę, wreszcie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: hafciarka przemysłowa czy domowa?
Zabierzmy się zatem punkt po punkcie za postawione pytania.

MASZYNO-HAFCIARKA CZY MASZYNA PLUS HAFCIARKA?

Jeśli w grę wchodziłby użytek domowy, hobbystyczny – to sprawa byłaby otwarta. Tutaj staramy się jednak wybrać rozwiązanie idealne dla działalności gospodarczej. W takim przypadku maszyny mają „zarabiać”, a więc możliwie jak najefektywniej wykorzystywać czas.

Jest to główny powód, dla którego zdecydowanie polecamy zakup dwóch maszyn – osobno maszyny do szycia i osobno hafciarki. Takie rozwiązanie sprawia, że na każdej z maszyn możemy pracować niezależnie.

Maszyna do szycia i hafciarka jednoigłowa - hafciarki polecane do działalności gospodarczej

Maszyna do szycia Janome 5060DC i hafciarka jednoigłowa Janome MC500E

Przecież o wiele bardziej efektywne będzie uruchomienie hafciarki i jednoczesne korzystanie z maszyny do szycia, niż czekanie na to, aż moduł haftujący w maszyno-hafciarce skończy pracę, żebyśmy mogli użyć modułu maszyny do szycia.
Łatwo zauważyć, że maszyno-hafciarka zajmuje o połowę mniej miejsca niż dwie maszyny . To fakt, ale przecież nie oszczędność miejsca, ale wydajność pracy jest najistotniejsza w tym przypadku.

Wybór ekspertów: MASZYNA PLUS HAFCIARKA

Plusy:

 • możliwość pracy na obu maszynach jednocześnie,
 • oszczędność czasu (a jeśli przyjmiemy, że czas to pieniądz – również oszczędność pieniędzy).

HAFCIARKA JEDNOIGŁOWA – CZY ZDA EGZAMIN?

Wiemy już, że potrzeba nam hafciarki. I co dalej? Którą wybrać?
Zanim zagłębimy się w detale i parametry, musimy zdecydować, czy wystarczy nam do naszych celów hafciarka jednoigłowa.

Hafciarki jednoigłowe - hafciarki polecane do działalności gospodarczej

Hafciarki jednoigłowe: Brother F440E i Janome MC400E

Na zdjęciu powyżej widzimy, jak wygląda domowa hafciarka jednoigłowa. Sprawdźmy zatem, co można w takiej hafciarce znaleźć, a czego zabraknie:

 • jedna igła – co oznacza konieczność każdorazowej, ręcznej zmiany koloru nici przy wielokolorowym hafcie,
 • brak wolnego ramienia – konstrukcja hafciarki domowej utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia haftowanie na gotowych produktach np. t-shirtach czy bluzach,
 • ograniczony wybór akcesoriów dodatkowych – brak cylindrycznych tamborków do czapek, sprężynowych do butów czy wyjątkowo małych i zgrabnych do skarpet.

Podsumowując krótko - jeśli potrzebujemy hafciarki do domu, do pojedynczych wzorów lub krótkich serii, wystarczy nam odpowiednio dobrany model jednoigłowy. Jeśli jednak planujemy intensywniejszą eksploatację – lepszym wyborem może się okazać przemysłowa hafciarka wieloigłowa.

HAFCIARKA WIELOIGŁOWA – CZYLI HAFTOWANIE NA SERIO

Już na pierwszy rzut oka widać tu zupełnie inną konstrukcję. Wąskie wolne ramię umożliwia haftowanie nawet w trudno dostępnych miejscach, a kilka igieł mogących brać udział w procesie haftowania sprawia, że nawet przy wielokolorowych projektach nie będziemy musieli stać przy maszynie, żeby ręcznie zmieniać kolor nici.

Hafciarki wieloigłowe - hafciarki polecane do działalności gospodarczej

Hafciarki wieloigłowe: Happy HCD2-1501-40, Janome MB-7 i Brother PR-655

Czy są jakieś słabe strony takiego rozwiązania? Nie. Można śmiało stwierdzić, że jeśli chcemy się zająć haftowaniem na serio, to powinniśmy brać pod uwagę tylko i wyłącznie hafciarki wieloigłowe. Wybór maksymalnego pola haftu i liczba igieł są oczywiście bardzo istotne, więc niezbędne będzie określenie tych parametrów. Określić też będzie trzeba przeznaczenie hafciarki i niezbędne do tego akcesoria (musimy pamiętać, że możliwość doboru akcesoriów będzie różna w różnych modelach hafciarek).

Tamborki do hafciarek wieloigłowych - hafciarki polecane do działalności gospodarczej

Akcesoria do hafciarek wieloigłowych

Wybór ekspertów: HAFCIARKA WIELOIGŁOWA

Plusy:

 • możliwość haftu kilku kolorów bez konieczności zmiany nici,
 • wolne ramię pozwalające na haft na gotowych produktach,
 • przemysłowa konstrukcja i uchwyt tamborków pozwalające na haft nawet w trudno dostępnych miejscach,
 • bogaty wybór akcesoriów opcjonalnych (m.in. tamborki do czapek, sprężynowe, do haftu na skarpetach, rękawiczkach).

SAMODZIELNE PROJEKTOWANIE HAFTÓW

Gdy mówimy o hafciarkach, nie sposób nie wspomnieć o programach do projektowania haftów. Bo przecież wszystko zaczyna się od jakości projektu wykonanego przy pomocy tego typu programów. A bez dobrze zaprojektowanego wzoru efekt końcowy będzie mizerny, nawet jeśli będziemy mieli do dyspozycji najnowocześniejszą hafciarkę.

Programy do hafciarek firmy Janome i firmy Brother

Programy do hafciarek

Możemy wyróżnić dwa rodzaje programów – podstawowe i profesjonalne.
Ten pierwszy zdecydowanie podniesie możliwości projektowania napisów i komfort samego projektowania (program instalujemy i obsługujemy przez komputer). Da również możliwość przerabiania prostych zdjęć na hafty.
Jeśli jednak chcemy własnoręcznie projektować wzory czy logotypy oraz decydować o wszelkich parametrach haftu – niezbędny będzie do tego celu program profesjonalny.

Wybór ekspertów: HAFCIARKA Z PROGRAMEM

Plusy:

 • wygodna obsługa programu przy użyciu komputera,
 • większe możliwości projektowania napisów oraz funkcja przerabiania prostych obrazków na haft (program podstawowy)
 • większe możliwości projektowania napisów oraz funkcja przerabiania obrazków na haft, a także możliwość samodzielnego projektowania wzorów haftów (program profesjonalny),
 • możliwy upgrade programu podstawowego do wersji profesjonalnej (opcja dokupienia pełnej wersji bez konieczności zmiany całego programu).

PODSUMOWANIE

 • 1. Jeśli potrzebujemy maszyny do szycia i haftowania, do drobnej nawet działalności gospodarczej to zakup osobno maszyny i hafciarki będzie zdecydowanie bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wybór maszyno-hafciarki.
 • 2. Hafciarki jednoigłowe z odpowiednio dobranym polem haftu idealnie nadają się do użytku domowego.
 • 3. Jeśli potrzebujemy wydajnej hafciarki do pracy, do haftu na półproduktach, to kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej hafciarki wieloigłowej.
 • 4. Jeśli chcesz świadczyć usługi hafciarskie kompleksowo – móc zaproponować klientowi opcję zarówno zaprojektowania jak i wyhaftowania pożądanego wzoru/logo, dobierz do hafciarki odpowiedni program do projektowania haftów. Taki program warto kupić od razu w zestawie z maszyną – jest po prostu taniej.

Zaufały nam już setki firm i Klientów indywidualnych. Skorzystaj z naszego doświadczenia i pozwól nam pomóc wybrać idealne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy.

Potrzebujesz pomocy w wyborze maszyny do działalności gospodarczej?
Zadzwoń lub napisz do nas, a pomożemy w wyborze