Filtrowanie

Filtrowanie

Cena

 – 

  • 1079
  • 18999
Producent (1)
Dostępność
Rodzaj maszyny
Gwarancja
Rodzaj chwytacza
Regulacja docisku stopki
Regulacja szerokości ściegów
Regulacja długości ściegów
Automatyczne obcinanie nici
Automatyczne pozycjonowanie igły
Wyszywanie liter i cyfr
Długość ramienia
Obszywanie dziurki
Stolik powiększający
Zastosuj filtry

Maszyny do szycia Janome do 5000 zł

Planując zakup solidnej maszyny do szycia, która sprawdzi się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych, a zarazem posłuży przez długie lata – to nie lada wyzwanie. Warto jednak się go podjąć, jeśli zamierzamy zakupić droższy, ale lepszej jakości sprzęt. Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, że powinniśmy sięgnąć po urządzenia czołowych, renomowanych producentów – na przykład firmy Janome, istniejącej na rynku od ponad 100 lat. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie – jaki budżet będzie odpowiedni, jeśli planujemy zakup solidnej i wiecznej maszyny? Przyjrzyjmy się bliżej, jakie maszyny do szycia Janome do 5000 zł powinny przykuć naszą uwagę.

Czym cechują się maszyny Janome do 5000 zł?

Warto na samym początku uściślić, co rozumiemy pod pojęciem „maszyny do szycia Janome do 5000 zł”, ponieważ – wbrew pozorom – nie jest to sprawa oczywista. Logiczne jest, że wszystkie urządzenia tego producenta, które kosztują mniej, powinniśmy uznać za maszyny Janome do 5000 zł. Idąc jednak tym tropem dochodzimy do wniosku, że dysponując 5 tysiącami złotych możemy zakupić dowolną mechaniczną maszynę Janome (poza modelem Janome HD9 – musielibyśmy wysupłać jeszcze jeden tysiąc), co więcej – mielibyśmy także spory wybór maszyn komputerowych. Skupmy się zatem na tej gałęzi produktów.

Komputerowe maszyny Janome do 5000 zł to zarówno tańsze modele, jak Janome DXL603, Janome QXL605, Janome 5060DC, czy też Janome DC6100. W tej kwocie znajdziemy także inne komputerowe maszyny Janome - modele oznaczone jako Janome 780DC, Janome RXL607, Janome DM7200 i Janome 527-QDC. Ponadto kwota 5000 złotych, jaką dysponujemy stawia nas przed możliwością zakupu o wiele bardziej profesjonalnej maszyny, wchodzącej w skład linii Skyline - i to w trzech wariantach: Skyline S3, Skyline S5 i Skyline S6. Ponieważ modele S3 i S5 są w zasięgu portfela także tych użytkowników, którzy planują wydać ok. 4000 zł, przyjrzyjmy się szczegółowo modelowi Janome Skyline S6.

Komputerowe maszyny do szycia Janome do 5000 zł – Skyline S6

Tym, co wyróżnia tę maszynę Janome na tle innych urządzeń, to między innymi dodatek w postaci wbudowanego górnego transportu AcuFeed Flex™, a także wolne ramię, które przekłada się na wygodne szycie na okrągło rękawów czy nogawek. Model ten posiada zwiększone pole pracy, ponieważ odległość między igłą a ramieniem wynosi aż 21 centymetrów, a przestrzeń wokół igielnicy oświetlona jest aż 6 diodami LED. Ta funkcjonalna maszyna o szerokim i uniwersalnym zastosowaniu sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale także w firmach, świadczących usługi związane z szyciem maszynowym.

Janome Skyline S6 wyposażona jest w aż 512 programów ściegowych, wśród których znajdziemy w ściegi proste (stebnowe), kryte, elastyczne, ale także zygzak, ściegi satynowe, owerlokowe i ozdobne, ściegi potrójnie wzmacniane, a także alfabet z polskimi znakami i automatyczne obszywanie dziurek. Ponadto użytkownik ma do wyboru aż 7 pozycji w zakresie regulacji docisku stopki, może także płynnie regulować szerokość ściegów (aż do 9 milimetrów) i ich długość (do 5 mm). Model ten posiada aż trzy nożyki do obcinania nici, rotacyjny chwytacz, a także wbudowany nawlekacz igły, szpulownik oraz 7-punktowy mechanizm transportu SFS+. Warto zwrócić uwagę również na prędkość szycia - wynosi ona aż 1000 wkłuć na minutę, a za wygodne korzystanie z maszyny odpowiada także dodatek w postaci podnośnika kolanowego, podobnego do tych, spotykanych w maszynach przemysłowych. Nie brakuje również funkcji automatycznych - takich, jak ryglowanie ściegu, pozycjonowanie igły czy też obcinanie nici.