Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1799
  • 2369
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły (1)
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Zastosuj filtry

Maszyny do szycia Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły

Maszyny Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły to połączenie funkcjonalności i wieloletniego doświadczenia, płynącego z niemal dwustuletniej obecności amerykańskiego producenta na rynku! Maszyny te pozwalają na zmianę pozycji igły na niższą lub wyższą, wyłącznie za pomocą jednego przycisku! Sprawdź, na czym polega automatyczne pozycjonowanie igły w maszynach Singer i dlaczego zdecydowanie warto zainwestować w taki model.  

Maszyny do szycia Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły – na czym polega ta funkcja? 

W przypadku klasycznych maszyn mechanicznych, kiedy szycie zostanie zatrzymane, igła pozostaje w przypadkowej pozycji. Może zostać wbita w materiał lub stanąć w położeniu górnym. Szyjący nie do końca ma wówczas wpływ na położenie igły, co może nieco przeszkadzać, szczególnie mniej doświadczonym osobom. Maszyny do szycia Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły, pozwalają na ustalenie, w jakim położeniu będzie się ona znajdować po zatrzymaniu szycia. W ustawieniach maszyny do szycia można zaprogramować pozycję, w jakiej igła zatrzymywać się będzie po wciśnięciu przycisku „stop” lub zwolnieniu nożnego rozrusznika. 

Maszyny Singer – do czego służy automatyczne pozycjonowanie igły?

Maszyny Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły będą szczególnie przydatne, gdy podczas szycia chcemy zmienić jego kierunek (wykonać obrót na igle) lub ułożyć odpowiednio materiał pod stopką. Wówczas wystarczy ustawić maszynę w taki sposób, by po zakończeniu szycia pozostawiała igłę w dolnej pozycji, czyli wbitą w materiał. Następnie bez problemu można podnieść stopkę, obrócić lub dowolnie ustawić materiał i przejść do dalszego szycia, nie gubiąc ściegu i zachowując estetykę pracy.  

Maszyny do szycia Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły to modele komputerowe. Niestety udogodnienie to nie występuje w klasycznych modelach mechanicznych. Jeśli interesuje Cię zakup maszyny Singer z opcją automatycznego pozycjonowania igły, zwróć uwagę m.in. na modele HD 6605 oraz HD 6805. Maszyny te wyposażone są również w wiele innych ulepszeń, uprzyjemniających pracę i skracających jej czas trwania. Mowa tutaj m.in. o funkcji automatycznego obcinania nici czy automatyczne obszywanie dziurek. Seria HD charakteryzuje się również wzmocnioną konstrukcją i w efekcie trwałością na najwyższym poziomie.   

Marka Singer – lider na rynku maszyn do szycia

Marka Singer od lat w wielu krajach jest synonimem najlepszych maszyn do szycia. Przez lata marka wypracowała sobie światową sławę i poważanie na rynku krawieckim. Historia maszyn do szycia Singer sięga roku 1850, kiedy to Isaac Merritt Singer (od którego nazwiska pochodzi nazwa firmy) skonstruował pierwszą maszynę do szycia. Rok później, bo w roku 1851 opatentował natomiast ulepszoną wersję swojej pierwszej maszyny. 

Maszyny Singer z automatycznym pozycjonowaniem igły to znakomite urządzenia, w które zdecydowanie warto się wyposażyć. Oczywiście będą one największą pomocą dla osób, które szyją masowo i trudnią się krawiectwem. Nie oznacza to jednak, że takie udogodnienie nie będzie świetną opcją dla początkujących sympatyków szycia. Maszyny z automatycznym pozycjonowaniem igły to krótszy czas pracy, a także możliwość sprawniejszego manewrowania materiałem i ściegiem.