Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 529
  • 18999
Dostępność
Polecane
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Wbudowany górny transport
Stolik powiększający
Zastosuj filtry
.JANOME MC9480QCP
Cena: 16999.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
JANOME SKYLINE S7
Cena: 9549.00 
POLECAMY 10%
Do schowka  Porównaj 
JANOME MC6700P
8699.00  Cena: 7828.00 
Maszyna do szycia (stebnówka) Janome HD-9
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
.JANOME HD9
Cena: 6749.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER NV1800Q
Cena: 6520.00 
11%
Do schowka  Porównaj 
JANOME SKYLINE S6
6399.00  Cena: 5699.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER NV1300
Cena: 5630.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER F460
Cena: 4960.00 
.ELNA 580+ EX
Cena: 4899.00 
16%
Do schowka  Porównaj 
JANOME SKYLINE S5
5649.00  Cena: 4749.00 
BROTHER NV1100
Cena: 4370.00 
16%
Do schowka  Porównaj 
JANOME SKYLINE S3
4749.01  Cena: 3980.00 
BROTHER F420
Cena: 3960.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
BROTHER NV1040SE
Cena: 3780.00 
Brak w magazynie Do schowka  Porównaj 
JANOME TXL607
Cena: 3649.00 
13%
Do schowka  Porównaj 
JANOME 5270QDC
3999.00  Cena: 3499.00 
11%
Do schowka  Porównaj 
JANOME DM7200
3699.00  Cena: 3298.00 
Maszyna do szycia Elna 570 eXperience
18%
Do schowka  Porównaj 
ELNA 570 EX
3799.00  Cena: 3099.00 
BROTHER F410
Cena: 3090.00 

Wysokiej jakości maszyny do szycia specjalistyczne i dla początkujących

W naszym sklepie zebraliśmy szeroki wybór doskonałych maszyn do szycia. Oferujemy urządzenia najbardziej znanych i cenionych marek, takich jak Brother, Elna, Janome, Minerva, Singer czy Husqvarna.

Każda dostępna tutaj maszyna do szycia odznacza się wysoką jakością. W naszej ofercie można znaleźć sprzęt o różnym stopniu zaawansowania. Są tu propozycje zarówno dla początkujących użytkowników, jak i dla osób, które szyciem zajmują się już od dawna. Dobór domowej maszyny do szycia jest niezwykle istotny niezależnie czy chcesz tylko sporadycznie skracać spodnie, wszywać zamek i przyszywać guziki, czy używać jej do pracy chałupniczej. Znajdziesz tu uniwersalne, droższe i tanie maszyny do szycia o rożnej konstrukcji i różnych funkcjach, również tych automatycznych. Posiadamy maszyny do szycia każdego. Jeśli przed wyborem chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz pomocy w wyborze, chętnie pomożemy!

W asortymencie SZYJ.PL dostępne są różne rodzaje maszyn. Oferujemy zarówno maszyny do szycia mechaniczne, jak i komputerowe, w których wiele funkcji zostało zautomatyzowanych. W tym dziale naszego sklepu znajdziesz także maszyny do filcowania oraz stebnówki. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Funkcjonalne maszyny do szycia i przystępne ceny

Oferujemy najlepsze maszyny do szycia wyposażone w różne funkcje. Jedną z dzielących je różnic jest rodzaj chwytacza - proponujemy modele z chwytaczem wahadłowym i rotacyjnym. Możesz wybierać pomiędzy maszynami wyposażonymi w funkcję automatycznego lub półautomatycznego obszywania dziurki. Część nowych maszyn do szycia posiada także regulację docisku stopki oraz szerokości i długości ściegów. Do praktycznych funkcji należą też automatyczne obcinanie nici i pozycjonowanie igły.

Jeżeli zależy Ci na tworzeniu zaawansowanych projektów, dobrym wyborem będzie maszyna do szycia z wbudowanym górnym transportem. Znajdziesz u nas modele z długością ramienia do 20 cm lub powyżej 20 cm. Co więcej, niektóre z maszyn są wyposażone w funkcję wyszywania liter i cyfr. Taka szeroka oferta każdemu z naszych klientów pozwoli dobrać maszynę do szycia, która idealnie trafi w jego potrzeby i wymagania.

Szyj.pl - najlepsze miejsce do zakupu maszyn do szycia

Zastanawiasz się nad zakupem maszyny do szycia? Zachęcamy, aby zamówić ją właśnie w naszym sklepie. Dlaczego warto nabyć ją u nas? Jesteśmy specjalistami w tym, czym się zajmujemy. Pasja i szeroka wiedza o branży szwalniczej pozwalają nam wybrać najwyższej jakości urządzenia. Gwarantujemy, że w naszym asortymencie znalazły się wyłącznie takie maszyny do szycia domowego po które bez najmniejszych wątpliwości sami byśmy sięgnęli.

Nasz sklep prócz doskonałego asortymentu oferuje także przystępne ceny. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze maszyny do szycia z różnych półek cenowych - od modeli za kilkaset złotych do takich za kilka tysięcy. Jeśli więc zastanawiałeś się, gdzie kupić maszynę do szycia, nasza oferta spełni Twoje oczekiwania. Poza tym warto odwiedzać nasz sklep regularnie, ponieważ często organizujemy atrakcyjne promocje.

Szukasz swojej pierwszej maszyny? Sprawdź ofertę maszyn do szycia dla początkujących i dzieci

Szyj.pl to nie tylko maszyny do szycia dla początkujących i zaawansowanych, lecz także modele stworzone z myślą o najmłodszych. Twoje dziecko lubi tworzyć? Przejawia zdolności artystyczne i wykazuje ponadprzeciętną kreatywność? W takim razie wręczenie mu takiego prezentu jak maszyna do szycia będzie doskonałym pomysłem! Szycie to pasja, która rozwija wiele umiejętności i z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu. Ta umiejętność jest nie tylko bardzo praktyczna, ale też poszerza wyobraźnię i zdolności manualne. W przyszłości Twoja pociecha z pewnością będzie Ci wdzięczna za zadbanie o jej rozwój w tym zakresie.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór urządzeń dla dzieci. Są wśród nich maszyny do szycia Elna, Janome czy Juno. Modele z tej kategorii odznaczają się wyjątkowo łatwą obsługą i wysokim stopniem bezpieczeństwa. Ponadto maszyny dla dzieci mają ciekawy design - są ozdobione kolorowymi i radosnymi wzorami. Ich rozmiar został dostosowany do potrzeb najmłodszych użytkowników. Pod względem funkcjonalności jednak wcale nie ustępują one swoim “dorosłym” odpowiednikom i doskonale sprawdzą się do nauki szycia.

Jakie urządzenia oprócz maszyn do szycia możesz znaleźć w naszym sklepie?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór urządzeń i akcesoriów przeznaczonych dla miłośników krawiectwa. Są wśród nich nie tylko maszyny do szycia domowe, ale też inne sprzęty, takie jak owerloki, coverloki, covery, plotery, prasy czy hafciarki. Oprócz urządzeń do użytku domowego w ofercie mamy też modele przemysłowe, wśród których znajdują się stebnówki, owerloki, renderki i podszywarki. Wszystkie te sprzęty odznaczają się wysoką jakością i bezpieczeństwem użytkowania. Kupując jeden z nich, możesz mieć całkowitą pewność, że posłuży Ci on przez długi czas. Warto wiedzieć, że proponujemy też akcesoria do poszczególnych urządzeń - na przykład szpulki, tamborki, torby i walizki.

Maszyna do szycia domowa to tylko jeden z elementów, których potrzeba do rozwoju domowej pracowni. SZYJ.PL to również różnego rodzaju wyposażenie do pracowni krawieckiej - domowej i profesjonalnej. Zaliczają się do niego na przykład deski i stoły prasowalnicze, żelazka, wytwornice pary, prasowalnice parowe czy manekiny krawieckie. Oferujemy też szeroki wybór akcesoriów, do których należą igły, stopki, nici, nożyczki, kredy czy pisaki. Posiadamy również wykroje najpopularniejszych ubrań, takich jak bluzy, marynarki, spodnie czy sukienki. Z pewnością będą one pomocne zwłaszcza dla osób początkujących. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oferowanych w naszym sklepie internetowym produktów i do składania zamówień. Na pewno znajdziesz tu wiele propozycji dla siebie.

Ceny maszyn do szycia. Jakie są koszty ich zakupu?

Oczywiście ceny maszyn do szycia różnią się w zależności od modelu. Kwestie, które wpływają na ostateczny koszt zakupu, to wybór pomiędzy produktami mechanicznymi, a komputerowymi. Dla osób, które uważają, że nie potrzebują nowych technologii, chcą wykonywać proste robótki czy prace hobbystyczne lub zwyczajnie preferują sprzęt manualny, model mechaniczny będzie odpowiednim wyborem.

Z kolei maszyny domowe do szycia komputerowe/elektroniczne dzielą się na urządzenia, które mają bardzo mało elektroniki, jak również modele bardziej rozbudowane. Bez wątpienia dają one dużo dodatkowych możliwości. Są wyposażone w wyświetlacz, który pozwala kontrolować przebieg pracy. Cechuje je intuicyjność obsługi oraz duża liczba automatycznych funkcji, dzięki czemu praca na nich może okazać się szybsza i przyjemniejsza. To dobra propozycja dla osób, które chcą szyć bardziej skomplikowane rzeczy lub korzystać z dodatkowych, rozbudowanych funkcji i nowych technologii.

Poza tym cena maszyny do szycia będzie uzależniona od jej marki, liczby dostępnych funkcji, wielkości urządzenia, jakości podzespołów, prędkości szycia czy nawet głośności pracy sprzętu. 

Wybierz sprawdzony sklep z maszynami do szycia

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić maszynę do szycia, aby mieć pewność jej wysokiej jakości, funkcjonalności i wydajności – trafiłeś w dobre miejsce. Nasza oferta to starannie wyselekcjonowane produkty, wybrane nie tylko z myślą o najbardziej wymagających klientach, ale również osobach, które szukają swojej pierwszej maszyny do szycia. Sklep SZYJ.PL współpracuje wyłącznie z uznanymi, zaufanymi producentami z branży, dlatego nasi klienci cenią nas za duży wybór oraz świetną jakość sprzętów.

Dostępne są nie tylko wysokiej jakości maszyny do szycia, ale również wszystko inne, czego potrzeba Ci do pracy: m.in. akcesoria, nici maszynowe i hafciarskie, dodatki szwalnicze, klipy do materiału, poduszki do szpilek czy miary krawieckie. W razie dodatkowych pytań na temat asortymentu SZYJ.PL zachęcamy do kontaktu.

Jaką maszynę do szycia kupić do domu?

To, jaką maszynę do szycia kupić do domu, zależy od wielu czynników. Trzeba przede wszystkim określić, jak często i do czego konkretnie będzie używana. Planując sporadyczne naprawy i przeróbki odzieży, wystarczy mechaniczny model z podstawowymi funkcjami, solidny i prosty w obsłudze. Chcąc rozwijać pasję krawiecką, warto sięgnąć po bardziej zaawansowany model. Zdecyduj się na maszynę mechaniczną, jeśli liczy się dla Ciebie niska cena oraz łatwość obsługi, z kolei na komputerową, gdy preferujesz większy komfort pracy, lecz także nieco wyższą cenę, a zarazem wysoką precyzję. Liczy się także dodatkowa funkcjonalność, w tym zakres regulacji ściegów, obszywanie dziurek czy ryglowanie.

Czemu maszyna do szycia nie szyje?

Bardzo często zdarza się, że przyczyna niepoprawnej pracy maszyny do szycia jest banalna i można usunąć ją samodzielnie w kilka chwil. Błędy obsługowe przydarzają się zarówno początkującym, którzy nie mają jeszcze dużej wprawy i obycia z maszyną, jak i zaprawionym krawcowym - przez pośpiech i chwilę nieuwagi. Do najczęstszych przyczyn niepoprawnej pracy maszyny należy niewłaściwe nawleczenie nitki, które prowadzą do supełkowania i zablokowania się maszyny. Dzieje się tak gdy ominiemy jeden z prowadników nitki, w efekcie przebiega ona zbyt luźno lub nawet zaczepi się o inny pobliski element. Równie często zwracacie się do nas z problemem przepuszczania ściegu, określanego też jako "omijanie ściegu", co wynika ze źle dobranej igły do rodzaju materiału jaki szyjemy. Więcej o najczęstszych błędach dowiesz się z naszego artykułu.

Jak działa maszyna do szycia?

Działanie maszyny do szycia opiera się o kilka precyzyjnie współpracujących ze sobą elementów takich jak chwytacz, odpowiadający za zawiązywanie górnej i dolnej nitki oraz transporter materiału, który równomiernie przesuwa materiał w trakcie szycia. Dzisiejsze maszyny napędzane są silnikiem elektrycznym. Maszynę podłącza się do prądu, a na podłodze układa pedał do sterowania prędkością. Im mocniej naciskamy na pedał - tym większa będzie prędkość szycia. Gdy uruchomimy maszynę napęd zostaje przekazany na igielnicę oraz transporter. Dzięki temu igła wędruje w górę i w dół przechodząc przez materiał i doprowadzając nitkę do chwytacza, tam nitka górna zawiązuje się z dolna, a jednocześnie transporter cały czas odpowiednio przesuwa materiał, tak żeby kolejne wkłucia igły następowały w równych odstępach. W efekcie powstaje równy i trwały ścieg łączący ze sobą dwa materiały.

Kto wynalazł maszynę do szycia?

Ojcem współczesnej maszyny do szycia jest Isaac Merritt Singer. W 1850 r. skonstruował, a w 1851 r. opatentował swój wynalazek i to wtedy właśnie założył najstarszą na świecie, a zarazem najsłynniejszą, działającą do dzisiaj firmę Singer. Od początku marka Singer tworzyła maszyny do szycia dla domowych użytkowników. Stale starano się udoskonalać je i uczynić bardziej praktycznymi do użytku w warunkach domowych, np. poprzez zmniejszanie ich gabarytów i wagi. Od 1855 r. Singer podbijał już rynki na całym świecie, a w 1880 r. przedstawił pierwszą maszynę elektryczną.

Jak używać maszyny do szycia?

Używanie maszyny do szycia nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Przygotuj swoje stanowsko, w pobliżu będzie potrzebne gniazdko, żeby połączyć maszynę do prądu. Prześledź instrukcję obsługi, żeby poznać sposób działania szpulownika oraz dowiedzieć się jak poprawnie poprowadzić nici.Nitkę ustaw na trzpieniu, a następnie w pierwszej kolejności zajmij się przewinięciem nici na małą szpulkę, którą następnie włożysz do bębenka - to nić spodnia. W kolejnym kroku zajmij się poprowadzniem górnej nitki zgodnie z instrukcjami, począwszy od góry aż do przewleczenia jej przez igłę. W prostych, mechanicznych maszynach na tym etapie konieczne będzie pobranie dolnej nici z bębenka i wyciągnięcie jej na górę. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Po prostu przytrzymaj górną nitkę za igłą, tak by się nie wysunęła, a prawą ręką kręć kołem zamachowym. Obserwuj ruch igły, zobaczysz jak stopniowo schodzi w dół, a następnie wraca w górę. Trzymaj lewą ręką nić naprężoną, by nie wysunęła się z igły. Po chwili zobaczysz, że igła wychodząc do góry pociągnęła ze sobą nitkę również z dołu. Złap teraz obie nici, pociągnij ok 15-20 cm i odłóż w kierunku tyłu maszyny. Świetnie - gotowe! Maszyna nawleczona i gotowa do rozpoczęcia szycia.

Jaką maszynę do szycia kupić dla początkujących?

Chcąc nauczyć się szycia, najlepiej jest kupić maszynę prostą, ale solidną. Dla laików polecane są głównie modele mechaniczne o prostych ustawieniach, z niewielką liczbą programów ściegowych. Im mniej opcji, tym szybciej nauczysz się podstaw. Ważna jest natomiast niezawodność urządzenia tak, żeby mieć pewność, że ewentualne błędy są popełniane przez człowieka, a nie maszynę. Dobre dla początkujących, a do tego niedrogie są maszyny marek Juno i Elna. Jeśli chcesz zacząć obsługiwać maszynę komputerową, dowiedz się, jak wybrać model najlepszy dla początkujących.

Czym myć maszyny do szycia?

Czyszczenie maszyny do szycia ogranicza się zazwyczaj do użycia pędzelka bądź sprężonego powietrza do wydmuchiwania kurzu, pyłków, strzępków nici. Jeśli chcesz oczyścić maszynę z zewnętrznych zabrudzeń, delikatnie przetrzyj obudowę maszyny wilgotną ściereczką. Woda absolutnie nie może dostać się do wnętrza maszyny. Kontaktu z nią nie mogą mieć też igły ani nici.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do szycia?

Istnieje tylko jedna uniwersalna porada dla osób nabywających maszynę do szycia. Należy wybrać model solidny, o sprawdzonym pochodzeniu i pozytywnych opiniach. Warto więc zdecydować się na ofertę znanych i cenionych producentów. Inne kwestie są indywidualne, a kupując maszynę do szycia, każdy zwraca uwagę na odmienne parametry. Jedni skupiają się na szybkości i wydajności, więc znaczenie będzie miała liczba wkłuć na minutę i moc silnika. Innym zależy na zautomatyzowaniu i dużej liczbie programów ściegowych, więc zwrócą uwagę na nowoczesne, komputerowe maszyny o rozbudowanych funkcjach.