Jak skutecznie odnowić maszynę do szycia Łucznik, Singer

STARY ŁUCZNIK, SINGER, PRIVILEG? KTÓRĄ Z TYCH MASZYN DO SZYCIA MASZ?

Witajcie posiadacze starszych, czasem wiekowych już maszyn do szycia! Bardzo jesteśmy ciekawi tego, co tam skrywacie w swoich domach. Czy jest to maszyna Łucznik? Piękny 30-, 40-letni okaz, na którym szyjecie od kilku dekad… A może Singer, którego dostaliście od mamy lub babci i na którym rozpoczęła się Wasza przygoda z szyciem?

Reklama maszyny do szycia Singer

Wiemy, że każda maszyna ma swoją historię. Często jedyną i niepowtarzalną. Ta historia sprawia, że maszyna często staje się wręcz członkiem rodziny, a nawet zyskuje swoje imię.
Tak było w przypadku Lucka – przywitajcie się i poznajcie jego historię…

ŁUCZNIK LUCEK - KOMPAN OD TRZECH POKOLEŃ

Pojawiłem się, kiedy moja pierwsza właścicielka, Babcia, nie była jeszcze babcią, a o XXI wieku niewielu myślało, bo nie było sensu wybiegać tak daleko w przyszłość…

Byłem prawdziwym domowym pomocnikiem – pracowitym, silnym, nigdy się od pracy nie migałem – no nieskromnie powiem, że ze świecą było szukać drugiego takiego jak ja. A Babcia? Dzięki swojej wyobraźni i za pomocą stopki uniwersalnej potrafiła uszyć niemal wszystko! Prawdziwe cuda – oryginalne i niepowtarzalne. Nawet jak przyszło nam przerabiać obrusy i zasłonki na modne spódniczki to efekty były wspaniałe.

Maszyna do szycia Łucznik

Później trafiłem jako prezent do Mamy. Ale Mama na szycie nie miała za dużo czasu. Oczywiście potrafiła poskracać co trzeba, uszyć fajne poszewki i – co najważniejsze – stworzyć kilka szałowych kreacji na bal przebierańców dla swojej córki Zosi – ale i tak większość czasu spędzałem kurząc się w piwnicy. Straszna nuda.

Teraz stoję w pokoju u Zosi na najważniejszym miejscu! Przeszedłem pełny przegląd, jestem dobrze nasmarowany i mam nowe igły! Co prawda Zosia nie lubi wszystkiego robić stopką uniwersalną, więc dokupiła dla mnie specjalny uchwyt i kilka fajnych stopek, dzięki którym teraz dużo łatwiej obrzucamy krawędzie, podwijamy, a nawet wszywamy ozdobne sznurki i lamówki!


Jest dużo radości! A Babcia jaka szczęśliwa! Nauczyła Zosię wszystkiego, co potrafiła, a teraz to nawet Zosia uczy Babcię. Bo kiedyś to wszystko robiło się jedną stopką – czy chciało się wszyć zamek, czy ozdobić sukienkę pięknym marszczeniem – a teraz?
Zosia dokupiła do mnie uchwyt i kilka super stopek i szyje nam się o wiele przyjemniej. Nie wiedziałem, że aż tyle akcesoriów będzie do mnie pasowało.

"Przeszedłem pełny przegląd, jestem dobrze nasmarowany i mam nowe igły!"

Mamy już stopkę owerlokową, która pomaga nam obrzucać krawędzie oraz stopkę do marszczenia, dzięki której doszyliśmy super falbanki do zosinej sukienki w koty. Mamy też stopkę do ściegu prostego (chociaż z tej stopki to najbardziej korzysta Mama Zosi, gdy mnie pożycza do pracy z firanami) i lamownik. Szczególnie lamownik wprowadził sporo zamieszania. Gdy Zosia zobaczyła jak prosto można wszyć piękną, kolorową lamówkę, to przyozdobiła wszystko co znalazła pod ręką (chociaż Mama nie była chyba do końca zadowolona, gdy zobaczyła swoją ulubioną sukienkę w nowej wersji, z różową błyszczącą lamówką na dole). A wiemy, że fajnych stopek jest dużo więcej! Zosia mówi, że teraz chce wypróbować stopkę do wszywania zamków i taką do podwijania. Już nie mogę się doczekać!

Jak skutecznie odnowić maszynę do szycia

A MOŻE WYSTARCZY TYLKO WYCZYŚCIĆ, NAOLIWIĆ i USTAWIĆ MASZYNĘ DO SZYCIA

Czy wymyśliliśmy tę historyjkę? Przyłapaliście nas :) Ale sądząc po liczbie maszyn, które dostarczacie do naszego serwisu widzimy, że z każdą z tych maszyn związane są piękne wspomnienia.
A co najważniejsze – można zadbać o te wspomnienia, podobnie jak o o kondycję samej maszyny do szycia.
Bo to nie jest tak, że ze starą maszyną już nic się nie da zrobić – można ją wysłać do prawdziwego SPA dla maszyn i na kilka dni oddać w ręce fachowców. Oni wiedzą, jak naprawić, wyregulować, ustawić i naoliwić każdą maszynę do szycia, bez względu na to, czy jest to Singer z lat 60., Łucznik z lat 80., czy jakiś współczesny model.

Jeśli nie macie pewności, czy regulacja i dodatkowe stopki pozwolą Waszej maszynie odzyskać dawną świetność, jeśli zastanawiacie się, czy już czasem nie pora na to, by zafundować wysłużonemu Łucznikowi, czy Singerowi zasłużoną emeryturę – dzwońcie do nas. Pomożemy ocenić sytuację. Mamy maszyny, które są znane ze swojej solidności i trwałości. Jedna z nich ma szansę zostać nowym przyjacielem Waszej rodziny na wiele, wiele lat...